• تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۱۹ دی , ۱۳۹۶ | ۰۴:۰۶ | کد خبر : 226086 |Print This Post Print This Post
 • تیم تخصصی‌ جراحی پلاستیک به مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد اعزام می‌شود

  تیم تخصصی‌ جراحی پلاستیک به مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد اعزام می‌شود     به گزارش امید ملت اورنگ ایلامی از حضور تیم جراحی پلاستیک در روزهای (۱۳ الی ۱۸) بهمن ماه مصادف با دهه فجر در استان خبر داد و گفت: سرپرستی این گروه به عهده دکتر عبدالجلیل کلانترهرمزی است و در مدت ۶ […]

  تیم تخصصی‌ جراحی پلاستیک به مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد اعزام می‌شود

   

   

  به گزارش امید ملت اورنگ ایلامی از حضور تیم جراحی پلاستیک در روزهای (۱۳ الی ۱۸) بهمن ماه مصادف با دهه فجر در استان خبر داد و گفت: سرپرستی این گروه به عهده دکتر عبدالجلیل کلانترهرمزی است و در مدت ۶ روز به صورت رایگان بیماران را ویزیت و تحت درمان قرار می‌دهند.

  ایلامی افزود: پیش بینی می‌شود در این ۶ روز بیش از ۱۴۰ عمل جراحی پلاستیک در بیمارستان شهید رجایی گچساران انجام شود و در صورت انجام جراحی‌های پیشرفته بیماران به تهران منتقل می‌شوند.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با تاکید بر اینکه پیشگیری آسان‌تر از درمان است، عنوان کرد: کم تحرکی، چربی خون و مصرف بیش از اندازه نمک از ریزفاکتورهای بیماری‌های قلبی و عروقی هستند.

  ایلامی به طرح خودمراقبتی اشاره کرد و گفت: در این طرح غربالگری توسط خود فرد انجام می‌شود به عنوان مثال بیماری سرطان سینه که یک بیماری شایع در بین بانوان است را می‌توان با یک معاینه ساده و مشاهده توده در بدن شناسایی کرد و پس از مراجعه به پزشک روند پیشرفت بیماری در مراحل اولیه کنترل شود.

  وی با تاکید بر اینکه با پیشگیری می‌توان از پیشرفت و به وجود آمدن بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری کرد، عنوان کرد: ۸۰ درصد مسائلی که روی سلامت افراد تأثیر می‌گذارد مربوط به مسائل اجتماعی است.

  ایلامی با بیان اینکه معاونت اجتماعی یک معاونت نوپا در حوزه وزارت بهداشت است، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی به تبعیت از وزارت خانه در این زمینه پیشگام بود.

  وی خاطرنشان کرد: کلینیک‌های سیار دندانپزشکی به صورت رایگان به مردم مناطق چنارستان، لوداب و قلعه دختر خدمت رسانی کردند و حدود ۲ هزار و ۹۶۰ مادر شیرده و دانش آموزان زیر ۱۴ سال از این خدمات بهره‌مند شدند.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: کاروان امید سلامت با هدف خدمت رسانی به مردم محروم استان تا کنون به مناطق مختلفی از استان سفر کرده و به مردم خدمات بهداشتی و درمانی ارائه داده است.