۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 955
  • 27 جولای 2019 - 14:18
بازدید مسئولان کهگیلویه و بویراحمد از کشتارگاه مرغ یاسوج

بازدید مسئولان کهگیلویه و بویراحمد از کشتارگاه مرغ یاسوج

در پی نوسانات و افزایش قیمت مرغ در بازار کهگیلویه و بویراحمد، جمعی از متولیان دستگاه های اجرایی و تیم اقتصادی استانداری در راستای بررسی وضع موجود و کنترل قیمت مرغ زنده در بازار از کشتارگاه شهر یاسوج بازدید کردند.

در پی نوسانات و افزایش قیمت مرغ در بازار کهگیلویه و بویراحمد، جمعی از متولیان دستگاه های اجرایی و تیم اقتصادی استانداری در راستای بررسی وضع موجود و کنترل قیمت مرغ زنده در بازار از کشتارگاه شهر یاسوج بازدید کردند.

به گزارش امید ملت، ظرف ۲ هفته اخیر بازار خرید و فروش مرغ کشتار روز در کهگیلویه و بویراحمد بسیار پر تلاطم بوده به گونه ای که هر فروشنده ای با قیمت های دلخواه خود از ۱۴۰ هزار ریال تا ۱۶۰ هزار ریال اقدام به فروش این کالای اساسی کرده است.

این مهم سبب شد که مسئولان حوزه بازار استان به راه حلی مناسب برای رفع این معضل بیندیشند و نشست های مکرری در این باره برگزار کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه این بازدید گفت: شب پنجشنبه نشستی با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی خصوص کنترل و ساماندهی قیمت مرغ برگزار و مقرر شد که از امشب در کشتارگاه های این شهر کشتار مرغ زنده همچون گذشته  انجام شود.

داریوش دیودیده ابراز داشت: همچنین مقرر شد تمام مرغداری های استان تنها مرغ های های خود را به کشتارگاه های کهگیلویه و بویراحمد بفروشند تا در زمینه تامین مرغ گرم مشکلی به وجود نیاید.

وی بیان کرد: شرکت امور پشتیبانی دام کهگیلویه و بویراحمد الزام شده که از روز شنبه مرغ منجمد مورد نیاز بازار استان را تامین کند به گونه ای که در تمامی فروشگاه های زنجیره ای و بزرگ در نقاط مختلف شهر و استان مرغ منجمد در دسترس باشد. 

دیودیده به تمامی کشتارگاه ها، مرغ فروشی ها و مرغداران هشدار داد بر اساس مصوبات نشست شب گذشته اقدام کنند در غیر این صورت طبق ضوابط قانونی با آنها برخورد خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بخش قابل توجهی از مرغ مورد نیاز مردم استان از استان های همجوار از جمله استان فارس تامین می شود به همین سبب قیمت مرغ در فارس بر روی قیمت مرغ استان تاثیر گذار خواهد بود.

وی ابراز داشت: تلاش می شود از لحاظ قیمت حداقل حدود یک هزار تا ۲ هزار ریال قیمت مرغ در استان کمتر از شیراز به دست مردم برسد. 

دیودیده گفت: در شرایط عادی مرغ مورد نیاز مردم استان روزانه ۴۰ تن است که در این فصل با توجه به خیل گردشگران بیش از ۵۰ تن برآورد می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: امید است تا ۲ روز آینده بحث تامین و کشتار مرغ زنده در کهگیلویه و بویراحمد با پیگیری مسئولان  و همکاری کشتارگاه ها و فروشندگان رفع شود.

وی از هم استانی ها خواست در صورت مشاهده تخلف یا جرمی در مورد قیمت مرغ یا نفروختن این کالای اساسی در بازار مراتب را به صورت تلفنی از طریق سامانه ۱۲۴ یا حضوری به این سازمان اطلاع دهند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

مدیر کشتارگاه دنا صنعت نیز گفت:‌ کشتارگاه های مرغ نقشی در تعیین قیمت مرغ ندارند و وظیفه آن ها تنها کشتار است و عرضه به بازار است.

سید مرتضی معصومی علت این آشفتگی را اعلام نرخ تعیین شده جدید در تهران به مبلغ ۱۲۹ هزار ریال عنوان کرد و افزود: خرید مرغ زنده برای ما در کشتارگاه یاسوج کیلویی ۱۰۵ هزار ریال است که این قیمت به صرفه نیست.

وی بیان کرد: هم اینک مرغ در بازار شیراز به قیمت ۱۴۵ هزار ریال به فروش می رسد و مقرر شده مسئولان استانی از روز شنبه،  قیمت مرغ را در کهگیلویه و بویراحمد به قیمت نرخ شهر شیراز اعلام کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با فروشندگان متخلف که مرغ را به بهای بالاتر از قیمت مصوب شده تنظیم بازار استان بفروشند برخورد خواهد شد.

برات علی صالحی ابراز داشت: توزیع مرغ منجمد توسط دستگاه های متولی در دستور کار قرار گرفته و هر شب حدود ۳۰ تن مرغ منجمد وارد استان می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: فردا شنبه حدود ۳۰ تن مرغ منجمد توسط بخش خصوصی و ۲۰ تن توسط بخش دولتی و حدود ۶۰ تن مرغ کشتار روز وارد بازار استان می شود .

الیاس تاج الدینی افزود: ۱۳۵ واحد مرغداری در استان فعال بودند اما در طی چهار سال اخیر به سبب برخی مشکلات تنها  ۹۵ واحد فعال در کهگیلویه و بویراحمد فعال هستند.

وی عنوان کرد: نیاز سالانه استان به مرغ حدود ۱۷ هزار تن است در صورتی که ۱۳۵ واحد موجود در کهگیلویه و بویراحمد همگی فعال باشند نیاز استان رفع می شود.

سال گذشته تنها ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن مرغ در کهگیلویه و بویراحمد تولید شد.

با توجه به این کمبود ها  ۴۰ درصد مرغ مورد نیاز استان از سایر استان ها تامین شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.