• تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۰:۱۶ | کد خبر : 225392 |Print This Post Print This Post
 • پرداخت وام بدون بازده در حوزه اشتغال کهگیلویه و بویراحمد ممنوع است

  پرداخت وام بدون بازده در حوزه اشتغال کهگیلویه و بویراحمد ممنوع است   به گزارش امید ملت علی محمد احمدی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: در همین راستا به زودی با مدیران عامل تمامی بانک ‌های استان رایزنی خواهد شد. وی افزود: باید متولیان امر […]

  پرداخت وام بدون بازده در حوزه اشتغال کهگیلویه و بویراحمد ممنوع است

   

  احمدی

  به گزارش امید ملت علی محمد احمدی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: در همین راستا به زودی با مدیران عامل تمامی بانک ‌های استان رایزنی خواهد شد.
  وی افزود: باید متولیان امر با دلسوزی‌ و حساسیت خاص نحوه هزینه شدن و نتایج تسهیلات پرداختی به حوزه اشتغال و واحدهای تولیدی کهگیلویه و بویراحمد را پیگیری کنند.
  استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اشتغال یک موضوع ملی بوده و دغدغه اصلی مسئولان اجرایی کشور و استان نیز سامان دادن به آن است.
  احمدی عنوان کرد: مسئولان وزارت کشور وضعیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان ‌های مختلف از جمله این استان را رصد می ‌کنند و یکی از ملاک های ارزیابی عملکرد تمامی مدیران اجرایی استان نیز به چنین موضوعی بستگی دارد.
  وی ابراز داشت: دولت دوازدهم ۲۰۰ هزار میلیارد ریال برای اعطای تسهیلات اشتغال فراگیر در کشور در سال جاری اختصاص داده و ۶۰ هزار میلیارد ریال نیز به چند بانک و مؤسسه مالی به منظور اشتغالزایی در روستاها پرداخت کرده است.
  احمدی گفت: تمامی این اقدام ها بیانگر تلاش جدی دولت برای کاهش نرخ بیکاری در کشور و استان های کمتر توسعه یافته از جمله کهگیلویه و بویراحمد است.
  وی اظهار داشت: سهم کهگیلویه و بویراحمد از این ۲ نوع تسهیلات اشتغالزایی به زودی مشخص و اختصاص می یابد.
  مقرر شد که هشت هزار واحد صنفی، تولیدی و خدماتی کهگیلویه و بویراحمد که متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید و یا سرمایه در گردش هستند توسط اتحادیه مربوطه به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان معرفی تا در کمیته ‌ای متشکل از نمایندگان استانداری، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و بانک عامل بررسی و برای دریافت تسهیلات مورد نیاز معرفی شوند.
  کهگیلویه و بویراحمد افزون بر ۲۶ هزار واحد صنفی، تولیدی و خدماتی دارد که از این تعداد هشت هزار مورد به دلیل مشکلات مالی دچار رکود شده و یا نیمه فعال هستند.