۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 996
  • 30 جولای 2019 - 11:07
مشاهده بیماری لمپی اسکین در لوداب بویراحمد

مشاهده بیماری لمپی اسکین در لوداب بویراحمد

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد از مشاهده بیماری لمپی اسکین در منطقه لوداب خبر داد.

به گزارش امید ملت، عبدالله بهمنش در خصوص شیوع بیماری لمپی اسکین گاو و گوساله در دامداری‌های سنتی و صنعتی استان گفت: بیماری به شکل ویروس است که عامل بیماری ویروس و ناقل آن پشه است.

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: علائم این بیماری که در دام خصوصا گاو و گوساله ایجاد می‌شود علائم پوستی، بی‌اشتهایی و لاغری مفرط است که در مواردی منجر به مرگ و میر در دام می‌شود.

وی عنوان کرد: در استان چند مورد  دام آلوده به این بیماری مشاهده و نمونه‌گیری صورت گرفت که مثبت بود که نخستین اقدام برای مقابله با این بیماری سمپاشی محل است تا پشه و حشرات از بین برود،ضمن اینکه باید برای گاو درمان انجام گیرد که دکتر دامپزشک تشخیص می‌دهد.

این مسوول بیان کرد: مورد مهم در مواجه با این بیماری قرنطینه دام است که در مواردی که بیماری مشاهده می‌شود دام حتما باید قرنطینه و از تردد بی‌مورد کسانی که دام خرید و فروش می‌کنند جلوگیری شود تا بیماری پخش نشود.

بهمنش با بیان اینکه به مردم توصیه می‌کنم اگر مورد بیماری ناشناخته‌ای بود سریعا به دامپزشکی اطلاع دهند، گفت: در لوداب بویراحمد بیماری مشاهده شده که علت خرید و فروش دام در خارج از این محل بود که بلافاصله همکاران دامپزشکی اقدام به درمان دام و سم‌پاشی محل کردند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.