۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 390
  • ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳
طرح مزرعه خورشیدی در۱۰۰ هکتاراز زمین های گچساران اجرا می شود
طرح مزرعه خورشیدی در۱۰۰ هکتاراز زمین های گچساران اجرا می شود

طرح مزرعه خورشیدی در۱۰۰ هکتاراز زمین های گچساران اجرا می شود

به گزارش امید ملت علی خوان پایه روز یکشنبه در نشست کمیته اشتغال گچساران افزود: با توجه به شرایط اقلیمی و میزان بالای ساعات آفتابی شهرستان گچساران، تولید انرژی پاک خورشیدی در اولویت سرمایه‌گذاری قرار گرفته است.وی بیان کرد: برآورد اولیه هزینه اجرای این طرح بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال است که با بهره برداری […]

به گزارش امید ملت علی خوان پایه روز یکشنبه در نشست کمیته اشتغال گچساران افزود: با توجه به شرایط اقلیمی و میزان بالای ساعات آفتابی شهرستان گچساران، تولید انرژی پاک خورشیدی در اولویت سرمایه‌گذاری قرار گرفته است.
وی بیان کرد: برآورد اولیه هزینه اجرای این طرح بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال است که با بهره برداری از آن سه هزار و ۵۰۰ نفر بصورت مستقیم به اشتغال مشغول خواهند شد.
خوان پایه تصریح کرد: تولید انرژی پاک به‌دلیل نداشتن آلاینده ‌های زیست‌محیطی بدون نیاز به آب در حوزه انرژی سبز بوده و برای کمک به حفظ محیط ‌زیست جزو اولویت‌های سرمایه‌گذاری این شهرستان قرار دارد.
فرماندار گچساران گفت: سرمایه‌گذاری و تامین قطعات مورد نیاز در بخش‌های مختلف از جمله صنعت و کشاورزی و ایجاد شغل یکی از اولویت‌های این شهرستان است.
وی ساخت کارخانه تولید کود ارگانیک در گچساران را مهم دانست: برای تولید کود ارگانیک نیاز به راه‌اندازی معدن فسفات و گوگرد در این شهرستان است.
خوان پایه به ظرفیت این شهرستان در بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: آبیاری نوین در ۱۲هزار هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان هم اکنون در دست مطالعه یا اجراست.
وی ابراز کرد: تاکنون طرح آبیاری نوین در ۱۰ هزارو ۵۰ هکتار از مزارع این شهرستان اجرا شده که از این میزان بیش از هفت هزار هکتار در دولت تدبیر و امید بوده است.
فرماندار گچساران گفت: دولت تمام تلاش خود را در زمینه اشتغال در سطح شهر و روستا انجام داده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۰۸ طرح اشتغال روستایی با اعتبار بیش از ۴۳۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی بیش از ۹۳۳ نفر برای اشتغال روستاهای گچساران پیشی بینی شده است.
پروانه نیک مرام افزود: ۱۹۵ طرح اشتغالزاز از سال ۹۶ تاکنون در روستاهای گچساران اجرا شده است.
وی ابراز کرد: این تعداد طرح در بخش های مختلف بوده که ۶۴۸ نفر در این زمینه به اشتغال مشغول شدند.
نیک مرام اظهار داشت: برای اجرای این تعداد طرح بیش از ۱۸۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
شهرستان ۱۲۴ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.