۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 987
  • 29 جولای 2019 - 11:39
تامین ۹۲ درصد آب شرب یاسوج از منابع آب های زیرزمینی

تامین ۹۲ درصد آب شرب یاسوج از منابع آب های زیرزمینی

مدیر آب و فاضلاب یاسوج با اشاره به اینکه تامین ۹۲ درصد آب شرب یاسوج از منابع آب زیرزمینی است، گفت: زیرساخت های آبرسانی جوابگوی جمعیت رو به افزایش این شهر نیست.

به گزارش امید ملت؛ قاسم قلندری صبح امروز در بازید تاسیسات آب شهر  یاسوج اظهار داشت: حجم آب شرب تولیدی شهر یاسوج بیش از 17 میلیون متر مکعب در سال بوده و هم اکنون آب  شرب شهر  یاسوج از 23 حلقه چاه و  3 دهنه چشمه تامین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از 65 هزار مشترک آب در یاسوج وجود دارد، عنوان کرد: تامین بیش از 92 درصد آب  شرب  شهر یاسوج از چاه‌های عمیق سبب شده که خشکسالی‌های تاثیرات فراوانی روی منابع آب  زیرزمینی بگذارد و به تبع روی آب شرب تولیدی نیز تاثیر دارد.

قلندری طول شبکه توزیع شهر  یاسوج را بیش از 512 کیلومتر عنوان کرد و افزود: طول خطوط انتقال  آب 79 کیلومتر و 13 باب مخزن ذخیره آب با حجم 36 هزار متر مکعب داریم.

مدیر آب و فاضلاب یاسوج با بیان اینکه زیرساخت‌های آبرسانی  موجود در شهر  یاسوج جوابگوی افزایش جمعیت این شهر نیست یادآور شد: افزایش مهاجرت‌ها به این شهر در این زمینه بی تاثیر نبوده است.

قلندری با بیان اینکه نوسان  و افت فشار موجود در شبکه توزیع آب  شهر  یاسوج در چند سال اخیر مشکلاتی را در روند تامین آب شهروندان بوجود آورده است، ادامه داد: شهر  یاسوج در 6 سال اخیر از جمله شهرهای دارای تنش آبی بوده است.

وی فرسودگی شبکه توزیع و توپوگرافی خاص شهر یاسوج  را دو عامل اصلی در افزایش میزان شکستگی شبکه توزیع این شهر دانست و گفت: با اجرای زون بندی وجانمایی و  نصب شیر فشار شکن تا حدودی این مشکل برطرف شده ولی برای اصلاح و مرمت شبکه فرسوده شهر یاسوج بیش از 70 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

قلندری با بیان اینکه تکمیل و بهره برداری از  تصفیه خانه اضطراری آب شهر یاسوج می‌تواند تا حدودی مشکلات  مربوط  تامین آب این شهر  را برطرف کند، عنوان کرد: در فاز اول این پروژه 200 لیتر بر ثانیه آب رودخانه بشار تصفیه و  به شبکه توزیع آب شهر  یاسوج افزوده می‌شود.

مدیر آب و فاضلاب یاسوج تاکید کرد: برای  رفع مشکلات آب شرب شهر  یاسوج و مناطق اطراف  آن تنها تامین آب  شرب از منابع آب پایدار مانند سد بوده که امیدواریم با تکمیل و بهره برداری از سد تنگ سرخ مشکلات مربوط به آب شهر یاسوج نیز برطرف شود.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.