• تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, ۱۸ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۴ | کد خبر : 226977 |Print This Post Print This Post
 • همزمان با دهه فجر / نخستین نشست تخصصی مادران قصه گو در کتابخانه عمومی گچساران برگزار شد+تصاویر

  نخستین نشست تخصصی ماداران قصه گو  و اجرای لالایی خوانی در کتابخانه عمومی گچساران با حضور بانوان شاغل ، خانه دار، اعضای  انجمن کتابخانه عمومی در محل کتابخانه عمومی با هدف ترویج قصه گوی و قصه خوانی برای کودکان به مناسبت دهه فجر برگزار گردید. به گزارش امید ملت ، رئیس اداره امور کتابخانه‌های گچساران […]

  نخستین نشست تخصصی ماداران قصه گو  و اجرای لالایی خوانی در کتابخانه عمومی گچساران با حضور بانوان شاغل ، خانه دار، اعضای  انجمن کتابخانه عمومی در محل کتابخانه عمومی با هدف ترویج قصه گوی و قصه خوانی برای کودکان به مناسبت دهه فجر برگزار گردید.

  به گزارش امید ملت ، رئیس اداره امور کتابخانه‌های گچساران در این مراسم گفت :  یکی از بهترین روش ها برای تربیت کودکان و انتقال مفاهیم آموزشی به آنهاست. گرچه امروز بسیاری از مادران ترجیح می دهند فرزندانشان با دیدن یک کارتون به خواب رود.

  کورش حسنی افزود : مزایای بی شماری در قصه خوانی برای کودکان وجود دارد به خصوص کودکانی که در سنین قبل از مدرسه و مهد کودک هستند.در این برنامه طریقه چگونگی قصه گویی برای کودکان به مادران که شامل:.استفاده از آرایه های کلامی و نحوه کاربرد آن ، معرفی انواع آرایه های کلامی ، .استفاده از زبان دوم در قصه گویی واستفاده از ابزار در قصه گویی چگونگی و چرایی آن آموزش داده می شود.

  حسنی تصریح کرد : ترویج و توسعه فن قصه گویی یکی از روشهای جذاب و بنیادین جامعه پذیری است این فرهنگ باید در جامعه رواج پیدا کند.

  وی اضافه کرد: افزایش سرانه مطالعه و فراهم کردن زمینه تبادل تجربه در میان مادران و جذب بانوان تحصیلکرده علاقمند به فعالیت در این حوزه  از اهداف برگزاری این نشست ها است.

  حسنی خاطر نشان کرد : یکی از اهداف برگزاری این برنامه فرهنگی جذب والدین و کودکان به مطالعه و ایجاد ارتباط عاطفی بین والدین و کودکان است و همچنین ضمن جامعه پذیری کودکان به  نشاط اجتماعی و بهداشت روانی کودکان کمک می کند.

  به گفته حسنی قصه گویی در گذشته های خیلی دور در میان ایرانیان رواج داشته و قصه های بسیار جذاب سینه به سینه و یا مکتوب به ما منتقل شده است.

  وی  استفاده  از توانایی مادر بزرگ ها در اجرای این نشست یکی از برنامه های این نشست ها عنوان کرد .
  کتابخانه عمومی گچساران در نظر دارد تا قصه خوانی و قصه گویی و اهمیت این کار را به مادران آموزش دهد و یاداوری کند.

  نشست مادران قصه گوی در راستای ترویج فرهنگ قصه گویی و قصه خوانی در این شهرستان اجرا شد.

    انتهای پیام/ط