۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 607
  • 26 ژوئن 2019 - 17:00
همه آنچه در نشست یزدانپناه با رسانه ها مطرح شد

همه آنچه در نشست یزدانپناه با رسانه ها مطرح شد

به گزارش امید ملت نخستین نشست مطبوعاتی رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران در محل ستاد این دانشگاه برگزار شد. رئیس جدید علوم پزشکی استان پاسخگوی سوالات مختلف خبرنگاران در حوزه‌های مختلف بود که بیشتر این سؤالات در حوزه تخلفات صورت گرفته در دانشگاه در دوره […]

زیر پا گذاشتن قانون در علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد/آغاز تغییرات از کهگیلویه

به گزارش امید ملت نخستین نشست مطبوعاتی رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران در محل ستاد این دانشگاه برگزار شد.

رئیس جدید علوم پزشکی استان پاسخگوی سوالات مختلف خبرنگاران در حوزه‌های مختلف بود که بیشتر این سؤالات در حوزه تخلفات صورت گرفته در دانشگاه در دوره قبل بود یزدانپناه در ابتدای جلسه همان وعده‌هایی را که در روز معارفه داده بود تکرار کرد پرهیز از سیاسی‌کاری، شایسته‌سالاری و مقابله با تخلفات در رأس سخنان رئیس دانشگاه بود.

از خبرنگاران در دوره من شکایتی نمی‌شود

یزدانپناه و ابتدا قول داد که در دوره مدیریت جدید دانشگاه علوم پزشکی شکایتی از رسانه‌ها نشود اما این قول را هم از خبرنگاران گرفت که اگر انتقادی هست سازنده باشد و به مرز تخریب نرسد.

وی به انتظاراتی که وزارتخانه از وی دارند اشاره کرد و گفت: آن‌ها از ما خواسته‌‌اند که از سیاست‌های وزارتخانه دور نشویم و در یک بازه زمانی دانشگاه را به روی ریل خودش بازگردانیم.

یزدانپناه مشکل اصلی دانشگاه علوم پزشکی استان را در دوره قبل مربوط به عدم پایبندی به قانون در حوزه‌های مختلف دانست که بر همین اساس دچار مشکلات جدی شده و باید در دوره جدید پایبندی به قانون باشد و برنامه‌محوری در دستور کار قرار گیرد و برنامه‌های بالادستی فراموش نشود و تعامل با همه حوزه‌ها از جمله رسانه‌ها و نمایندگان و سیاسیون وجود داشته باشد.

رانت‌خواران جایی در مدیریت‌ها ندارند

این مسؤول یکی دیگر از خواسته‌های خود را ارتقای کیفیت خدمات‌رسانی ذکر کرد که در طول 2.5 سال گذشته خیلی از پروژه‌ها علی‌رغم افتتاح اما به بهره‌برداری نرسیدند و یکی از اولویت‌ها بهر‌ه‌برداری از آن‌هاست.

جذب بدون برنامه و خارج از عرف نیروها در دانشگاه و به خصوص در بیمارستان‌ها یکی دیگر از محورهای اظهارات یزدانپناه در اولین نشست رسانه‌ای بود که اعتقاد داشت نیروهای زیادی بدون رعایت قانون جذب دانشگاه شدند و مصالح قانونی و حقوق مردم رعایت نشد.

یزدانپناه برخورد با کسانی که خلاف قانون عمل کرده‌اند را یکی دیگر از برنامه‌های خود دانست و گفت: این برخورد شروع شده و از مجاری حقوقی و قضایی در حال پی‌گیری است همچنین در انتخاب نیروها توجه به شایسته‌سالاری و تجربه و مقبولیت در دستور کار است از کسانی استفاده می‌کنیم که پاک و شفاف باشند اهل رانت‌خواری نباشند و بیت‌المال را در جهت منافع شخصی خود مورد استفاده قرار ندهند.

بدهی‌های کمرشکن دانشگاه

وی یکی دیگر از برنامه‌های خود را توازن منطقه‌ای در چینش‌ها ذکر کرد که باید از همه نیروهای توانمند در شهرستان‌های مختلف استفاده کرد و از ظرفیت نیروهای غیر بومی شایسته هم که در استان حضور دارند استفاده شود.

