۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 2037
  • 15 اکتبر 2019 - 18:55
به وقت رنج‌های دیشموک/ سرعت پایین مسؤولان در بزرگراه محرومیت‌ها/نماینده تهران در بهارستان به دیشموک آمد/د

به وقت رنج‌های دیشموک/ سرعت پایین مسؤولان در بزرگراه محرومیت‌ها/نماینده تهران در بهارستان به دیشموک آمد/د

به گزارش امید ملت بر اساس سرشماری سال ۹۵ جمعیت دیشموک بیش از ۲۶ هزار نفر است و این شهر دارای ۹۰ روستا و ۳۸ دهیاری است. اما این منطقه کوچک در استان کهگیلویه و بویراحمد دارای مشکلات فراوانی است، مشکلاتی که هرازگاهی نام دیشموک را در کل ایران سر زبان‌ها می‌اندازد. مشکلات و آسیب‌های […]

به گزارش امید ملت بر اساس سرشماری سال ۹۵ جمعیت دیشموک بیش از ۲۶ هزار نفر است و این شهر دارای ۹۰ روستا و ۳۸ دهیاری است.

اما این منطقه کوچک در استان کهگیلویه و بویراحمد دارای مشکلات فراوانی است، مشکلاتی که هرازگاهی نام دیشموک را در کل ایران سر زبان‌ها می‌اندازد.

مشکلات و آسیب‌های دیشموک از رنج‌ها و مشکلات تا خودکشی‌ها و خودسوزی‌ها چنان نام این منطقه را به سر زبان‌ها انداخته که هفته گذشته فراکسیون زنان مجلس نماینده‌ای به دیشموک محروم فرستاد تا شرایط این منطقه را رصد کند، رصدی که شاید در آینده دیشموک را به صحن علنی مجلس بکشاند وعده‌ای که طیبه سیاوشی از آن خبر داد.

طی سال‌های اخیر دیشموک از  آسیب‌های اجتماعی فراوانی رنج  برده و در طول یکسال اخیر ۱۶ نفر در این منطقه محروم خودکشی کردند.

سلمان بینا عضو شورای شهر  دیشموک در همین خصوص به خبرنگار فارس گفت؛ مسوولان دیشموک بیشتر از آنکه به فکر مردم باشند بیشتر کارشکنی می‌کنند.

این عضو شورای شهر دیشموک عنوان کرد: دیشموک اوج محرومیت‌ها است، منطقه‌ای دورافتاده و بن بست که دارای فقر زیادی است و هر چقدر در این منطقه کار شود باز جای کار بیشتری است.

وی بیان کرد: روستاهایی در دیشموک وجود دارد که تاکنون هیچ مسوولی به آنجا نرفته است، دیشموک با مشکل نبود راه، آب و برق مواجه است.

بینا تصریح کرد: دیشموک در فصل زمستان به زیر آب می‌رود و در تابستان به دلیل نبود جاده مناسب حوادث و سوانح رانندگی رخ می‌دهد حتی همین مدت گذشته شاهد سقوط ماشین نیسان به ته دره و عزادار شدن خانواده‌های دیشموکی بودیم که این رنج بزرگی است.

بینا عنوان کرد: از قلعه رئیسی به سمت دیشموک وضعیت راه‌ها مناسب نیست که از مدیرکل راه و شهرسازی می‌خواهیم قبل از اینکه حادثه تاسف‌بار دیگری را در دیشموک شاهد باشیم به وضعیت راه‌ها رسیدگی کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه دیشموک از سوء مدیریت رنج می‌برد، گفت: مدیران این شهر هر جلسه و برنامه‌ای که برگزار می‌شود به جای آنکه به فکر رفع مشکلات مردم باشند با هم درگیر می‌شوند.

عضو شورای شهر دیشموک بیان کرد: مدیران دیشموک در بسیاری حوزه‌ها خصوصا فرهنگی کارشکنی می‌کنند و کلی رسم و رسوم غلط در این منطقه است که امام جمعه به تنهایی در حال از بین بردن این رسم و رسوم غلط کرد.

وی با تشکر از همراهی رسانه‌ها در انعکاس رنج‌ها و محرومیت‌های دیشموک عنوان کرد: دیشموک نیازمند جاده، اب و برق و امکانات اولیه است ضمن اینکه در سفر عضو فراکسیون زنان مجلس به دیشموک اشتغالزایی زنان پیشنهاد داده شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.