۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 2352
  • 14 دسامبر 2019 - 14:05
نویدی از انتخاباتی پرشوربا تنوع و تکثر نامزدهای انتخاباتی در گچساران

نویدی از انتخاباتی پرشوربا تنوع و تکثر نامزدهای انتخاباتی در گچساران

به گزارش امید ملت، حضور چهره‌های شناخته شده جریان‌های سیاسی در انتخابات آتی در این شهرستان حاکی از انتخابات پرشور و رقابت نفس گیر میان همه گروه های سیاسی در اسفندماه 98 است.


بر همین اساس نوید از انتخابات پرشور و در عین حال پیچیده را می توان از حضور نامزدهای انتخاباتی در محل ثبت نام و یا اخبار انتشار یافته در فضاهای مجازی در این شهرستان را داد.

برخی از کارشناسان سیاسی این شهرستان بر این اعتقاد دارند که فعالیت انتخاباتی اصلاح طلبان با هشت نامزد یک فریب است.
جریان های سیاسی برای حضور در انتخابات یازدهمین دوره از مجلس شورای اسلامی برنامه ریزی های مفصلی کرده اند بطوری در این دوره از انتخابات هشت نامزد اصلاح طلب، چهار نامزد اصولگرا و پنج نامزد مستقل با هم به رقابت خواهند پرداخت.
اغلب شعارهای تبلیغاتی کاندیداهای این دوره از انتخابات مجلس یازدهم در این شهرستان برای راه یافتن به خانه ملت مردمی است و شعارهای احساسی و زیبا و کاربردی را برای تبلیغات انتخاباتی بکار بردند.
جوان گرا، خدمت به محرومین و مستضعفین، اقتدار نظام جمهوری اسلامی، پایان عبور از شعار، عبور، توسعه پایدار، عدالت و پیشرفت، خدمت به شهر، پایانی بر تکرار بی عدالتی، صدای رسای مردم ناتوان، رفع تبعیض جغرافیایی و شایسته سالاری، شعار جوانان بیکار، اشتغال کارآفرینی از مهمترین شعارهای انتخاباتی کاندیدهای این دور از مجلس شورای اسلانی در حوزه گچساران وباشت است.
در میان ثبت نام کنندگان نماینده‌ فعلی، سابق، نمایندگان احزاب و جناح‌ها، چهره‌های بدون سابقه فعالیت سیاسی به چشم می‌خورند.
هر چند که افراد ثبت نام کننده در این دوره از انتخابات خود را شایسته مجلس می داند و بنا به تکلیف نامزد انتخابات مجلس شده اند اما برخی از ثبت نام کنندگان نسبت به وظایف مجلس و کمیسیون های بی اطلاع بودند.

نامزدهای انتخابات مجلس چه می گویند؟
سید قدرت حسینی پور بحرینی نماینده سابق مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی که 6 سال با سن قانونی برای ثبت نام در انتخابات مجلس فاصله دارد، در صورت تایید صلاحت، مسن‌ترین نامزد انتخابات مجلس یازدهم در شهرستان گچساران است.
وی که از حزب اصولگرا در این دور از انتخابات شرکت کرده است، گفت: من براساس اصل قانون اساسی در انتخابات شرکت کرده ام.
حسینی پور درباره اینکه چه ضرورتی برای داوطلبی مجلس بعد از اینهمه سال احساس کرده اید، گفت: با توجه به تجربه‌ای که از دور هشتم مجلس دارم و سرمایه‌گذاری که نظام برای بنده کرده، می‌توانم در مجلس یازدهم موثر باشم.
حسینی پور شعار انتخاباتی خود را پایانی بر تکرار تبعیض ها، بی عدالتی ها، بی توجهی ها، برخوردهای متکبرانه و حاکمیت خانوادگی عنوان کرد.
برقراری عدالت نسبی، رفع مشکلات مردم، اشتغال، اجرای طرح های صنعتی ، کشاورزی و دامی در بازده زمانی کم از مهمترین برنامه های وی پس از پیروزی در این دور از انتخابات است.
وی که خود را پیروز این دور از انتخابات می داند گفت: درصورت ورودبه مجلس در کمیسیون انرژی یا سیاست خارجی مجلس خدمت خواهم کرد.
اردلان زینل زاده شهردار سابق دوگنبدان یکی از داوطلبان این دور از انتخابات است که به صورت مستقل وارد شده است گفت: این دوره از انتخابات دارای حساسیت خاصی است و مجلس این دوره طبق فرمایش مقام معظم رهبری باید توانمندی‌های لازم را داشته باشد.
این داوطلب در مورد میزان شناخت خود از مجلس گفت: قانون گذاری‌ها، سیاست‌ها و تصمیم گیری‌هایی که مجلس انجام می‌دهد را آشنایی کامل دارم.

