• تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۷ | کد خبر : 225386 |Print This Post Print This Post
 • دکتر ایلامی :نظام سلامت کهگیلویه وبویراحمد نیازمند بکارگیری ۴۵۲۰ نیروی انسانی است

    دکتر ایلامی :نظام سلامت کهگیلویه وبویراحمد نیازمند بکارگیری ۴۵۲۰ نیروی انسانی است   به گزارش امید ملت اورنگ ایلامی در گفت و گو با خبرنگاران  افزود: ۲ هزار و ۴۰۰ نیروی انسانی برای ردیف‌های استخدامی بلاتصدی کهگیلویه و بویراحمد نیاز است. هم اکنون هفت هزار نیروی انسانی در بخش بهداشت و درمان این استان […]

   

  دکتر ایلامی :نظام سلامت کهگیلویه وبویراحمد نیازمند بکارگیری ۴۵۲۰ نیروی انسانی است

   

  به گزارش امید ملت اورنگ ایلامی در گفت و گو با خبرنگاران  افزود: ۲ هزار و ۴۰۰ نیروی انسانی برای ردیف‌های استخدامی بلاتصدی کهگیلویه و بویراحمد نیاز است.
  هم اکنون هفت هزار نیروی انسانی در بخش بهداشت و درمان این استان خدمت می‌کنند.
  وی بیان کرد: این ردیف‌ها به صورت نیروهای طرحی و غیراستخدامی تأمین شده است که ردیف حقوقی ندارند و باید از منابع داخلی حق الزحمه آنها پرداخت شود.
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: ۲ هزار و ۱۲۰ نفر دیگر برای تأمین نیروی انسانی طرح‌های در حال تکمیل باید به صورت استخدامی بکار گرفته شود.
  ایلامی گفت: میزان حقوق معوقه کارکنان طرحی در بیمارستان‌های این استان ۴۶ میلیاردو ۵۰۰ میلیون ریال است.
  وی ابراز داشت: حقوق برخی از کارکنان طرحی بیمارستان‌های این استان از تیر امسال تاکنون پرداخت نشده است.
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج درآمد بیمارستان شهید رجایی گچساران را ماهانه بیش از یک میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: این در حالی است که حقوق نیروهای طرحی این بیمارستان ماهانه بیش از ۶ میلیارد ریال است.
  وی بیان کرد: کمبود تخت‌های بیمارستانی از دیگر مشکلات نظام سلامت کهگیلویه و بویراحمد است.
  ایلامی افزود: هم اکنون ۷۰۰ تخت بیمارستانی در این استان خدمات رسانی می کند و ۷۰۰ تخت دیگر برای خدمات رسانی بهینه در حوزه سلامت باید راه اندازی شود.
  وی ابراز داشت:با بهره برداری از سه بیمارستان در حال تکمیل شامل۲۸۳ تختخوابی یاسوج، ۱۰۰ تختخوابی گچساران و ۳۲ تختخوابی باشت شمار تخت‌های بیمارستانی در استان به حدود هزار تخت خواهد رسید.
  ایلامی ابراز داشت: بر اساس چشم انداز ۱۴۰۴ و هدفگذاری دولت دوازدهم تعداد تخت‌های بیمارستان در کشور و در مراکز استان‌ها به ازای هر هزار نفر یک و نیم تخت و در سایر شهرستان‌ها نیز به یک تخت خواهد رسید.
  سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: البته استاندارد جهانی به ازای هر هزار نفر ۲ و نیم تخت است.
  از ۲۳۴ پزشک این استان ۱۹۹ نفر متخصص هستند.