۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 1296
  • 14 آگوست 2019 - 10:29
زندگینامه قوام، بال دیگر سید اصلاحات بویراحمد

زندگینامه قوام، بال دیگر سید اصلاحات بویراحمد

سیدباقر موسوی جهان آباد ” نماینده محبوب اصلاح طلبان بویراحمد و دنا در مجالس پنجم و ششم شورای اسلامی تصمیم جدی برای معرفی کاندیدای واحد این جریان در یازدهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی دارد. مذاکرات فشرده سران اصلاح طلب پایتخت نشین در پشت درب های بسته بشدت ادامه دارد و روزانه تلاش ها […]

سیدباقر موسوی جهان آباد ” نماینده محبوب اصلاح طلبان بویراحمد و دنا در مجالس پنجم و ششم شورای اسلامی تصمیم جدی برای معرفی کاندیدای واحد این جریان در یازدهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی دارد.

مذاکرات فشرده سران اصلاح طلب پایتخت نشین در پشت درب های بسته بشدت ادامه دارد و روزانه تلاش ها برای رسیدن به یک گزینه واحد در اردوگاه اصلاحات دوچندان می شود.

” قوام فروزان ” متولد ۱۳۴۶ منطقه پیچاب باشت از توابع شهرستان باشت استان کهگیلویه و بویراحمد معروف به ” حاج قوام ” بویراحمدی ها نیز سومین گزینه مورد بحث و بررسی اردوگاه اصلاح طلبان در پایتخت ایران است.

” قاضی ” خوشنام و ” جسوری ” که این روزها از وی به ” نیکی ” در بویراحمد یاد می شود ” پای ” خود را در ” رکاب سیاست ” کرده و البته براساس آنچه دریافت شده وی مورد احترام فراوان ” سی باقر ” است.

روحیه عشیره ای و اخلاق مدارانه ” حاج قوام ” از وی مردی ” نیک رفتار ” ساخته و البته در مدت کوتاهی که در بویراحمد و دنا ” چرخی ” زد و ” نگاه تیزبین ” خود را به ” صفحه شطرنج سیاست ” این حوزه انتخابیه دوخت توانست ” دل اصلاح طلبان ” را بدست آورد.

” فروزان ” البته همانند ” محمدعلی وکیلی ” دورانی را در حوزه علمیه سپری کرده که بدون شک این دوران از زندگی وی، از وی مردی با شاخص های ” متدین ” ساخته است.

وی تحصیلات اکادمیک را در سطح کارشناسی در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری تهران در سالهای ۱۳۷۱تا ۱۳۷۴با کسب رتبه اول به پایان برد و در همان سال به عنوان دانشجوی «نمونه کشوری» توسط وزارت فرهنگ و آموزش عالی از دستان” آیت الله هاشمی رفسنجانی” رئیس جمهور وقت لوح تقدیر دریافت کرده است.

” قاضی تحقیق ” بودن در دهه ۷۰ شهرستان ممسنی استان فارس، وی را از ادامه تحصیل بازنداشت و قبولی وی در کنکور سراسری کارشناسی ارشد در رشته «حقوق جزا و جرم شناسی» دانشگاه تهران در سالهای ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۸ بهمراه کسب عنوان «دانشجوی برگزیده و ممتاز» با دریافت لوح تقدیر را می تاون از مولفه های هوش سرشار خدادادی ” قوام بویراحمدی ” دانست.

” قاضی مامور در حوزه معاونت هماهنگی و ارتباطات قوه قضاییه و عضو هیات بررسی دعاوی له و علیه قوه قضاییه را در دوران تحصیلات ارشد برعهده گرفته و پس ازپایان دوره کارشناسی ارشد، با توجه به دانش، تجربه، توان مدیریتی و شخصیت حقیقی و حقوقی با ویژگی های متصف به عدل،انصاف روحیه اعتدالی در رعایت موازین شرعی و قانونی، به عنوان قایم مقام رئیس کل دادگستری و مستشار دادگاه تجدید نظر استان بوشهر در سالهای ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۱ برگ زرین دیگری در زندگی خود و افتخاری برای مردم لر زبان به ویژه برای هم استانیهایش ثبت نمود.

علاوه بر این سمت همزمان نماینده رئیس قوه قضاییه در امر نظارت ویژه قضایی و رسیدگی به شکایات مردمی و عضو اصلی هیات رسیدگی به تخلفات اداری در دادگستری استان بو شهر را به عهده داشته است.

” حاج قوام ” از سال ۱۳۸۱ تا پایان دوران خدمت در دستگاه قضایی ایران، در مسئولیت‌های قضایی در استان تهران ایفای نقش کرده است.

