۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 395
  • 19 می 2019 - 17:34
تبدیل بی‌ریخت‌ترین موزه به استانداردترین در یاسوج

تبدیل بی‌ریخت‌ترین موزه به استانداردترین در یاسوج

به گزارش امید ملت از یاسوج یکی از پروژه‌هایی در شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد که همواره در تیررس و رصد اهل فرهنگ و هنر قرار دارد پروژه نیمه تمام موزه شهر است که بعد از گذشت بیش از یک دهه از عمر آن هنوز به سرانجام نرسیده و البته کلیت آن مورد […]

به گزارش امید ملت از یاسوج یکی از پروژه‌هایی در شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد که همواره در تیررس و رصد اهل فرهنگ و هنر قرار دارد پروژه نیمه تمام موزه شهر است که بعد از گذشت بیش از یک دهه از عمر آن هنوز به سرانجام نرسیده و البته کلیت آن مورد انتقاد هنرمندان قرار گرفته است.

هنرمندان معتقدند که شکل و شمایل موزه یاسوج هیچ شباهتی به موزه ندارد و تنها یک ساختمان چند طبقه به شکل و سیاق امروزی ساخته شده که نام موزه روی آن گذاشته‌‌اند.

در نشست هنرمندان با شهردار یاسوج در چند وقت اخیر این موضوع مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و هنرمندان در وصف ساختمان موزه شهر یاسوج هنرمندانه سخن گفتند.

یکی از هنرمندان معتقد بود وقتی که تبر برمی‌دارند و در شمالی‌ترین نقطه شهر یاسوج جنگل را برای ساخت موزه قلع و قمع می‌کنند معلوم است که در ساختن موزه هم سلیقه به خرج نمی‌دهند.

برخی از مخاطبین خبرگزاری فارس استان کهگیلویه و بویراحمد هم در سامانه فارس من به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود با عنوان پرداخته‌اند.

به همین منظور به سراغ مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد رفتیم و نظر محمود باقری را هم جویا شدیم که وی در جواب می‌گوید: کار ساختمان‌سازی موزه یاسوج از سال 85 شروع شد و خیلی سریع به مناقصه رفت و پیمانکار را هم خیلی زود انتخاب کردند و سفت‌کاری آن در همان سال آغاز شد.

این مسؤول گفت: سفت‌کاری و نمای موزه تا قبل از سال 92 تمام شد اما کارشناسانی که از مرکز آمدند و ساخت این موزه را دیدند تعجب کردند چرا که هم نمای آن با موزه جور در نمی‌آمد و هم بسیاری از ضرورت‌ها از جمله گنجینه و آزمایشگاه و سایر ملزومات برای آن در نظر گرفته نشده بود.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: به همین منظور مشاور طراحی جدید برای آن در نظر گرفته شد و نمای موزه تغییر کرد هر چند که به نمای اصلی نرسید اما تا 60 یا 70 درصد به نمای واقعی موزه نزدیک شد.

باقری عدم مطالعه دقیق را دلیلی برای سرنوشت کنونی و نمای نامربوط موزه یاسوج دانست و گفت: البته سه تا چهار سال هم موزه تحویل بنیاد شهید داده شده بود و وضعیت پیچیده‌تر شد که با کارهای انجام شده اکنون موزه یاسوج آماده بهره‌برداری است و در حال حاضر بیشتر ملزومات و نیازهای داخلی آن فراهم شده و 11 هزار متر مربع زمین دارد و می‌تواند پذیرای نمایشگاه‌های روباز در استان هم باشد و دیگر امکانات مثل کافی‌شاپ هم در آن گنجانده شده و بی‌شک در حال حاضر یکی از استانداردترین موزه‌های کشور به شمار می‌رود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.