• تاریخ انتشار خبر: شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ | ۱۸:۵۴ | کد خبر : 226152 |Print This Post Print This Post
 • دو باب کتابخانه عمومی در بافت فرسوده دوگنبدان به بهره برداری خواهد رسید

  دو باب کتابخانه عمومی در بافت فرسوده دوگنبدان تا پایان شش ماهه اول ۹۷ گشایش و به بهره برداری خواهد رسید. رئیس کتابخانه‌های عمومی گچساران در گفتگو با امید ملت ،  با بیان اینکه کتابخانه های عمومی نقش موثری در ترویج علم و کاهش آسیبهای اجتماعی دارند و راه اندازی کتابخانه در بافت فرسوده ضروری […]

  دو باب کتابخانه عمومی در بافت فرسوده دوگنبدان تا پایان شش ماهه اول ۹۷ گشایش و به بهره برداری خواهد رسید.

  رئیس کتابخانه‌های عمومی گچساران در گفتگو با امید ملت ،  با بیان اینکه کتابخانه های عمومی نقش موثری در ترویج علم و کاهش آسیبهای اجتماعی دارند و راه اندازی کتابخانه در بافت فرسوده ضروری است گفت این طرح در قالب طرح احیای بافت فرسوده قابل اجراست.

  کوروش حسنی گسترش فرهنگ کتابخوانی در بین سایر اقشار جامعه را مهم ترین رسالت نهاد کتابخانه های عمومی خواند و ادامه داد: کتابخانه عمومی به عنوان یکی از ارگان هایی که می تواند در احیای بافت فرسوده دخیل شود آماده اجرای این طرح است.

  وی افزود : پس از انقلاب تا سال ۹۳ گچساران دارای ۵ باب کتابخانه عمومی بوده است که در فواصل  سالهای ۹۳ الی ۹۶ پنج باب کتابخانه فعال که ۳باب آن محله ای بوده  در گچساران احداث گردیده و دو باب دیگر در حال ساخت می باشد .

  حسنی ادامه داد : ساخت یک باب کتابخانه عمومی دو طبقه در محله سادات  توسط غلامرضا تاجگردون نماینده محترم شهرستانهای گچساران و باشت بعنوان خیر این پروژه با ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت می باشد .

  وی ساخت کتابخانه عمومی در محله رادک را از دیگر پروژه های در دست ساخت عنوان کرد و گفت این پروژه از محل عمران و بهسازی تامیین اعتبار شده است .

  رئیس اداره کتابخانه های عمومی گچساران، اعتبار احداث این پروژه را بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این کتابخانه در دهه فجر کلنگ زنی خواهد شد.

  حسنی  افزود : گسترش کتابخانه های محله ای سبب می شود که فاصله طبقات محروم و متوسط شهر که از امکانات مالی مطلوبی بر خوردار نبوده با استفاده از خدمات این مراکز را که نقش تاثیر گذار ی در ترویج علم و کاهش مشکلات و معضلات اجتماعی و فرهنگی دارد خواهد داشت .

  رئیس اداره کتابخانه های عمومی گچساران با اشاره بر اهمیت و جایگاه کتاب و کتابخوانی در فرایند توسعه فرهنگی و اجتماعی جوامع، بر لزوم هم افزایی و مشارکت ادارات شهرستان و شوراهای اسلامی شهر و روستا در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی تاکید کرد و از توجه و مشارکت نماینده شهرستان گچساران و باشت در امر کتابخانه سازی  تقدیر و تشکر نمود .

  وی ساخت و راه اندازی  کتابخانه های محله ای را بر احداث کتابخانه های پر هزینه در راستای اهداف و سیاست های کتابخانه ها مفیدتر برشمرد.

  حسنی سپس توجه به کتاب و کتابخوانی را نوعی سرمایه گذاری فرهنگی عنوان کرد و خاطر نشان کرد: نهاد کتابخانه های عمومی در سالهای اخیر فعالیتهای خوب و موثری در حوزه فرهنگ سازی امر کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه داشته است.

  وی خدماتی که کتابخانه های محله ای ارائه می دهند را نشست های ادبی  ، شاهنامه خوانی ،نشست های کتابخانه ، قصه خوانی، و کلاس های قرآن و نهج البلاغه بوده عنوان کرد و افزود :  که این نشست ها تاثیر عمیقی در جذب جوامع کتابخوان دارد.

  Afbeeldingsresultaat voor ‫کتابخانه‌‬‎

  احداث دوباب کتابخانه ی روستای در ده جلیل خیر آباد و با با کلان  از دیگر خدمات دولت تدبیر و امید  در این شهرستان بود.

  انتهای پیام/ط