• تاریخ انتشار خبر: شنبه, ۲۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۲:۱۹ | کد خبر : 227181 |Print This Post Print This Post
 • آیین اختتامیه و تجلیل از تیم خیرین پزشکی در گچساران برگزار شد + گزارش تصویری

  شامگاه شنبه آیین اختتامیه و تجلیل از تیم پزشکی که برای مداوای بیماران شکاف لب و کام (لب شکری) به گچساران آمده بودند در سالن اجتماعات آزادی برگزار شد ، آیین تجلیل با حضور نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شوارای اسلامی ، فرماندار شهرستان ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و […]

  شامگاه شنبه آیین اختتامیه و تجلیل از تیم پزشکی که برای مداوای بیماران شکاف لب و کام (لب شکری) به گچساران آمده بودند در سالن اجتماعات آزادی برگزار شد ، آیین تجلیل با حضور نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شوارای اسلامی ، فرماندار شهرستان ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد  و جمعی از مدیران برگزار شد.

  به گزارش امید ملت ، در آیین تجلیل از تیم پزشکی نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شوارای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از این تیم پزشکی ،اظهار داشت: در هفته ای که گذشت صحنه های بی نظیری رقم خورد و این حرکت در نوع خود بی سابقه بود.

  غلامرضا تاجگردون ادامه داد: این صحنه ها امتحانی الهی بود برای کسانی که این استعداد و علم در اختیارشان قرار داده شده و چه زیبا از این امتحان سربلند بیرون آمدند.

  وی افزود: همچنین امتحانی  برای آن خانواده ای که کودک دردمند خود را ببیند و برای آینده وی نگران باشد .

  تاجگردون خاطرنشان کرد: این اتفاق در روح و روان تمام شهروندان ما تاثیر مثبت گذاشته است.

  وی اضافه کرد: از تمامی دست اندرکاران که برای هماهنگی و همکاری با این تیم جراحی زحماتی کشیدند تشکر می کنم.

  دکتر عبدالجلیل کلانتر هرمزی شنبه شبدر سالن آزادی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در جمع نیک اندیشان و نیکوکاران حوزه سلامت گچساران اظهار داشت:یک هزار و ۳۰۰ بیمار در کشور که دارای ناهنجاری‌های سر و صورت و شکاف کام و لب بودند، از سال ۱۳۸۷ تاکنون رایگان جراحی شدند.

  سرپرست تیم نیکوکاری انجمن جراحان پلاستیک ایران گفت :تیم نیکوکاری انجمن جراحان پلاستیک ایران در این مدت بیش از ۱۳ هزار بیمار را رایگان ویزیت کرده است.

  وی بیان کرد: همچنین ۲ هزار بیمار که امکان عمل جراحی آنان در مناطق محروم وجود نداشت با کمترین هزینه در تهران جراحی شدند.

  کلانتر هرمزی خدمت رسانی به نیازمندان را از مهمترین اهداف این طرح عنوان کرد و افزود: با توجه به مراجعه فراوان بیماران نیازمند از شهرهای دور و در شرایط سخت به بیمارستان‌های تهران این تیم متخصص به این نتیجه رسید که با تشکیل گروهی در مقطع فوق تخصص جراحی پلاستیک مشکل بیماران بی‌بضاعت را برطرف کند.

  وی ادامه داد: با این هدف در ۹ سال موفق به جذب بیش از ۵۰ نفر از بهترین پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک کشور علاقه‌مند به این کار خیر شدیم.

  کلانتر هرمزی گفت: این تیم تخصصی با هزینه‌های شخصی و بدون هیچ امکانات دولتی تاکنون به استان های مختلف کشور سفر کرده است.

  وی ابراز کرد: هر بیماری که از سوی این تیم مورد معاینه قرار می‌گیرد در سیستم رایانه‌ای گروه ثبت می‌شود و می‌تواند برای ادامه درمان به تهران مراجعه کند.

  کلانتر هرمزی تصریح کرد: با درمان بیماران نیازمند نشان دادیم که با کمترین امکانات می‌توان فوق تخصصی‌ترین گروه پزشکی را به شهرها و روستاهای کوچک برد و این اقدام همت مسئولان، پزشکان و پذیرش مردم را می‌طلبد.

  کلانتر هرمزی افزود: تیم فوق تخصص جراحی پلاستیک کشور از سال ۸۷ برای خدمت در مناطق محروم با حضور جراحان فوق تخصص پلاستیک از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران تشکیل شده است.

  عضو ایرانی آکادمی جراحان پلاستیک اروپا اظهار کرد: نخستین سفر تیم جراحی به استان های خوزستان، مازندران، آذربایجان شرقی، کردستان، کهکیلویه وبویراحمد بود که به بعضی استان‌ها مثل کهگیلویه و بویراحمد به دلیل استقبال مردم بیش از ۲ بار سفر کرده‌ایم.

  کلانتر هرمزی افزود: برنامه‌های کاری این تیم به شرایط و تقاضا و آمادگی محل موردنظر بستگی دارد و در سال حداقل چهار سفر در برنامه کاری خود داریم که در سفرهای متعدد اعضای تیم متغیر هستند.

  عبدالجلیل کلانتر هرمزی، با تشریح بیست و یکمین اعزام تیم جراحان پلاستیک داوطلب خدمت در مناطق محروم به شهر گچساران اظهار داشت: در مدت ۵ روز بالغ بر یکهزار و ۱۰۰ ویزیت رایگان به همراه ۷۳ جراحی شکاف لب و کام صورت پذیرفت.

  سرپرست تیم جراحی فوق تخصص شکاف کام ولب نیز در پایان این مراسم از مهمان نوازی، همکاری و فراهم نمودن امکانات مورد نیازتوسط مردم، کارکنان شبکه بهداشت و درمان گچساران تشکر نمود.

  فعالیت های خداپسندانه تیم نیکوکار جراحی پلاستیک ایران با سرپرستی دکتر عبدالجلیل کلانتر هرمز موجب ایجاد بارقه های امید در دل بیماران نیازمند کشور شده است.

  پذیرش و معاینه بیش از یکهزار و ۱۰۰ نفر در مدت پنج روز کار بسیار طاقت فرسایی بود که اعضای خیر این تیم با همت والای خو در شهرستان گچساران انجام دادند.

  ۶۷بیمار شکاف لب، شکاف کام و سایر بیماری‌های مادرزادی شکلی سر و صورت به‌صورت رایگان از سوی این متخصصان جراحی شدند.

  همچمین به افرادی که نیاز به بستری و درمان بیشتر داشتند کد معالجه رایگان داده شد تا برای انجام جراحی به کلینیک‌های فوق تخصصی وابسته در تهران مراجعه کنند.

  این تیم متخصص ۲۱ نفره در قالب یک کاروان از ۱۷ تا ۲۱ بهمن ماه در بیمارستان شهید رجایی شهر دوگنبدان به متقاضیان خدمات جراحی ارائه نمودند.

  اعضای تیم نیکوکار جراحی پلاستیک ایران پس از پنج روز کار بسیار طاقت فرسایی در جشن پیروزی انقلاب و در کنار مردم گچساران حضور یافتند.

      انتهای پیام/ط