۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 906
  • 24 جولای 2019 - 11:59
آموزش‌های رایگان فنی و حرفه‌ای به جوانان جویای کار شهرستان چرام ارائه می‌شود

آموزش‌های رایگان فنی و حرفه‌ای به جوانان جویای کار شهرستان چرام ارائه می‌شود

رئیس مرکزفنی و حرفه ای چرام گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در مراکز آموزشی ثابت و سیار به جوانان جویای کار شهری و روستایی شهرستان چرام ارائه می‌شود.

به گزارش امید ملت؛ غلامعلی گرامی‌نسب، اظهار داشت: اداره فنی و حرفه ای با هدف تربیت نیروی کار ماهر، ارتقای مهارت آموزی و فراهم کردن بستر اشتغال پایدار برای جوانان جویای کار فعالیت های مهارت آموزی خود را ارائه می دهد.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای چرام مهارت آموزی را تکمیل کننده چرخه اشتغال دانست و گفت: اگر بخواهیم زمینه اشتغال را در جامعه فراهم کنیم باید فرهنگ مهارت‌آموزی را در بین جوانان توسعه دهیم.

وی با بیان اینکه دوره‌های مختلف آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به صورت رایگان  در کارگاه های آموزشی سیار و ثابت به جوانان جویای کار شهری و روستایی در شهرستان چرام ارائه می شود، افزود: این مرکز امسال با 4 کارگاه ثابت و 2 کارگاه سیار دوره های آموزشی رایگان فنی و حرفه‌ای را در رشته های مختلف برگزار می کند.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال 27 هزار و 764 نفر ساعت در مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان چرام دوره مهارت آموزی برگزار شده است.

گرامی‌نسب با بیان اینکه امسال 173 نفر در دورهای مختلف آموزشی این مرکز شرکت نموده‌اند، گفت: در این مرکز 12 رشته مهارتی شامل ( H.S.E )مقدماتی، برق صنعتی، برق ساختمان ، آجر چینی، پرورش دهنده قارچ دکمه‌ای، پرورش دهنده زنبور عسل، کیف دوزی، تریکو دوزی، خیاطی لباس لری، بچه گانه دوز، پرده دوزی، دوخت لباس زنانه و مانتو دوزی آموزش به کارآموزان ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال در کارگاه های ثابت شهری واقع در شهر چرام 21 هزار و 864 نفر ساعت آموزش رایگان به 113 کارآموزان ارائه شده، افزود: امسال یک هزار و 200 نفر ساعت آموزش مهارت های مختلف فنی و حرفه‌ای برای توانمند سازی عشایر شهرستان برگزار شده است.

گرامی‌نسب ادامه داد: در جهت توانمد سازی سربازان مراکز نظامی از ابتدای امسال 4 هزار و 700 نفر ساعت آموزش مهارتی به سربازان وظیفه ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه این مرکز آموزش آمادگی برگزاری دوره‌های مهارتی مختلف را به صورت رایگان در شهرستان چرام و روستاهای تابعه دارد، گفت: تمامی افراد در گروه‌های مختلف سنی برای ثبت نام و استفاده از دوره‌های فنی و حرفه‌ای می‌توانند به این ادره مراجعه و به افرادی که در آزمون‌های تئوری و عملی موفق شوند گواهینامه معتبر اعطا می‌شود.

انتهای پیام

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.