معاون قضایی مجتمع های قضایی میرداماد و شهید صدر از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۴، معاون قضایی رئیس کل محاکم عمومی و نماینده رئیس کل دادگستری استان تهران در امر نظارت براجرای دستور العمل اجرایی شدن حضور وکیل دردعاوی مدنی از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۵، معاون قضایی رئیس کل محاکم عمومی تهران وسرپرست دایره نیابت اجرای احکام مدنی از سال ۱۳۸۵تا ۱۳۸۶، معاون قضایی رئیس کل محاکم عمومی تهران و سرپرست مجتمع قضایی شهیدفهمیده تهران از سال ۱۳۸۶ تا پایان دوران خدمت از جمله این مسئولیت هاست.

سایر سمت‌ها و مسئولیت‌هایی که با حفظ سمت قضایی به دلیل توانی های ذاتی و اکتسابی به عهده ” حاج قوام فروزان” گذاشته شده است.عبارتند از:

رئیس شعبه ۹۷ دادگاه تجدید نظر استان تهران، نماینده دادگستری استان تهران در کار گروه تخصصی مشترک بین ستاد حقوق بشر قوه قضاییه ایران و سوئیس در تهران، نماینده دادگستری استان تهران در کار گروه مشترک بین قوه قضاییه ایران و نمایندگان کمیساریای عالی حقوق بشر در تهران، ، عضو کمیته حمایت از حقوق زنان و کودکان، نماینده دادگستری در جلسات مشترک با سازمان ملی جوانان، عضو هئیت اعزامی قوه قضاییه به ژنو سوئیس جهت شرکت در اولین کنگره عدالت برای نوجوانان، عضو هیئت اعزامی ایران به افریقای جنوبی با رایرنی یونیسف و عضو کار گروه تخصصی مشترک بین ستاد حقوق بشر قوه قضاییه ایران و ژاپن در تهران.

ازدیگر فعالیتهای سومین گزینه اردوگاه اصلاح طلبان در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا می توان به تحلیل سیمای جنایی استان کهگیلویه و بویراحمد و مقایسه آن با سیمای جنایی استان بوشهر بررسی تطبیقی نفقه زوجه در فقه و حقوق داخلی، احصان و بررسی تطبیقی آن، شروع به جرم، اکراه در فقه و حقوق داخلی و افلاس و ترجمه متون فقهی ان به عنوان خوشه چین آنها اشاره داشت.

” قوام فروزان ” البته تدریس در دانشگاههای آزاد اسلامی در بوشهر و تهران، تدریس کارآموزان قضایی در اداره کل آموزش قضات، تدریس در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری و تدریس در دانشگاه مذاهب اسلامی را نیز در کارنامه موفق کاری خود بهمراه دارد.

اخبار دریافتی از اردوگاه اصلاح طلبان بویراحمد و دنا حکایت از این دارد که ” حاج قوام بویراحمدی ها ” از شانس بالایی نیز برای کاندیدای نهایی شدن برخوردار است و البته باید پذیرفت رقبای کنونی وی در این اردوگاه دست کمی از خود وی ندارند.

بهرحال، این قاضی سال های گذشته دستگاه قضایی، این بار با ” کوله باری از تجربه ” پا به میدان ” سیاست ” گذاشته و باید منتظر تصمیمات سخت روزهای آینده همفکران وی باشیم.

” قوام فروزان ” البته باید بداند که از نسل پاک ” اردشیر بابکان ” بنیانگذار سرسلسه شاهنشاهی ساسانی و فاتح جزایر سه گانه ایران است.

” فروزان ” حتما باید بداند که در جنگ اردشیر بابکان با اردوان در نبرد هرمزدگان در ۲۸ آوریل (برابر با ۹ اردیبهشت) ۲۲۴ میلادی، اردوان به‌ دست اردشیر کشته و با کشته شدنش سلسلهٔ اشکانی نیز سرنگون شد.

و در آخر اینکه: ” حاج قوام ” ۵۲ ساله این روزهای ” سیاست ” باید بداند ” اردشیر بابکان” ، فاتح دروازه های روم باستان ، همچو مردی قهرمان، جسور ، دوراندیش ، با حس پایمردی و حوصلهٔ فراوان بوده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

4 دیدگاه

  1. درود بر فروزان
    مردم خوشنام و سیاستمدار بویراحمد

  2. با اینکه نظر سیدباقر برام همیشه تصمیم بوده امیدوارم که تصمیم این دوره فروزان باشه

  3. قطعا اردوان و فروزان گزینه های مورد نظر اصلاحات در استان هستند و وکیلی هم گزینه تهران .

  4. حاج قوام با محبوبیتی داره گزینه مهم اصلاحات بعد از سیدباقره

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.