۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 390
  • 19 می 2019 - 17:23
طرح مزرعه خورشیدی در100 هکتاراز زمین های گچساران اجرا می شود

طرح مزرعه خورشیدی در100 هکتاراز زمین های گچساران اجرا می شود

به گزارش امید ملت علی خوان پایه روز یکشنبه در نشست کمیته اشتغال گچساران افزود: با توجه به شرایط اقلیمی و میزان بالای ساعات آفتابی شهرستان گچساران، تولید انرژی پاک خورشیدی در اولویت سرمایه‌گذاری قرار گرفته است.وی بیان کرد: برآورد اولیه هزینه اجرای این طرح بیش از 700 میلیارد ریال است که با بهره برداری […]

به گزارش امید ملت علی خوان پایه روز یکشنبه در نشست کمیته اشتغال گچساران افزود: با توجه به شرایط اقلیمی و میزان بالای ساعات آفتابی شهرستان گچساران، تولید انرژی پاک خورشیدی در اولویت سرمایه‌گذاری قرار گرفته است.
وی بیان کرد: برآورد اولیه هزینه اجرای این طرح بیش از 700 میلیارد ریال است که با بهره برداری از آن سه هزار و 500 نفر بصورت مستقیم به اشتغال مشغول خواهند شد.
خوان پایه تصریح کرد: تولید انرژی پاک به‌دلیل نداشتن آلاینده ‌های زیست‌محیطی بدون نیاز به آب در حوزه انرژی سبز بوده و برای کمک به حفظ محیط ‌زیست جزو اولویت‌های سرمایه‌گذاری این شهرستان قرار دارد.
فرماندار گچساران گفت: سرمایه‌گذاری و تامین قطعات مورد نیاز در بخش‌های مختلف از جمله صنعت و کشاورزی و ایجاد شغل یکی از اولویت‌های این شهرستان است.
وی ساخت کارخانه تولید کود ارگانیک در گچساران را مهم دانست: برای تولید کود ارگانیک نیاز به راه‌اندازی معدن فسفات و گوگرد در این شهرستان است.
خوان پایه به ظرفیت این شهرستان در بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: آبیاری نوین در 12هزار هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان هم اکنون در دست مطالعه یا اجراست.
وی ابراز کرد: تاکنون طرح آبیاری نوین در 10 هزارو 50 هکتار از مزارع این شهرستان اجرا شده که از این میزان بیش از هفت هزار هکتار در دولت تدبیر و امید بوده است.
فرماندار گچساران گفت: دولت تمام تلاش خود را در زمینه اشتغال در سطح شهر و روستا انجام داده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 308 طرح اشتغال روستایی با اعتبار بیش از 430 میلیارد ریال و اشتغالزایی بیش از 933 نفر برای اشتغال روستاهای گچساران پیشی بینی شده است.
پروانه نیک مرام افزود: 195 طرح اشتغالزاز از سال 96 تاکنون در روستاهای گچساران اجرا شده است.
وی ابراز کرد: این تعداد طرح در بخش های مختلف بوده که 648 نفر در این زمینه به اشتغال مشغول شدند.
نیک مرام اظهار داشت: برای اجرای این تعداد طرح بیش از 180 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
شهرستان 124 هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.