یزدانپناه به بدهی‌های کمرشکنی که از دوره قبل به دانشگاه تحمیل شده هم اشاره کرد به نحوی که در دوره مدیریت دکتر چمن دانشگاه تنها 30 میلیارد تومان تا پایان سال 95 بدهی داشت که این بدهی به 174 میلیارد تومان رسیده و این بدون احتساب بدهی 22 میلیارد تومانی پروژه‌های عمرانی است.

بنا به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اکنون تعداد 63 پروژه عمرانی در دانشگاه وجود دارد که باید با تلاش تیم جدید به اتمام برسد و کارهایی نیز هست که هنوز انجام نشده از جمله این که اولویت با خدمات سرپایی است و باید کلینیک‌های سه شهرستان بزرگ استان تا هفته دولت آماده بهر‌ه‌برداری شوند و در حوزه سرطان هم به دلیل کارهای انجام نشده از قبیل تشخیص درمان سرطان در سه سطح 1 و 2 و 3 در استان وجود ندارد.

وی ادامه داد: با استفاده از طرح نظام سلامت مرکز غربالگری سرطان در بیمارستان شهید رجایی یاسوج در پایان سال 95 به اتمام رسید اما در دوره بعد تجهیزات آن آماده نشد و مرکز پزشکی هسته‌ای در بیمارستان امام سجاد یاسوج 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشت که تعطیل شد.

وضعیت نیروها و کادر بیمارستان جلیل

یزدانپناه به سوال خبرنگار فارس در خصوص وضعیت نیروهای بلاتکلیف در بیمارستان بزرگ شهید جلیل یاسوج هم پاسخ داد و این گونه گفت که در این بیمارستان تعداد 142 مجوز گرفته شد که 25 نفر آن‌ها جذب شدند و 107 نفر می‌ماند که طبق قانون شرکت می‌تواند به دانشگاه معرفی و جذب کند که 27 نفر از مجموع 107 نفر جذب شدند و نیروهای نگهبانی بودند و 20 نفر دیگر را مدیریت دانشگاه جذب کرد و 27 نفر هم سهمیه بنیاد شهید است و 33 نفر نیرو می‌ماند که دانشگاه می‌تواند این نیروها را جذب کند.

وی با بیان این که باید دانشگاه را از حاشیه‌ها بیرون بیاوریم اظهار کرد: نیروهایی در بیمارستان هستند که 7 تا 8 ماه کار کرده‌اند همه شاکی هستند و نه حقوقی و نه بیمه‌ای دریافت نکرده‌‌اند و امنیت شغلی ندارند که می‌توانند به اداره کار شکایت کنند.

این مسؤول تغییر مدیران دانشگاه را امری طبیعی دانست و گفت بر اساس ارزشیابی‌ها کار را انجام می‌دهیم و تغییراتی هم شد که همه می‌دانید چرا که روند غیر قانونی جذب نیرو در بیمارستان شهید جلیل یاسوج بوده است.

اولویت با اصلاح‌طلبان شفاف و بدون مشکل است

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری که نیروهای طرفدار دولت در دانشگاه علوم پزشکی و در شهرستان‌ها به خصوص در شهرستان کهگیلویه پشت خط مانده‌اند تصریح کرد: اصل اولویت ما نیروهای طرفدار و حامی دولت هستند که در صورت شایسته بودن از آن‌ها استفاده می‌کنیم دانشگاه را در اختیار گروه‌های خاص قرار نمی‌دهیم کسانی که شفاف بوده و مشکلی از قبل نداشته‌‌اند را مورد استفاده قرار می‌دهیم از نیروهایی که زاویه جدی با دولت ندارند هم استفاده می‌کنیم لذا از کل نیروهای شایسته در جریان‌های مختلف استفاده می‌کنیم.

وی مشکلات شهرستان کهگیلویه را بیش از سایر شهرستان‌ها دانست به نحوی که در بیمارستان امام خمینی آن شهر تا 22 ماه پرسنل مطالبات دارند و در کل کشور موردی مشابه نداریم مرکز بهداشت آن شهرستان 8 ماه مسوول ندارد و تغییرات را از کهگیلویه آغاز می‌کنیم.

یزدانپناه از سیاسیون هر دو جریان خواست تا فشار وارد نکنند چرا که در حوزه بهداشت اصل اول این است که فرد کارایی داشته باشد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.