• تاریخ انتشار خبر: یکشنبه, ۲۴ دی , ۱۳۹۶ | ۰۳:۲۰ | کد خبر : 226121 |Print This Post Print This Post
 • ابلاغ ۶هزار و ۸۵۰میلیارد ریال اعتبارات عمرانی به کهگیلویه و بویراحمد

  ابلاغ ۶هزار و ۸۵۰میلیارد ریال اعتبارات عمرانی به کهگیلویه و بویراحمد به گزارش امید ملت ، حسن نوروزی روز شنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج، اظهار داشت: این اعتبارات در بخش استانی ۳۸ درصد و نفت ۴۸ درصد تخصیص یافته است. وی افزود: در سال جاری طرح‌های ملی استانی […]

  ابلاغ ۶هزار و ۸۵۰میلیارد ریال اعتبارات عمرانی به کهگیلویه و بویراحمد

  به گزارش امید ملت ، حسن نوروزی روز شنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج، اظهار داشت: این اعتبارات در بخش استانی ۳۸ درصد و نفت ۴۸ درصد تخصیص یافته است.
  وی افزود: در سال جاری طرح‌های ملی استانی یک هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال تخصیص اعتبار داشته که از این میزان ۵۲ درصد آن تخصیص پیدا کرده که معادل بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال است.
  رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: طرح‌های ملی استانی شامل فاضلاب شهرهای استان، آبرسانی به شهر لیکک و دوگنبدان و اراضی دهدشت غربی و آبرسانی به چهار شهر سوق، لنده، دهدشت و چرام است.
  وی عنوان کرد: در ابتدای سال جاری اعتبار مصوب طرح‌های ملی ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال بوده که این طرح‌ها شامل راه‌های مواصلاتی اصلی و بیمارستان‌ها بوده که از این میزان تاکنون ۶۲ درصد تخصیص اعتبار ابلاغ شده است.
  نوروزی تصریح کرد: در سال جاری وضعیت تخصیص اعتبارات عمرانی ابلاغی مطلوب بوده و این اعتبارات در قالب اسناد خزانه است.
  رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بنا بر ظرفیت بند «و» تبصره پنج بودجه، دولت بابت تهاتر بدهی‌های دولت و پیمانکاران حدود ۵۰ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۹۶ در قالب اسناد خزانه توزیع کرده است.
  وی افزود: این امر فرصت مناسبی بوده که توسط دولت برای پیمانکاران ایجاد شده است.
  نوروزی ابراز داشت: پیمانکارانی که از دولت بابت اجرای طرح‌های عمرانی طلب دارند و همچنین بدهکار امور مالیاتی بوده با مراجعه به دستگاه‌های اجرایی و با هماهنگی خزانه استان فرم‌های لازم را تکمیل کنند تا از این فرصت استفاده کنند.
  رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این استان جزو استان‌هایی بوده که در زمینه برنامه عملیاتی برنامه ششم توسعه عملکرد بسیار مطلوبی داشته است.
  وی عنوان کرد: برنامه عملیاتی برنامه ششم توسعه به این صورت بوده که هر دستگاه استانی تعیین کرده که در طی سال‌های ۱۳۹۶ تا پایان ۱۴۰۰ چه عملیات عمرانی را انجام خواهد داد.
  نوروزی گفت: تاکنون استقبال خوبی توسط دستگاه‌های استانی انجام شده و تا پایان سال جاری برای همه دستگاه‌های اجرایی برنامه عملیاتی برنامه ششم توسعه انجام خواهد شد.
  از مجموع بیش از ۷۱۰ هزار میلیارد ریال بودجه عمرانی در کشور ۱۴۰ هزار میلیارد ریال آن در قالب اعتبارات استانی به استان‌ها تخصیص می‌یابد و حدود ۵۷۰ هزار میلیارد ریال آن در قالب بودجه‌های ملی و متفرقه در اختیار دولت و وزارتخانه‌ها در مرکز هستند.
  حدود ۴۰ درصد معادل ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال از مجموع اعتبارات عمرانی این استان در بودجه سال جاری از محل‌های مختلف تخصیص یافته است.