۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 933
  • 25 جولای 2019 - 14:23
دانش‌آموز امروز می‌تواند کارآفرین فردا شود/ضرورت شکست طلسم سرمایه‌گذاری در کهگیلویه و بویراحمد

دانش‌آموز امروز می‌تواند کارآفرین فردا شود/ضرورت شکست طلسم سرمایه‌گذاری در کهگیلویه و بویراحمد

آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی امروز در پانزدهمین همایش انجمن فرهیختگان با عنوان «دانش‌آموز امروز،کارآفرین فردا» در دهدشت ثمره دانش را کار خواند و اظهار داشت:  در روایات کسب دانش برای قدرت و ثروت نکوهش شده است. نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: از یک سو دانش مفید منتهی به عملی است که منتهی […]

آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی امروز در پانزدهمین همایش انجمن فرهیختگان با عنوان «دانش‌آموز امروز،کارآفرین فردا» در دهدشت ثمره دانش را کار خواند و اظهار داشت:  در روایات کسب دانش برای قدرت و ثروت نکوهش شده است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: از یک سو دانش مفید منتهی به عملی است که منتهی به ثروت می‌شود و از سوی دیگر نهی شده که علم برای ثروت باشد.

وی با بیان اینکه علم نافع علم منتهی به عمل است ادامه داد:اگر علم برای ثروت بود هر لحظه فرد در تکاثر است، خود را بازنشسته نمی‌کند و میدان به دیگران نمی‌دهد.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان گفت: اگر انسان علم را برای قدرت بیاموزد تبدیل به حیوان وحشی می‌شود و برای خارج کردن انسان‌های دیگر از قدرت در تکاپو می‌شود.

وی با اشاره به پارادوکس علم‌آموزی برای ثروت و علم منتهی به ثروت بیان داشت: برای حل این تناقض باید علم را برای خدا آموخت.

وی گفت: یک حقیقت بی‌پایان باید در هدف ما باشد تا هیچ گاه دانش برای به قدرت رسیدن یا برای ثروت‌اندوزی و محروم کردن نسل‌های دیگر از اوج گرفتن نباشد.

ملک‌حسینی با بیان اینکه هدف‌گزاری باید متعالی باشد ادامه داد: نگاه‌ها اگر بلند شد هرگز انسان‌ها فرصت رشد را از دیگران نمی‌گیرند.

وی با اشاره به بالا بودن منابع و ظرفیت‌های استان تصریح کرد: دانشجویان باید برای حفاظت از این منابع دغدغه داشته باشند.

آیت‌الله ملک‌حسینی به ریسک سرمایه‌گذاری در استان از دیدگاه یک رسانه اشاره کرد و عدم مطالعه دقیق نسبت به نیازهای جامعه، ضعف و کاستی آمایشی استان،معارضات محلی، اجتماعی و سیاسی را از عوامل توسعه‌نیافتگی عنوان کرد.

این مسؤول با ذکر خاطره‌ای از کارشکنی‌ها در کار یک سرمایه‌گزار به بهانه حمایت مالی سرمایه‌گذار در آینده از کاندیدای خاص با مذموم خواندن این شیوه مدیریت گفت: این نکبت در تمامی مملکت هست و روسیاهی آن برای هر کسی است که به این شکل در کشور رسوخ پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: بلوغ یعنی انسان بتواند بفهمد چه نگرشی بر خود و جامعه حاکم شود تا جوانی که امروز آموزنده است کارآفرین فردا شود.

ملک‌حسینی تصریح کرد: قانون‌های نادرست و پر پیچ و خم، حاکمیت نظام بروکراسی، کندی نظام اجرایی کشور و استان، نظامندهای دیر هنگام و بعضا تبعیض‌آمیز و نکبت‌بار، قضاوت‌های اعجاز آور و بی‌تناسب و بعضا ظالمانه و با گذشت‌های بی‌اساس ، انتخاب تسهیلات بانکی کشنده مبتنی بر ربای مرکب از نکبت‌های جامعه و از موانع سرمایه‌گذاری است.

وی خطاب به دانش‌آموزان گفت: آینده از آن شماست اگر توانستید این طلسم‌ها را بشکنید.

در پایان این همایش از برترین‌های علمی و فرهنگی شهرستان تجلیل شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.