• تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۲۶ دی , ۱۳۹۶ | ۱۰:۴۶ | کد خبر : 226131 |Print This Post Print This Post
 • اختصاص یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در گچساران

  رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گچساران از اختصاص یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار در برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری امسال در این شهرستان خبر داد. هومن عنایی روز سه شنبه در گفت و گو با امید ملت ، اظهار داشت: از مهمترین عناصر صنعت توریسم، واحدهای اقامتی و رفاهی اند و […]

  رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گچساران از اختصاص یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار در برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری امسال در این شهرستان خبر داد.

  هومن عنایی روز سه شنبه در گفت و گو با امید ملت ، اظهار داشت: از مهمترین عناصر صنعت توریسم، واحدهای اقامتی و رفاهی اند و کمپ های گردشگری از جمله مکانهای اقامتی هستند که برای استفاده تمامی اقشار جامعه طراحی و ساخته می‌شوند.

  عنایی ادامه داد یکی از ضروری ترین نیازهای هر شهری و منطقه ای توسعه زیر ساخت های گردشگری از جمله احداث اقامتگاه‌ها وکمپینگ می باشد لذا در این راستا چهار منطقه تفریحی سیاحتی کمپینگ اقامتی «دشتک دیل»، حرم بی بی حکیمه (س)، پارک اسکان و امامزاده اسماعیل (ع) امسال فراهم شد.

  وی گفت : ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار امسال در زمینه تأمین روشنایی منطقه گردشگری «دشتک دیل» از توابع این شهرستان هزینه شد.

  رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گچساران گفت: تاکنون عملیات محوطه سازی، سکوسازی، سرویس بهداشتی و نمازخانه این مجتمع رفاهی گردشگری انجام شده است.

  وی بیان کرد: طرح آبرسانی و نصب مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی در فاز نخست در این اردوگاه گردشگری اجرا شده است.

  عنایی اظهار داشت: بیش از ۶ میلیارد ریال در چند سال گذشته تاکنون برای تأمین زیر ساخت‌های این منطقه گردشگری هزینه شده است.

  وی گفت: هشت میلیارد ریال به ساخت پارک اسکان در مرکز این شهرستان اختصاص یافت.

  عنایی افزود: این پارک به مساحت ۳۰ هزار متر مربع در شهر دوگنبدان اجرا شده است.

  وی ابراز کرد: تمام امکانات رفاهی برای گردشگران در این طرح پیش بینی شده است.

  رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گچساران بیان کرد: راه اندازی این پارک نقش مهمی در استقبال بیشتر گردشگران خواهد داشت.

  وی اظهار داشت: کمپینگ اقامتی چهار هکتاری حرم بی بی حکیمه (س) هم اکنون مجهز به ۴۰ آلاچیق، ۱۲ چشمه حمام، سکوهای نشیمن، ۲۴ چشمه سرویس‌های بهداشتی و آبخوری است.

  عنایی ابراز کرد: این کمپینگ در حال حاضر به بخش خصوصی واگذار شده و آماده پذیرایی از گردشگران است.

  وی اظهار داشت: کمپینگ گردشگری امامزاده اسماعیل (ع) در زمینی به مساحت ۳ هزار متر مربع در این شهرستان احداث شده است.

  انتهای پیام/ط