۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 524
  • 24 ژوئن 2019 - 13:26
۲۰۰۰ پایگاه سنجش سلامت نوآموزان در کشور فعال شده است

۲۰۰۰ پایگاه سنجش سلامت نوآموزان در کشور فعال شده است

ایوب مقیمی افزود: پیش بینی می‌شود که امسال ۲ هزار و ۵۰۰ نوآموز در طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به مدرسه در این دو شهرستان سنجش سلامت شون معاون تشخیص پیشگیری ،پرورشی و تربیت بدنی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: ۲ هزار پایگاه سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از ابتدای […]

ایوب مقیمی افزود: پیش بینی می‌شود که امسال ۲ هزار و ۵۰۰ نوآموز در طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به مدرسه در این دو شهرستان سنجش سلامت شون

۲۰۰۰ پایگاه سنجش سلامت نوآموزان در کشور فعال شده است

معاون تشخیص پیشگیری ،پرورشی و تربیت بدنی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: ۲ هزار پایگاه سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از ابتدای تیرماه جاری در سراسر کشور دایر شده و آماده پذیرش نوآموزان است.

به گزارش امید ملت محمد حسین عظیم عراقی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از پایگاه سنجش سلامت نوآموزان شهرستان‌های گچساران و باشت در شهر دوگنبدان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به آمار جامعه هدف، وجود دانش آموزان در مناطق عشایری و دور دست این پایگاه‌ها تا پایان شهریور نوآموزان را پذیرش و سنجش می‌کند.

وی تعداد نوآموزان بدو ورود به مدارس کشور را یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر برآورد کرد و افزود: از این تعداد ۳۸۵ هزار نفر سال پیش در مقطع پیش دبستانی سنجش سلامت شده‌اند و نیازی به شرکت دوباره در این طرح ندارند.

عظیم عراقی با بیان اینکه این طرح بیشتر جنبه پیشگیری دارد و والدین نگران کودکان خود نباشند گفت: پارسال ۱۰ هزار نوآموز شرکت کننده در این طرح به مدارس استثنایی کشور معرفی شدند که در مقایسه با آمار ۳۸۵ هزار نفری سجش شده شاخص عددی پایینی است.

معاون تشخیص پیشگیری، پرورشی و تربیت بدنی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور تصریح کرد: نوآموزان بدو ورود به دبستان در پایگاه‌های سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی از لحاظ بینایی، شنوایی، سلامت دهان و دندان، سلامت جسمانی، قد، وزن، توده بدنی، هوش و آمادگی تحصیلی مورد سنجش قرار می‌گیرند و براساس نتیجه به مدارس عادی، تلفیقی و استثنایی معرفی می‌شوند.

وی اظهار داشت: طرح سنجش سلامت نوآموزان پیش دبستان نیز پس از پایان سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان با هدف مداخله زود بهنگام دانش آموزان اجرا می‌شود.

عظیم عراقی افزود: این طرح در راستای عدالت آموزشی و شناسایی دانش آموزان نیازمند به خدمات ویژه به صورت ملی با همکاری وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی اجرا می‌شود.

هزینه سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان ۳۰ هزار تومان است و برای افرادی که شرایط مالی مناسبی ندارند به صورت نیم بها یا رایگان انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: هم اکنون هفت پایگاه سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به مدرسه در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می‌کند.

عظیم عراقی اظهار داشت: پایگاه‌های ثابت در شهرهای یاسوج، دوگنبدان و دهدشت و پایگاه‌های سیار نیز در دیگر شهرستان‌ها و مناطق کهگیلویه و بویراحمد دایر شده است.

سرپرست آموزش و پرورش گچساران نیز در حاشیه این بازدید گفت: پارسال یکهزار و ۴۴۲ نوآموز گچسارانی و ۳۹۰ نوآموز باشتی در این طرح سنجش شدند.

ایوب مقیمی افزود: پیش بینی می‌شود که امسال ۲ هزار و ۵۰۰ نوآموز در طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به مدرسه در این دو شهرستان سنجش سلامت شوند.

در این بازدید معاون تشخیص پیشگیری، پرورشی و تربیت بدنی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اجرا کنندگان این طرح در مورد مشکلات موجود گفت و گو کرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.