۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 926
  • 25 جولای 2019 - 9:43
بانک توسعه تعاون۲۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در کشور پرداخت کرد

بانک توسعه تعاون۲۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در کشور پرداخت کرد

مدیر عامل بانک توسعه تعاون گفت: این بانک از سه سال گذشته تاکنون ۲۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای تعاون، اشتغال،ازدواج و سایر امور پرداخت کرده است.

به گزارش امید ملت، حجت الله مهدیان در نشست شورای اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان های گچساران و باشت با اشاره به اینکه این بانک ۱۰ سال سابقه فعالیت دارد اظهار داشت: این میزان تسهیلات ۷۰درصد وام های پرداخت شده در ۱۰ سال گذشته بانک توسعه تعاون است.
وی بیان کرد: بانک توسعه تعاون براساس اساس نامه مکلف است ۷۰درصد از منابع را در بخش تعاون سرمایه گذاری کند.
مدیر عامل بانک توسعه تعاون ابراز داشت: این بانک پنج هزار میلیارد ریال به عنوان خرید تضمینی محصولات کشاورزی در سال جاری به بهره برداران در سطح کشور پرداخت می کند.
وی بیان کرد: در سال های ۱۳۹۶ و ۹۷ نیز ۶ هزار میلیارد ریال برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی به بهره برداران پرداخت شده است.
مهدیان تصریح کرد:نسبت مصارف به منابع این بانک در استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۳۵ است به عبارت دیگر اگر ۱۰۰ واحد پول در استان کهگیلویه و بویراحمد از طریق این بانک جذب شده ۱۳۵ واحد منابع در اختیار این استان اختصاص دارد.
مهدیان از تسهیل شرایط پرداخت تسهیلات خرد شامل وام های زیر ۵۰۰میلیون ریال در این بانک در آینده نزدیک خبر داد.
بانک توسعه تعاون ۴۵۰ شعبه با چهار و ۵۰۰ هزار نفر پرسنل در سراسر کشور دارد که ۶ شعبه با ۵۰ پرسنل آن در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می کند.
بانک توسعه تعاون یکی از ۱۲ بانک دولتی کشور است.
۳۵ بانک در کشور فعالیت می کند.
نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به اینکه امروز ۱۳ طرح اشتغالزا در شهرستان های گچساران و باشت با حضور مسئولان کشوری و استانی بانک توسعه تعاون بازدید شد گفت: استفاده از همه ظرفیت ها برای تکمیل این طرح ها ضروری است.
غلامرضا تاجگردون افزود: در صورت تکمیل این طرح حداقل ۳۰۰ فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد شد.
وی میزان سرمایه مورد نیاز این طرح را ۴۰۰ میلیارد ریال برآورد.
نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیشتر طرح های بازدید شده تاکنون تسهیلات بانکی دریافت نکرده اند خواستار توجه ویژه به سرمایه گذاران این طرح ها شد.
تاجگردون عنوان کرد: استفاده از طرح کمک های فنی اعتباری (اختصاص ۲۰درصد از بودجه طرح های عمرانی به حمایت سرمایه گذاران حوزه اشتغال) و بانک توسعه تعاون فرصت خوبی برای حمایت از این واحدهای صنعتی است.
نماینده مردم و شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح پتروشیمی این شهرستان با میلیاردها تومان سرمایه گذاری تنها ۳۵۰ فرصت شغلی ایجاد می شود که بخشی از آن به دلیل نیاز به تخصص غیربومی خواهد بود گفت: توجه به طرح های کوچک و متوسط کمک بیشتری به اشتغال می کند.
وی با اشاره به زیاد بودن سهم افراد بی بضاعت در استان کهگیلویه و بویراحمد بر حمایت ویژه از افراد پوشش نهادهای حمایتی برای اشتغال و توانمندسازی این اقشار آسیب پذیر تاکید کرد.

***۴۸۶۰میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در کهگیلویه و بویراحمد تصویب شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون چهار هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی عشایری در استان تصویب و به بانک ها معرفی شده است.
پروانه نیک مرام اظهار داشت: سهم کهگیلویه و بویراحمد از تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر چهار هزار و ۴۳۰ میلیارد بوده است.
وی بیان کرد: تااکنون تفاهم نامه ۲ هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر در استان با بانک ها منعقد شده است و ۲ هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: سهم بانک توسعه تعاون از تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر در استان ۵۱۰ میلیارد ریال است که ۳۱۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.
وی ادامه داد: بانک توسعه تعاون کهگیلویه و بویراحمد در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال در استان عملکرد قابل قبولی داشته است.
نیک مرام گفت: با پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری در کهگیلویه و بویراحمد هم اکنون مشکل اصلی اشتغال استان در مناطق شهری است.
قائم مقام کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: 428 طرح اشتغالزایی در استان تعریف شده است که تاکنون 190 فقره تسهیلات به این طرح ها پرداخت شده است.
ارسلان جلالی فرد افزود: از این تعداد 187 طرح با سرمایه گذاری 93میلیارد و 500 میلیون ریال آن مربوط به شهرستان های گچساران و باشت است.
وی با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال در توانمندسازی خانواده های زیرپوشش نهاد حمایتی ابراز امیدواری کرد: راه اندازی این طرح ها بتواند تعداد قابل توجهی شغل برای نیازمندان ایجاد کند.
جلالی فرد خواستار تسهیل فرایند ضمانت های بانکی در دریافت تسهیلات اشتغال برای مددجویان زیر پوشش این نهاد شد.
وی با بیان اینکه تعریف طرح های توجیهی برای مددجویان هزینه بر است گفت: پیشنهاد می شود طراحی طرح ها با مشارکت کارشناسان کمیته امداد امام خمینی (ره) اجرا شود تا بار مالی آن برای مددجویان کاهش یابد

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.