• تاریخ انتشار خبر: جمعه, ۶ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۴ | کد خبر : 226360 |Print This Post Print This Post
 • مدیر عامل شرکت نمایشگاهی مهر رضا(ع) :نمایشگاه‌ها توانایی ایجاد فرصت های شغلی مناسب را دارند

  مدیر عامل شرکت نمایشگاهی مهر رضا(ع)  در حاشیه آیین گشایش نمایشگاه صنایع دستی و سوغات استان‌های کشور در گچساران در گفتگو با امید ملت ، با بیان اینکه نمایشگاه‌ها توانایی اشتغال‌زایی را دارند به ارکان اجرای اقتصاد مقاومتی ،اشاره کرد و گفت : تنظیم بازار ، ایجاد شغل ، حذف واسطه ها ، حمایت از […]

  مدیر عامل شرکت نمایشگاهی مهر رضا(ع)  در حاشیه آیین گشایش نمایشگاه صنایع دستی و سوغات استان‌های کشور در گچساران در گفتگو با امید ملت ، با بیان اینکه نمایشگاه‌ها توانایی اشتغال‌زایی را دارند به ارکان اجرای اقتصاد مقاومتی ،اشاره کرد و گفت : تنظیم بازار ، ایجاد شغل ، حذف واسطه ها ، حمایت از تولید داخلی به عنوان بخشی از فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی، حمایت از هنرمندان صنایع دستی و آشنایی گردشگران با سوغات و صنایع دستی نقاط مختلف کشور از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه می باشد.

  محمدرضا مصلحی با اشاره به جایگاه ویژه اقتصادی و فرهنگی صنایع دستی گفت: صنایع دستی نقش گسترده‌ای در شکوفایی و بالندگی اقتصاد ملی و رونق گردشگری دارد و با ایجاد اشتغال و افزایش درآمد خانوار سهم عمده‌ای در معیشت خانواده‌ها ایفا می‌کند به همین جهت برپایی نمایشگاه‌های صنایع دستی در فصول مختلف سال و معرفی سوغات و صنایع دستی هر منطقه به شهروندان و گردشگران تاثیر بسزایی در احیای صنایع بومی فراموش شده و بازاریابی و بازارسازی برای هنرمندان و فعالان این عرصه و در کنار آن ایجاد فرصت‌های شغلی در سطح منطقه خواهد داشت.

  وی با اشاره به این که این نمایشگاه فرصت خوبی برای عرضه و تقاضاست، گفت: تولیدکنندگان و مشتریان می توانند در نمایشگاه تعامل بهتری با یکدیگر داشته باشند.

  مصلحی  تصریح کرد : صنعت صنایع دستی در مسیر توسعه خود می تواند با توجه به کارکردهای اثر بخش خود، اشتغال زایی مطلوبی را در نقاط مختلف کشور به همراه داشته باشد.

  وی نمایشگاه را محل بسیار مناسبی برای معرفی تولیدکنندگان دانست واظهار کرد: باید با تلاش تمامی مسئولان در بخش های مختلف ازمسئله از تولید داخلی حمایت کرد.

  مدیر عامل شرکت نمایشگاهی مهر رضا(ع)اشتغال را یکی از دغدغه های اصلی کشور عنوان کرد و گفت: با احساس مسئولیت همگانی و توسعه این صنعت می توان اشتغالزایی بالایی را در کشور ایجاد کرد.

  مصلحی تصریح کرد: نمایشگاه ها کمک می کند تا بسترها برای عرضه و فروش محصولات تولیدکنندگان فراهم شود و فرصتی برای بازاریابی هنرمندان ایجاد شود.

  وی گفت که برپایی نمایشگاه باعث شده که برای ۲۳ نفر بطور دایم زمینه ایجاد شغل مستقیم فراهم گردد

  به گفته وی سالیانه ۴۰ نمایشگاه در سراسر کشور دایر میشود .
  در ۱۵۰ غرفه این نمایشگاه آثار نفیس هنرهای دستی و سنتی از هنرمندان صنایع دستی استانهای کشور در محل پشت ترمینال به معرض دید عموم گذاشته شده است.

  گفتنی است فعالان حوزه میراث فرهنگی با همکاری بخش خصوصی با برگزاری این نوع نمایشگاه هاعلاوه بر دستیابی به دستاورد های فرهنگی می تواند در حوزه اقتصادی نیز به خانواده های کوچک فعال در زمینه تولید صنایع دستی کمک کرده و باعث رشد و توسعه اقتصادی این خانواده ها  نیزباشند.

  انتهای پیام/ط