۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 278
  • 05 می 2019 - 16:20 
حسن نوروزی روز شنبه در گفت وگو با امید ملت اظهار داشت: میزان اعتبارات مصوب امسال کهگیلویه و بویراحمد افزون بر یکهزار و 350 میلیارد تومان است.
وی با اشاره به برخی طرح هیا مهم عمرانی و زیربنایی در استان نیز گفت: طرح ابرسانی به 6 شهر چرام، دهدشت، سوق، لنده ، چاروسا و دیشموک یکی از مهمترین این طرح هاست.
وی محور تشان، لنده- بهبهان و اتصال آن به جاده ملی پاتاوه – دهدشت را یکی از مهمترین طرح های مهم و زیربنایی دانست و گفت: ردیف بودجه ملی این طرح به تصویب رسیده و از سال جاری نیز اعتبار لازم برای آغاز عملیات اجرایی آن اختصاص خواهد یافت.
نوروزی یادآور شد: طرح پاتاوه -دهدشت نیز هم اینک با پیشرفت فیزیکی بالای 82 درصد در حال اجراست که با وجود تامین اعتبار بالای یکهزار میلیارد ریالی این طرح اما پیمانکار تا حدودی در زمینه اجرای این طرح کوتاهی می کند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه وبویراحمد گفت: سال گذشته رقمی افزون بر 110 میلیارد ریال نیز برای بازسازی تاسیسات زیربنایی خسارت دیده ناشی از زمین لرزه در بخش های مختلف تخصیص یافت.
وی همچنین از تخصیص افزون بر 100 میلیارد ریال برای بازسازی و زیباسازی بلادشاپور(شهرقدیم دهدشت) خبر داد و گفت: طرح های ملی شامل زیست کره دنا ، طرح آبرسانی به اراضی دهدشت غربی، موزه دفاع مقدس، باند اضطراری امداد و نجات دهدشت، بیمارستان‌های پاتاوه و سی سخت، فاضلاب شهر یاسوج ، شبکه فاضلاب‌های لنده و باشت از جمله طرح‌هایی هستند که در قانون بودجه سال جاری ردیف ملی دریافت کرده اند.
نوروزی تصریح کرد: همچنین میزان اعتبار طرح آبرسانی به لیکک از 180 میلیارد ریال در بودجه سال 97 به حدود 280 میلیارد ریال در بودجه سال جاری رسیده است.
وی گفت: طرح آبرسانی به شهرهای چرام، دهدشت، سوق و لنده نیز از 250 میلیارد ریال سال گذشته به رقمی افزون بر 320 میلیارد ریال در قانون بودجه امسال افزایش یافت.
نوروزی همچنین تاکید کرد: در سال جاری افزون بر 150 میلیارد ریال برای سد آبریز ، 40 میلیارد ریال برای موزه نفت گچساران اختصاص یافت.
نوروزی ابراز داشت: میزان اعتبار تخصیص یافته به طرح چهارخطه یاسوج – سمیرم از 110 میلیارد ریال دربودجه سال گذشته به رقمی افزون بر 280 میلیارد ریال در بودجه امسال رسید.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد همچنین گفت: سال گذشته افزون بر 180 میلیارد ریال در قالب اعتبارات ترمیم(جزء 77 ردیف 550 هزار قانون بودجه کل کشور) به این استان تخصیص یافت.
این میزان اعتبار برای شهرستان ها و مناطقی است که اعتبارات یک سوم نفت مربوط به مناطق نفت خیز به آنها تعلق نمی گیرد.
از مجموع هشت شهرستان کهگیلویه و بویراحمد 2 شهرستان گچساران و بهمئی جزو مناطق نفت خیز محسوب می شوند.
نوروزی افزود: بر اساس قانون این میزان اعتبار ترمیمی (تملک دارایی سرمایه ای) به 6 شهرستان شامل بویراحمد، باشت، کهگیلویه، لنده، چرام و دنا تخصیص یافته است.
وی گفت: بیشترین سهم پرداختی از این میزان اعتبار ابلاغ شده به شهرستان های بویراحمد و کهگیلویه به ترتیب با 78 و 38 میلیارد ریال بوده است.
رئیس سازمان برنامه وبودجه کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس قانون همچنین 9 میلیارد ریال از این میزان در قالب کمک های فنی و اعتباری به صندوق حمایت از کشاورزان استان تخصیص یافته است.
وی همچنین با اشاره به نحوه توزیع 270 میلیارد ریال اعتبارات در قالب ارتقای شاخص ها نیز گفت: این میزان اعتبار بر اساس دستورالعمل ابلاغی سازمان برنامه و بودجه در حوزه حمل و نقل، راه، صنعت و معدن ، کشاورزی و گردشگری هزینه شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.