۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 756
  • 20 جولای 2019 - 13:39
تاج گردون: خیال پردازی نمی کنم / زمین های عشایر ترک زبان را به ثمن بخس فروختند/ گچساران حتی یک لیتر تخصیص نداشت

تاج گردون: خیال پردازی نمی کنم / زمین های عشایر ترک زبان را به ثمن بخس فروختند/ گچساران حتی یک لیتر تخصیص نداشت

نماینده گچساران و باشت با بیان اینکه روزی که نماینده شدم، گچساران حتی یک لیتر تخصیص آب از سد چم شیر نداشت، گفت: پایین دست کل تخصیص آب را گرفته بود و زمین های عشایر ترک زبان را به ثمن بخس فروختند. غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با انتشار پستی […]

نماینده گچساران و باشت با بیان اینکه روزی که نماینده شدم، گچساران حتی یک لیتر تخصیص آب از سد چم شیر نداشت، گفت: پایین دست کل تخصیص آب را گرفته بود و زمین های عشایر ترک زبان را به ثمن بخس فروختند.

غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با انتشار پستی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام با اشاره به موضوع سد چم شیر، اظهار داشت: این سد چهار برابر سد کوثر ذخیره خواهد داشت.

به گزارش امید ملت

تاجگردون در این پست نوشته است:

“موضوع سد چم شیر. این سد بیش از دو میلیارد متر مکعب ذخیره خواهد داشت. یعنی چهار برابر سد کوثر. امسال یک و نیم میلیارد متر مکعب آب از این سد عبور کرد و به دریا ریخته شد یعنی اگر سد به بهره برداری رسیده بود سه برابر فعلی سد کوثر ذخیره آب داشتیم. وقتی نماینده شدم با اطلاعاتی که کسب کردم دیدم حتی یک لیتر به گچساران تخصیص داده نشده بود و پایین دست کل آب را تخصیص گرفته بود. تنها منافع گچساران تعدادی کارگر در طول دوران ساخت و فروش زمین های عشایر ترک زبان که به ثمن بخس فروختند. خیلی تلاش شد تا با همکاری خوب وزارت نیرو یکصد و شصت و پنج میلیون متر مکعب آب تخصیص دادند. یعنی حداقل چهار برابر سد شیو اگر ساخته می شد. باز هم تلاش شد که تا قبل از اتمام سد پیش بینی شود و نحوه برداشت آب برای صنعت در منطقه و همچنین زمین های کشاورزی قشقاییهای عزیز. مردم عزیز روستاههای پشه کان. سراب ننیز. کمبل. آبشیرین و بی بی جان آباد. دشت گز. خنگ بنار و دیگر زمینهای اطراف شهر تا هشت هزار هکتار مشخص شود و انشالله اگر بشود امسال شروع شود. این زمین ها بیش از دو برابر طرح امامزاده جعفر است. این طرح و دیگر طرحهای اجراء شده و در حال اجراء یعنی اشتغال و تولید. نه فقط حرف زدن و خیال پردازی. امیدوارم آنچنانکه تا کنون هر چه خواستیم به شرط درایت و همراهی انجام شد و این یکی هم بشود. از مسئولین آب منطقه ای. مشاورین محترم و مشاور محترم سد و مدیران و کارشناسان محترم آب نیرو و سد تشکر میکنم و انشالله در این مسیر هم دغدغه کارگران زحمتکش سد هم حل خواهد شد”

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.