۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 824
  • 22 جولای 2019 - 11:25
نهضت مطالبه‌گری از مسئولان؛ وظیفه فعالان فضای مجازی

نهضت مطالبه‌گری از مسئولان؛ وظیفه فعالان فضای مجازی

مسئول مرکز پایش، تحلیل اخبار و اطلاعات سازمان فضای مجازی بسیج کشور گفت: وظیفه فعالان فضای مجازی و اهالی رسانه ابتدا نهضت مطالبه‌گری از مسئولان و دیگری روشنگری در خصوص مشکلات و معضلات روز جامعه است.

به گزارش امید ملت؛ بهزاد مهرکش با اشاره به فعالیت اعضای فضای مجازی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: چنانچه بخواهیم به فعالیت هر استان در حوزه رسانه و فضای مجازی نمره داده و آن را بررسی و برآورد کنیم باتوجه به شرایط محیطی و جغرافیایی و نیز مشکلات موجود در استان کهگیلویه و بویراحمد، فعالیت اعضای فضای مجازی این استان واقعأ قابل تقدیر است.

وی عنوان کرد: معتقد هستم که خبرگزاری‌ها، سایت‌های خبری و سازمان فضای مجازی بسیج در استان کهگیلویه و بویراحمد همگی از بچه‌های جبهه انقلابی هستند و فعالیت‌شان مثال زدنی و قابل تقدیر است اما با شرایط آرمانی هنوز فاصله داریم.

مهرکش با اشاره به وظیفه فعالان فضای مجازی تصریح کرد: وظیفه فعالان فضای مجازی و اهالی رسانه ابتدا نهضت مطالبه‌گری از مسئولان و دیگری روشنگری در خصوص مشکلات و معضلات روز جامعه است.

مسئول مرکز پایش، تحلیل اخبار و اطلاعات سازمان فضای مجازی بسیج کشور ادامه داد: از دیگر وظایف رسانه‌ها، انعکاس صدای مردم و حمله به نقاط قابل رشد جبهه دشمن و نیز تقویت خط جبهه انقلاب است.

مهرکش با اشاره به نیاز بشر امروز به یک ارتباط در این شرایط گفت: به‌عنوان فردی که به‌صورت تخصصی در حوزه رسانه و فضای مجازی فعالیت دارد احساس می‌کنم نیاز بشر امروز در این شرایط به یک ارتباط جزء نیازهای اساسی یک فرد است و نباید در فضای موجود به لحاظ امکانات ارتباطی تفاوتی بین شهرستان‌های یک استان باشد.

وی عنوان کرد: اینکه در شرایط امروز در نیمی از مسیر شهرستان کهگیلویه آنتن‌دهی تلفن وجود ندارد، این یک مشکل اساسی است و وزارت ارتباطات باید درخصوص مشکلات زیرساختی کهگیلویه یک فکر اساسی بکند.

مسئول مرکز پایش، تحلیل اخبار و اطلاعات سازمان فضای مجازی بسیج کشور بیان کرد: مطالبه مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص مشکلات زیرساختی به‌عنوان کسانی که در این استان زندگی می‌کنند، مطالبه به‌حقی است و وزیر ارتباطات با سفر به کهگیلویه و بویراحمد و دیدن مشکلات موجود می‌تواند اتفاقات ویژه‌ای در این استان رقم بزند.

وی تصریح کرد: در یک‌سال اخیر از تابستان 97 تاکنون نه تنها در کهگیلویه و بویراحمد بلکه در کل کشور به‌صورت تصاعدی شاهد وقوع اتفاقات مثبتی هستم و در این استان اتفاقات بسیار خوبی در فضای مجازی رخ داده است.

مهرکش به تمرکز فعالین فضای مجازی بر روی سوژه‌های بومی اشاره کرد و افزود: خبرنگاران و فعالین فضای مجازی استانی باید عمده تمرکز و مطالبات خود را بر روی موضوعات بومی بگذارند البته در این میان نباید از موضوعات ملی نیز غافل شد.

وی در ادامه گفت: چنانچه بچه‌های انقلابی در استان‌ها و شهرستان‌ها پرچمدار مطالبات معیشتی و اقتصادی بشوند آن وقت است که مردم در تمامی موضوعات سیاسی، علمی و فرهنگی به حرف‌های ما بیشتر اعتقاد پیدا می‌کنند.

مهرکش با اشاره به ورود مردم به دوقطبی‌های فرهنگی توسط جریان لیبرال تصریح کرد: جریان لیبرال در حوزه سیاسی در کشور تلاش می‌کند مردم را بیشتر وارد دوقطبی‌های فرهنگی بکند و اهالی این جریان عمدتأ از نجومی‌بگیران و دست‌اندازان به بیت‌المال کشور هستند.

وی عنوان کرد: جریانی که در حوزه اقتصادی ناکارآمد است عمدتأ می‌خواهد دوقطبی‌های فرهنگی کاذب را بوجود آورد و باید حواسمان جمع باشد که در چنین دام‌هایی گرفتار نشویم.

مهرکش خاطرنشان کرد: چنین جریانی بنا دارد اولویت‌های زندگی مردم را جابجا کند چنانچه اولویت مردم معیشت است اما می‌خواهند آن را به کنسرت تغییر دهند یعنی چیزی که مردم نسبت به آن دغدغه‌ای ندارند پس باید نسبت به چنین مواردی هوشیار عمل کنیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.