۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 2736
  • 04 فوریه 2020 - 13:58
التیام زخم های کهن زندگی در بافت فرسوده شهر دوگنبدان /می توان هر ناممکنی را ممکن ساخت

التیام زخم های کهن زندگی در بافت فرسوده شهر دوگنبدان /می توان هر ناممکنی را ممکن ساخت

به گزارش امید ملت احیای بافت های فرسوده مسکونی دوگنبدان، زخم های کهنه زندگی اهالی این شهر را التیام بخشیده و اکنون نه تنها خانه های فرسوده تبدیل به خانه هایی زیبا و ایمن شده است بلکه ساکنان محلات جنوب شهر از آسیب های اجتماعی جدی رهایی یافته اند. نوسازی بافت فرسوده محلات سادات، لبنان،رادک، […]

به گزارش امید ملت احیای بافت های فرسوده مسکونی دوگنبدان، زخم های کهنه زندگی اهالی این شهر را التیام بخشیده و اکنون نه تنها خانه های فرسوده تبدیل به خانه هایی زیبا و ایمن شده است بلکه ساکنان محلات جنوب شهر از آسیب های اجتماعی جدی رهایی یافته اند.

نوسازی بافت فرسوده محلات سادات، لبنان،رادک، کیامرثی و سایر مناطق مرکز شهر دوگنبدان به همراه اجرای طرح های فرهنگی چون فرهنگسرا، مجتمع های رفاهی  زندگی مردم محلات فقیر نشین شهر دوگنبدان را متحول کرده است.

در روزگار نه چندان دور بیش از پنج هزار خانوار گچسارانی در خانه هایی ناایمن سکونت داشتند،آسمان برای مردم این سرزمین در آن روزها ابری بود، شهروندان در سکونتگاه هایی زندگی می کردند که به دلیل تنگ بودن معابر،تاریک و پلکانی بودن خانه ها با دیوارهای کوتاه مخروبه کابوس آوار همراه  خواب هر شب آنان بود اما به همت دولت تدبیر و امید و مسئولان محلی اینک بخش عمده ای از بافت فرسوده احیا و بازآفرینی شده است.

طرح احیای بافت فرسوده شهر دوگنبدان که سال ۱۳۸۷ تصویب شده بود چند سال به دلیل نبود اعتبار راکد بود اما در دولت یازدهم و با پیگیری غلام رضا تاج گردون عملیات اجرایی آن آغاز شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.