• تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۰:۳۴ | کد خبر : 227856 |Print This Post Print This Post
 • همزمان با ایام شهادت دخت نبی اکرم(ص)؛ شبه تعزیه شهادت حضرت زهرا (س) در گچساران برگزار شد+تصاویر

  همزمان با سالروز شهادت ام ابیها، حضرت فاطمه زهرا (س) شبه تعزیه شهادت حضرت زهرا (س) توسط گروه تعزیه حجله در دجله شهرستان گچساران در تالار فرهنگیان این شهر برگزار شد. به گزارش امید ملت ،  این مراسم به همت موسسه فرهنگی مذهبی فطرس و امور فرهنگی شهرداری با سخنرانی حجت الاسلام احسان جابرزاده و مداحی […]

  همزمان با سالروز شهادت ام ابیها، حضرت فاطمه زهرا (س) شبه تعزیه شهادت حضرت زهرا (س) توسط گروه تعزیه حجله در دجله شهرستان گچساران در تالار فرهنگیان این شهر برگزار شد.

  به گزارش امید ملت ،  این مراسم به همت موسسه فرهنگی مذهبی فطرس و امور فرهنگی شهرداری با سخنرانی حجت الاسلام احسان جابرزاده و مداحی و اجرای زنده کربلایی مرتضی باب برگزارشد.

  حجت الاسلام احسان جابرزاده در این آیین هدف از اجرای این تعزیه را احیاء ارزشهای اسلامی، ترویج فرهنگ اهل بیت (ع) و آشنایی جوانان و نوجوانان با هنر تعزیه خوانی عنوان کرد.

  جابرزاده تصریح کرد: شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) واقعیتی است که منابع حدیثی و تاریخ شیعه و سنّی بر آن گواه است.

  وی  گفت: تعزیه رادمردی، دلاوری، حماسه سازی در راه دین و از همه مهمتر ظلم ستیزی آن امام همام و یارانش را نشان می دهد و در نقطه مقابل پستی و زبونی ستمکاران خونخوار و بی رحمی، شقاوت و عاقبت ظالم که جز پیروزی حق بر باطل نیست را برای عموم به نمایش می گذارد.

   

  انتهای پیام/ط