• تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, ۱۸ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۶:۵۷ | کد خبر : 227023 |Print This Post Print This Post
 • برگزاری شب‌ شعر(فصل شیدایی) ویژه فجر+تصاویر

  به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ایران، مراسم شب شعری با حضور شاعران گچسارانی برگزار شد. به گزارش امید ملت، در این مراسم که به همت کانون بسیج هنرمندان ناحیه گچساران – اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی – هیئت امناء مسجد صاحب الزمان(عج)- کانون فرهنگی هنری شکوفه های قرآنی ناحیه گچساران ، در راستای […]

  به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ایران، مراسم شب شعری با حضور شاعران گچسارانی برگزار شد.

  به گزارش امید ملت، در این مراسم که به همت کانون بسیج هنرمندان ناحیه گچساران – اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی – هیئت امناء مسجد صاحب الزمان(عج)- کانون فرهنگی هنری شکوفه های قرآنی ناحیه گچساران ، در راستای اجرای برنامه های فرهنگی دهه فجر برگزار شد، شعرای جوان آخرین سروده ها و اشعار خود را معرفی و اجرا کردند.

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این آیین با ارج نهادن به مقام شهدای انقلاب اسلامی گفت: مساجد خاستگاه انقلاب اسلامی است، چرا که مساجد هم آغازگر انقلاب بود و انقلاب ما باید به مساجد ختم شود.

  امیرحسین نوروزی ادامه داد: در همین مساجد بود که پایگاه‌های انقلاب شکل گرفت و از همین مساجد نیز پابرجا می‌ماند.

  وی تاکید کرد: سعی کردیم با در نظر گرفتن حوزه‌های مختلف کاری کنیم که مسجد فقط برای نماز خواندن نباشد، چراکه مکانی برای عبودیت و درسهای مختلف با خدا است و مابقی کارها در مسجد رنگ عبودیت پیدا می‌کند.

  مسئول کانون بسیج هنرمندان گچساران هم گفت : دهه فجر مرهون تلاش امام راحل (ره)  برای تحقق انقلاب اسلامی و گسترش آن است.

  سید نعمت‌الله حجازی با بیان اینکه انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ ایران است و الگوی بسیاری از انقلاب ها در جهان می باشد اظهار داشت :  در انقلاب اسلامی ایران بُعد فرهنگی وسیع تر و مهم تر از دیگر ابعاد جامعه است.

  مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد گچساران با اشاره به نقش و جایگاه کانون های مختلف فرهنگی و هنری در جامعه تصریح کرد: کانون های فرهنگی و هنری مساجد نقش تأثیرگذاری در سالم سازی اوقات فراغت همچنین ساماندهی نیروهای فرهنگی و مذهبی در رشته های مختلف دارد.

  در این مراسم شاعران شهرستان به قرائت شعر‌های خود پیرامون دهه فجر انقلاب اسلامی پرداختند.
  گفتنی است در این مراسم هدایایی به شعرا و فعالان فرهنگی شرکت کننده در این شب شعر اعطا شد.

  انتهای پیام/ط