۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 278
  • ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰ 
حسن نوروزی روز شنبه در گفت وگو با امید ملت اظهار داشت: میزان اعتبارات مصوب امسال کهگیلویه و بویراحمد افزون بر یکهزار و ۳۵۰ میلیارد تومان است.
وی با اشاره به برخی طرح هیا مهم عمرانی و زیربنایی در استان نیز گفت: طرح ابرسانی به ۶ شهر چرام، دهدشت، سوق، لنده ، چاروسا و دیشموک یکی از مهمترین این طرح هاست.
وی محور تشان، لنده- بهبهان و اتصال آن به جاده ملی پاتاوه – دهدشت را یکی از مهمترین طرح های مهم و زیربنایی دانست و گفت: ردیف بودجه ملی این طرح به تصویب رسیده و از سال جاری نیز اعتبار لازم برای آغاز عملیات اجرایی آن اختصاص خواهد یافت.
نوروزی یادآور شد: طرح پاتاوه -دهدشت نیز هم اینک با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۲ درصد در حال اجراست که با وجود تامین اعتبار بالای یکهزار میلیارد ریالی این طرح اما پیمانکار تا حدودی در زمینه اجرای این طرح کوتاهی می کند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه وبویراحمد گفت: سال گذشته رقمی افزون بر ۱۱۰ میلیارد ریال نیز برای بازسازی تاسیسات زیربنایی خسارت دیده ناشی از زمین لرزه در بخش های مختلف تخصیص یافت.
وی همچنین از تخصیص افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال برای بازسازی و زیباسازی بلادشاپور(شهرقدیم دهدشت) خبر داد و گفت: طرح های ملی شامل زیست کره دنا ، طرح آبرسانی به اراضی دهدشت غربی، موزه دفاع مقدس، باند اضطراری امداد و نجات دهدشت، بیمارستان‌های پاتاوه و سی سخت، فاضلاب شهر یاسوج ، شبکه فاضلاب‌های لنده و باشت از جمله طرح‌هایی هستند که در قانون بودجه سال جاری ردیف ملی دریافت کرده اند.
نوروزی تصریح کرد: همچنین میزان اعتبار طرح آبرسانی به لیکک از ۱۸۰ میلیارد ریال در بودجه سال ۹۷ به حدود ۲۸۰ میلیارد ریال در بودجه سال جاری رسیده است.
وی گفت: طرح آبرسانی به شهرهای چرام، دهدشت، سوق و لنده نیز از ۲۵۰ میلیارد ریال سال گذشته به رقمی افزون بر ۳۲۰ میلیارد ریال در قانون بودجه امسال افزایش یافت.
نوروزی همچنین تاکید کرد: در سال جاری افزون بر ۱۵۰ میلیارد ریال برای سد آبریز ، ۴۰ میلیارد ریال برای موزه نفت گچساران اختصاص یافت.
نوروزی ابراز داشت: میزان اعتبار تخصیص یافته به طرح چهارخطه یاسوج – سمیرم از ۱۱۰ میلیارد ریال دربودجه سال گذشته به رقمی افزون بر ۲۸۰ میلیارد ریال در بودجه امسال رسید.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد همچنین گفت: سال گذشته افزون بر ۱۸۰ میلیارد ریال در قالب اعتبارات ترمیم(جزء ۷۷ ردیف ۵۵۰ هزار قانون بودجه کل کشور) به این استان تخصیص یافت.
این میزان اعتبار برای شهرستان ها و مناطقی است که اعتبارات یک سوم نفت مربوط به مناطق نفت خیز به آنها تعلق نمی گیرد.
از مجموع هشت شهرستان کهگیلویه و بویراحمد ۲ شهرستان گچساران و بهمئی جزو مناطق نفت خیز محسوب می شوند.
نوروزی افزود: بر اساس قانون این میزان اعتبار ترمیمی (تملک دارایی سرمایه ای) به ۶ شهرستان شامل بویراحمد، باشت، کهگیلویه، لنده، چرام و دنا تخصیص یافته است.
وی گفت: بیشترین سهم پرداختی از این میزان اعتبار ابلاغ شده به شهرستان های بویراحمد و کهگیلویه به ترتیب با ۷۸ و ۳۸ میلیارد ریال بوده است.
رئیس سازمان برنامه وبودجه کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس قانون همچنین ۹ میلیارد ریال از این میزان در قالب کمک های فنی و اعتباری به صندوق حمایت از کشاورزان استان تخصیص یافته است.
وی همچنین با اشاره به نحوه توزیع ۲۷۰ میلیارد ریال اعتبارات در قالب ارتقای شاخص ها نیز گفت: این میزان اعتبار بر اساس دستورالعمل ابلاغی سازمان برنامه و بودجه در حوزه حمل و نقل، راه، صنعت و معدن ، کشاورزی و گردشگری هزینه شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.