۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 508
  • 23 ژوئن 2019 - 17:00
استانی با 200 هزار پرونده قضایی و تنها 115 قاضی/17 قاتل در نوبت قصاص قرار دارند

استانی با 200 هزار پرونده قضایی و تنها 115 قاضی/17 قاتل در نوبت قصاص قرار دارند

آقایان اکنون دو وثیقه 300 میلیارد تومانی در استان و وثیقه 6 میلیارد تومانی در تهران آزاد هستند.

3-4 minutes


به گزارش امید ملت از یاسوج به مناسبت هفته قوه قضاییه نشست رئیس کل دادگستری به همراه اعضای شورای قضایی استان با مطبوعات و رسانه‌های استان برگزار شد.

رئیس کل دادگستری که امروز حرف‌های زیادی برای گفتن داشت به موضوعات مختلفی اشاره کرد و در یک مورد جمله‌ای از امام راحل به کار برد که در آن نشان می داد معمار کبیر انقلاب دست قاضی را برای رسیدگی به امور قضایی باز گذاشته و هیچ گاه سفارش کسی را برای تعدیل در حکم قاضی نمی‌کرد.

**وی به برخی از مشکلات استان اشاره کرد از جمله این که سرانه برخی از بازپرسی‌ها در استان بالای 240 پرونده است یعنی هر قاضی در ماه که بدون تعطیلی‌ها 25 روز است باید 240 فقره پرونده را بررسی کند.

**در طول سال 97 تعداد پرونده های وارده به دستگاه قضایی استان با 10 هزار فقره افزایش نسبت به سال قبل 197 هزار و 533 پرونده بوده که بنا به گفته مزارعی اگر در هر پرونده تنها دو نفر طرف دعوا داشته باشیم سال گذشته 400 هزار نفر به دادگاه‌های استان مراجعه کرده‌اند در حالی که آمار مراجعین چند برابر این رقم است.

**استان آن گونه که مزارعی می‌گوید تنها 126 قاضی با این همه پرونده دارد که از این تعداد تنها 115 قاضی به پرونده‌ها رسیدگی می‌کنند و حجم درخواست‌های فامیلی و طایفه‌ای از قضات استان بسیار بالاست.

**وی تعداد کل پرونده‌هایی را که از 197 هزار پرونده سال گذشته مختومه شده را 195 هزار پرونده اعلام کرد و آن 2 هزار پرونده باقی‌ مانده هم پرونده‌های خاص هستند که هنوز در دست بررسی قرار دارند.

**مزارعی این را هم گفت که با 4 قاضی متخلف برخورد و انفصال خدمت برای آن‌ها زده شده و 10 کارمند غیر قاضی هم انفصال خورده‌ اند و 40 نفر دیگر در دستگاه قضایی استان مجازات شده‌‌اند.

**وی برخورد با انشعابات غیر مجاز آب و برق را هم از دیگر کارهای بزرگ دانست و گفت که 12 هزار انشعاب غیر مجاز را در یک سال جمع‌آوری کردیم و این تنها با حرکت جهادی و انقلابی میسر بود.

**مزارعی به عزم خود برای حمایت از رونق تولید هم اشاره کرد که سرمایه‌گذار واقعی در استان تحت حمایت دستگاه قضایی است و نه کسانی که هیچ تولید و اشتغالی ندارند و فقط اسم سرمایه‌گذار را یدک می‌کشند و با کسی که بخواهد از اسم تولید سوء استفاده کند برخورد می‌کنیم.

**وی از دیگر کارهای انجام شده در سال گذشته را عفو و تخفیف مجازات تعداد 2 هزار و 294 نفر در استان بیان کرد که تعداد 6 مورد قتل هم در استان مصالحه شده و اکنون 17 نفر در استان در ردیف قصاص قرار دارند.

**مزارعی در ادامه به ماجرای ترور خود اشاره کرد و گفت: چون نمی‌دانستیم عامل چه کسی است و برخی دیگر هم شبهه در آن ایجاد کرده بودند نتیجه را اعلام نکردیم.

**وی به پرونده جعل سند در استان هم اشاره کرد که در موضوع پتروشیمی سقاوه سرمایه‌گذار باید 400 میلیارد تومان آورده می‌داشت و مسؤولان کمک و ارفاق کردند تا در راستای تولید و اشتغال این رقم به 100 میلیارد تومان تقلیل یابد اما با جعل سند 100 میلیارد تومانی برای خود مشکل را حل کرده بودند!! که سازمان بازرسی در این خصوص ورود پیدا کرد و به این اسناد مشکوک شدند و استعلام از بانک تهران گرفته شد و معلول گردید که این اسناد جعلی است و البته خودشان اقرار به جعل سند کردند.

**مزارعی با تاکید بر این که در این پرونده‌ها پا عقب نمی‌گذارم اظهار کرد: که همین آقایان اکنون دو وثیقه 300 میلیارد تومانی در استان و وثیقه 6 میلیارد تومانی در تهران آزاد هستند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.