جوانترین داوطلب انتخابات مجلس یازدهم در گچساران نیز متولد سال ۱۳۶۶ و کارشناس ارشد نرم افزار است.
مهدی صادقی مقدم هدفش از ثبت نام در انتخابات خانه ملت را حضور جوانان در مجلس می داند و می گوید: جوانان برای اجرایی خواسته هایشان باید به مجلس بروند و بصورت مستقل در این دور از انتخابات شرکت کرده ام.
در میان ثبت نام کنندگان ، دیدگاه یکی از نامزدهای انتخاباتی برای خبرنگاران جلب توجه می کرد وی خود را اصلاح طلب می داند در صورتی که تعدادی از نیروهای اصول گرای شاخص وی را همراهی می کردند.
هومان عسکری می گوید شهرستان گچساران با مشکلاتی همچون اقتصاد، صنعت و معدن مواجه است.
وی اشتغال ، انتقال مسئولیت از نسل اول به نسل دوم و رفع تبعیض را از مهمترین اهداف خود برای شرکت در انتخابات آتی می داند.
بانویی که ارشد حقوق بین الملل دارد می گوید ثبت نام در انتخابات را یک تکلیف برای خود می‌داند و می گوید: توجه به مشکلات زیرساختی و تربیتی از جمله اهداف من از شرکت در انتخابات است؛ من این مشکلات را از نزدیک لمس کرده ام.
زهره فولادی وندا در ادامه با اشاره به شعار انتخاباتی اش ،اظهارکرد :بیس و پایه شعار انتخاباتی من اقتدار نظام جمهوری اسلامی است و تفکری که بتواند اقتصاد جامعه را از بحران های اقتصادی کنترل کند.
فولادی وندا دارای ۱۸ سال سابقه کار اکنون کارمند رسمی اداره کل اسناد پزشکی تأمین اجتماعی استان تهران است که با شعار انتخاباتی «اقتدار نظام جمهوری اسلامی، اتحاد اقوام، و اشتغال جوانان» وارد کارزار انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه گچساران و باشت شده است.
غلامرضا تاجگردون نماینده فعلی مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی که در همان دقایق اولیه آغاز فرایند رسمی انتخابات مجلس یازدهم، وارد فرمانداری شد و نام نویسی کرد.
وی در مقابل دوربین خبرنگاران ۳ انگشت خود را به نشانه پیروزی قطعی برای سومین بار پیاپی بالا برد و در نشست خبری بعد از ثبت نام به برخی مشکلات اقتصادی روز پرداخت.
داوطلبانی که‌آمدند

“غلام تاجگردون” نماینده مردم گچساران و باشت ، “سید قدرت حسینی بحرینی ” نماینده سابق مردم گچساران و باشت، “هومان عسکری” وکیل و کارشناس دادگستری، “اردلان زینل زاده ” شهردار پیشین دوگنبدان، “مهدی صادقی مقدم” دانشجوی دکترای نرو افزار و استاد دانشگاه، “خلیفه رشیدی” اصلاح طلب و کارشناس ارشد حقوق ارتباطات، “زهرا فولادی وندا” اصلاح طلب و ارشد حقوق بین الملل، “سید مجید حسینی” اصلاح طلب و دکترای تغذیه دام، “رحمان خیرمند” اصول گرا و ارشد کشاورزی، “بهبود گرجی” و “بهنام همتی” مستقل و پزشک عمومی، : سید یوسف پنج بند” اصلاح طلب و دکتری جامعه شناسی، “پیمان خردمهر” مستقل و ارشد نفت، “نوذر بزمی” اصول گرا و ارشد برنامه ریزی، “مرداد حمیدی کیا” اصلاح طلب و ارشد حقوق عمومی ، “میلاد گرجی” مستقل و “یعقوب فاضلی نژاد” اصلاح طلب است.
فعالان سیاسی گچچساران می گوید: اهمیت برگزاری انتخابات و لزوم حضور گسترده مردم را یادآور شدند و گفتند كه در این برهه زمانی اهمیت مشاركت حداكثری در انتخابات نسبت به دوره های قبل بیشتر است.
17 نفر در حوزه انتخاباتی گچساران و باشت داوطلب شدند
فرماندار گچساران گفت: 17 داوطلب برای نامزدی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه گچساران و باشت ثبت نام کردند.
علی خوان پایه افزود: ۹۴ درصد داوطلبان مرد و ۶ درصد زن هستند جوان ترین 32 سال و پیرترین نیز 64سال سن دارد.
وی بیان کرد: 12 نفر از دواطلبان دارای مدرک فوق لیسانس و پنج نفر دکتراست.
خوان پایه از همه داوطلبان، گروه‌ها، احزاب و جناح‌ها که باعث شور و نشاط بیشتر انتخابات در این حوزه انتخابیه می‌شوند، قدردانی کرد.
وی بیان کرد: هفت نفر از داوطلبان سنین بین 30 تا 40 سال، 6 نفر بین 40 تا 50 سال، سه نفر 50 تا 60 سال و یک داوطلب بین ۶۱ تا ۶۵ سال است.
خوان پایه با اشاره به استقبال خوب جوانان در این دوره از انتخابات مجلس گفت: این امر نشان می‌دهد که جوانان به دنبال توسعه شهرستان و کسب تجربه‌های مثبت در حوزه‌های مختلف هستند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.