۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 2021
  • 14 اکتبر 2019 - 10:01
تعداد ثبت نام کنندگان سامانه سماح در کهگیلویه و بویراحمد چهار برابر افزایش یافت

تعداد ثبت نام کنندگان سامانه سماح در کهگیلویه و بویراحمد چهار برابر افزایش یافت

دبیر ستاد اربعین حسینی کهگیلویه و بویراحمد گفت:۳۲ هزار و ۲۲ نفر از مردم استان برای شرکت در آئین های اربعین حسینی در سامانه سماح نام نویسی کرده اند که نسبت به پارسال حدود چهار برابر افزایش یافته است.

به گزارش امید مت؛ سید حسین کاظمی اظهار داشت:پارسال هشت هزار و ۴۰۰ نفر در کهگیلویه و بویراحمد برای شرکت در آئین های اربعین نام نویسی کرده بودند.

تاکنون ۳ میلیون ۲۲۷ هزار و ۴۸۸ نفر از زائران حسینی برای حضور درمراسم اربعین در سامانه سماح سازمان حج و زیارت کشور نام نویسی کرده اند که از این تعداد ۲ میلیون ۱۰۰ هزار نفر وارد کشور عراق شده اند و ۸۰۰ هزار نفر نیز پس از زیارت عراق را ترک کرده اند.

وی بیان کرد: سازمان حمل و نقل و پایانه های کهگیلویه و بویراحمد ۸۰ دستگاه اتوبوس در اختیار دارد که ۷۰درصد از این تعداد برای اعزام زائران بکار گرفته شده است.

دبیر ستاد اربعین کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تاکنون اتوبوس های استان در ۲۵۵ سرویس زائران را جا به جا کرده اند.

وی با اشاره به اینکه ۱۳ کارگروه ستاد اربعین در استان خدمت می کند گفت: در صورت نیاز از اتوبوس های دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری ها برای اعزام کاروان های اربعین کمک گرفته می شود.

کاظمی عنوان کرد: هزینه حمل و نقل هر زائر از شهر یاسوج تا شلمچه ۷۰۰ هزار ریال و از شهرهای دوگنبدان و دهدشت تا شلمچه ۵۵۰ هزار ریال است که به صورت رفت و برگشت جداگانه باید پرداخت شود.

وی بیان کرد: با مشارکت پلیس راه طرح ترافیکی جاده های پرتردد استان که در مسیر کاروان های اربعین حسینی قرار دارند با هدف کاهش تلفات رانندگی و فراهم کردن سفری ایمن برای زائران هم اکنون در حال اجراست.

با توجه به اینکه کهگیلویه و بویراحمد در مسیر عبور زائران هشت استان سراسر کشور و زائران خارجی از جمله کشورهای پاکستان و افغانستان قرار دارد بیش از ۳۰ موکب در مناطق مختلف استان در حال اسکان و پذیرایی از زائران اربعین حسینی هستند.

ستاد اربعین استان ۷۲۳هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد از سال ۱۳۸۵ شروع بکار کرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.