۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 767
  • 20 جولای 2019 - 11:52
عشق؛ دلیل ماندگاری/روزگار سخت محیط بانان در” دنا “

عشق؛ دلیل ماندگاری/روزگار سخت محیط بانان در” دنا “

محیط بانان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل وسعت بیش از نرم استاندارد مناطق تحت پوشش و افزایش شکارچیان غیر مجاز روزگار سختی را می‌گذرانند.

به گزارش امید ملت؛ کهگیلویه و بویراحمد با داشتن 312 هزار و 466 هکتار مناطق حفاظت شده تحت پوشش محیط زیست تنها 73 محیط بان دارد در حالی طبق نرم استاندارد باید برای هر یک هزار هکتار یک محیط بان باشد.

با وجود کمبود محیط بان در شرایط فعلی هر محیط بان در این استان باید کار 4 نفر برای حفاظت و جلوگیری از شکار، صید و جلوگیری از تخریب و سایر حوادث طبیعی و غیر طبیعی انجام دهد که بدون شک دلیل ماندگاری آنان عشق به محیط زیست و سرپاایستادن حیات وحش بوده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ثبت 76 مورد تخلف شکار و صید در 3 ماهه امسال و معرفی 101 نفر به مراجع قضایی گفت: بیش از 10 هزار ماهی صید شده در این مدت از متخلفان کشف که  به همراه آلات مکشوفه به مراجع قضایی معرفی شدند. 

آرامشیان ابراز کرد: همچنین از ابتدای امسال تا پایان خردادماه 12 راس کل و بز و 94 قطعه پرنده شکار شده و 26 قطعه پرنده نیز زنده گیری شده که متخلفان شناسایی و برای آنان تشکیل پرونده شده است.

وی ادامه داد: در این مدت 30 قبضه سلاح از شکارچیان کشف شد که از این تعداد 9 قبضه غیرمجاز، 20 قبضه مجاز و یک سلاح جنگی است.

عنایت آرامشیان خاطرنشان کرد: 101 نفر متخلف به همراه 75 مورد پرونده  به مراجع قضایی معرفی شدند که 3 فقره پرونده با صدور رای قضایی مختومه,  2 برائت و 70 مورد آن نیز در جریان است.

معاون فنی محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد می‌گوید: طبق برنامه ریزی سازمان محیط زیست هرساله استخدام محیط بان در یک دوره 5 ساله داریم که بکارگیری 8 محیط بان جدید در استان هم اکنون در مراحل گزینش هستند.

جمشید عبدی‌پور ابراز کرد: هر ساله آزمون استخدام 8 محیط بان برای محیط زیست این استان برگزار می‌شود تا از این طریق بالارفتن میانگین سن محیط بانان این استان جبران شود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون محیط بان زندانی نداریم، ادامه داد: 3 محیط بان این استان در زندان بودند که بعد از چند سال با رضایت اولیای دم از زندان آزاد شده و هم اکنون مشغول فعالیت هستند.

عبدی‌پور تصریح کرد: از این 3 محیط بان زندانی دو نفر مجدد به عنوان محیط بانی در دنا مشغول شدند و یک نفر دیگر که از محیط بانان منطقه حفاظت شده خائیز بود به عنوان نگهبان در اداره به کار خود ادامه داد.

به گزارش امید ملت، سال 1389 منطقه حفاظت شده دنا با موافقت شورای عالی یونسکو به عنوان ذخیرگاه زیست کره شناخته شد و از نظر تنوع گونه‌های گیاهی بسیار با ارزش بوده و حیات وحش این منطقه معرف تنوع زیستی جانوران کوهستان زاگرس است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.