۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 2411
  • 21 دسامبر 2019 - 9:34
کافه های بدون مجور در کهگیلویه و بویراحمد رو به افزایش است

کافه های بدون مجور در کهگیلویه و بویراحمد رو به افزایش است

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: شمار دکه ها و کافه ها بدون مجوز و نظارت کافی در حال گسترش بوده و آمد و شد افراد به ویژه دانش آموزان به این مکان ها چشمگیر است که می طلبد دستگاه های نظارتی در این خصوص ورود کنند.

به گزارش امید ملت؛ شمار کافه ها در کهگیلویه و بویراحمد به ویژه شهر یاسوج مرکز این استان به گونه ای است که در هر خیابان ۲ الی ۳ کافه به چشم می خورد و بوی دود قلیان ، سیگار و قهوه در آنها درهم تنیده شده است.

این کافه ها می توانند از یک سوی برای هدف مطالعه و گفت و گو رویکرد مناسبی داشته باشند اما در بیشتر موارد راه را گم کرده و سبب گمراهی نوجوانان و جوانان بسیاری می شوند.

نادیا صداقت اظهار داشت: در برخی  از کافه ها و دکه های موجود در کهگیلویه و بویراحمد مبادرت به استفاده از مواد اعتیاد آور در قالب قهوه و سایر نوشیدنی می شود.

وی افزود: روزانه افراد زیادی به ویژه دانش آموزان در استان به این کافه ها مراجعه و از این نوع قهوه ها استفاده می کنند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: امسال مقدار قابل توجهی مواد مخدر از دکه های اطراف مدارس استان کشف و ضبط شده که نیاز است مسئولان متولی از جمله شهرداری و اتاق اصناف به این موضوع ورود کنند و دکه های فاقد مجوز را شناسایی و آن ها را جمع آوری کنند.

صداقت با اشاره به روی آوری زنان به مصرف مواد مخدر، تصریح کرد: فقر و تنگ دستی و بیکاری ۲ عامل مهم در گرایش روز افزون زنان این استان به مواد مخدر محسوب می شوند.

وی بیان کرد: پنج درصد از مجموع تعداد معتادان استان را زنان تشکیل می دهند که باید با برنامه ریزی اصولی و مناسب برای کاهش آمار آن ها قدم برداشت.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ارائه تسهیلات اشتغالزایی به زنان این استان به ویژه زنان در معرض خطر اعتیاد از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برای رسیدن به درآمد ثابت و پایدار تا حد زیادی می تواند در کاهش روند گرایش زنان به مواد مخدر موثر باشد. 

صداقت تاکید کرد: تاکنون چندین مورد بازدید از زنان معتاد استان صورت گرفته که بسیاری از آن ها بد سرپرست یا سرپرست خانوار بوده اند.

۵۳ درصد افراد زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد زنان سرپرست خانوار هستند.

از این تعداد ۴۲ درصد به دلیل فوت سرپرست و مابقی نیز به سبب بدسرپرست بودن یا طلاق، متارکه، مفقودی، کهولت سن، اعتیاد، از کار افتادگی، زندانی و سربازی سرپرست زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد قرار دارند.

۷۹ مرکز اعتیاد درمانی در استان وجود دارد که اغلب روش‌های درمانی معتادان در این مراکز انجام می‌شود.

در سال ۱۳۹۶ چهار تن و ۶۹۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کهگیلویه و بویراحمد کشف و ضبط شد.

چهار هزار و ۷۱ کیلو گرم این مواد مخدر از نوع تریاک و مابقی حشیش، ماری جوانا، هروئین و دیگر انواع مواد مخدر بوده و در این راستا یکهزار و ۸۴۶ نفر دستگیر، ۳۳۷ دستگاه خودرو توقیف و ۶۸ باند منهدم شدند.

سال ۹۷ پنج تن و ۳۳۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در شهرها، جاده‌های ارتباطی استان و عملیات‌های مشترک با سایر استان‌ها کشف و ضبط شده است.

یک هزار و ۷۰۰ نفر توزیع کننده، تهیه کننده، مصرف کننده و قاچاقچی مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد در سال گذشته دستگیر شدند و همچنین با هماهنگی دستگاه قضائی در این راستا ۳۱۰ دستگاه انواع خودرو توقیف شدند.

کهگیلویه و بویراحمد در سال‌های اخیر به یکی از محورهای حمل و توزیع مواد مخدر از جنوب و شرق به مناطق مرکزی و غرب کشور تبدیل شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.