۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 943
  • 27 جولای 2019 - 12:16
درجه شهرداری باشت از پنج به 6 ارتقا یافت

درجه شهرداری باشت از پنج به 6 ارتقا یافت

شهردار باشت از ارتقای درجه شهرداری باشت از پنج به 6 توسط وزارت کشور خبر داد. لطف الله موسوی گفت : با تلاش و پیگیریهای نزدیک به یک سال و نیم و در اقدامی مثبت و در راستای برآورده شدن خواست های مردم باشت، شهرداری با یک درجه ارتقاء زمینه‌ی مناسبی را برای پیشرفت و […]

شهردار باشت از ارتقای درجه شهرداری باشت از پنج به 6 توسط وزارت کشور خبر داد.
لطف الله موسوی گفت : با تلاش و پیگیریهای نزدیک به یک سال و نیم و در اقدامی مثبت و در راستای برآورده شدن خواست های مردم باشت، شهرداری با یک درجه ارتقاء زمینه‌ی مناسبی را برای پیشرفت و توسعه شهری باشت بدست آورده است.
وی ارتقای درجه شهرداری باشت را پدیده‌ای مبارک برای شهر، شهروندان، مجموعه شهرداری دانست و اظهار کرد: عدم ارتقای درجه شهرداری موجب شده بود که میزان اعتبارات متعلقه به این شهر کمتر از ظرفیت اختصاص یابد و باعث تضییع حقوق به حق شهروندان شود. ولی با ارتقای نمودار سازمانی جدید شهرداری بر اساس درجه 6، شهر و شهروندان شاهد ارایه خدمات مطلوب تر عمرانی و شهری از سوی شهرداری خواهند بود.

شهر دار باشت از تلاش و همکاری نماینده مردم شهرستان گچساران و باشت ، دکتر جمالی نژاد معاون وزیر کشور و همکاری شایان ریاست محترم سازمان مدیریت و مدیر کل امور شهری تشکر کرد.
موسوی افزود : تعيين درجه شهرداري باشت و ارتقای آن‌ بر مبناي ضوابط و سه مولفه مهم درآمد مستمر و خالص شهرداري، جمعيت شهر و موقعيت شهر از لحاظ تقسيمات كشوري بوده است.
شهردار باشت در خصوص جزئیات درجه شهرداری گفت : یکی از مهم ترین کمک های مالی، عدم توسعه ساختار تشکیلاتی، کمبود تجهیزات و ماشین آلات و عدم دسترسی به شرایط مناسب مالی، عدم ارتقاء درجه شهرداری بوده و با پیگیری های انجام شده این امر محقق شده است.
گفتنی است هر چه درجه شهرداری یک شهر بالاتر باشد از بودجه‌ی بیشتری برخوردار خواهد بود و امکان اجرای طرح های عمرانی فراهم تر خواهد شد.
شاخص های مهمی چون جمعیت، درآمد و بودجه سالانه شهرداری، امکانات،، قابلیت و توانایی های خدماتی و عمرانی در توسعه شهری، موقعیت جغرافیایی و نیز اهمیت سیاسی و اجتماعی از بابت مرکز استان بودن شهرها جزو مهم ترین مسایل مرتبط با درجه بندی شهرداری هاست که بین یک تا دوازده است که در هر دوره پنج ساله مورد ارزیابی واقع می شوند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.