۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 2734
  • 04 فوریه 2020 - 13:48
دیدگاه جالب شهروندان دوگنبدانی ساکن یافت فرسوده، در حاشیه افتتاح 1200واحد مقاوم سازی شده این بافت /شما نیز بخوانید

دیدگاه جالب شهروندان دوگنبدانی ساکن یافت فرسوده، در حاشیه افتتاح 1200واحد مقاوم سازی شده این بافت /شما نیز بخوانید

به گزارش امید ملت یکی از ساکنان محله سادات شهر دوگنبدان در حاشیه این افتتاحیه با اشاره به اینکه تا قبل از شروع این طرح کودکان با سرنگ های آلوده مشغول بازی در معابر خاکی و تنگ بودند گفت: هم اینک فرهنگسرای این منطقه مسکونی میزبان محافل ادبی و هنری کودکان و نوجوانان این خطه […]

به گزارش امید ملت یکی از ساکنان محله سادات شهر دوگنبدان در حاشیه این افتتاحیه با اشاره به اینکه تا قبل از شروع این طرح کودکان با سرنگ های آلوده مشغول بازی در معابر خاکی و تنگ بودند گفت: هم اینک فرهنگسرای این منطقه مسکونی میزبان محافل ادبی و هنری کودکان و نوجوانان این خطه است.

فاطمه محمدرضایی افزود: روشن است که سرنوشت کودکان و نوجوانان چند سال پیش این منطقه مسکونی با بچه های امروز چه تفاوت فاحشی پیدا کرده است.

یک جوان ساکن در بافت فرسوده احیا شده شهر دوگنبدان می گوید: معابر تاریک و تنگ مناطق مسکونی شهر دوگنبدان  زمینه را برای هر گونه آسیب اجتماعی فراهم کرده بود که این امر نگرانی هایی زیادی برای خانواده ها ایجاد کرده بود.

مجتبی علیزاده افزود: نبودن امکان دسترسی خودرو به بیشتر خانه ها به دلیل معابر تنگ برای شهروندان این مناطق بسیار دردسر ساز شده بود به طوری که جان بیماران اورژانسی در خطر بود.

وی عنوان کرد:هشدار مداوم کارشناسان توسعه شهری درباره نبودن امکان خدمات رسانی به ساکنان به ویژه در زمان بحران هایی مانند زلزله،سیل یا آتش سوزی آرامش را تا قبل از احیای بافت فرسوده از ساکنان گرفته بود اما حالا همه این مشکلات رفع شده که جای قدردانی از مسئولان  دارد.

یکی دیگر از ساکنان بافت های فرسوده احیا شده شهر دوگنبدان می گوید: تا پیش از این خانه ها ارزشی نداشت اما هم اکنون هر واحد مسکونی احیا شده ۱۰ برابر شده است و این باعث کاهش اختلاف طبقاتی شده است.

مریم کشاورز ابراز داشت: تا پیش از این فرزندان مناطق پایین شهر با دیدن مناطقی چون کوی کارمندان شرکت نفت و کارکنان همواره از والدین خود سوال می کردند چرا ما باید در این شرایط سخت زندگی کنیم.

ایرنا

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.