۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 1960
  • 08 اکتبر 2019 - 14:56
2هزارو ۲۰۰ نفر در گچساران به صورت رایگان آزمایش ایدز دادند

2هزارو ۲۰۰ نفر در گچساران به صورت رایگان آزمایش ایدز دادند

مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: ۲ هزار و ۲۰۰ نفر در این شهرستان در سال جاری آزمایش رایگان ایدز دادند.

به گزارش امید ملت؛ سهراب صیدی روز سه شنبه در کمیته پیشگیری و کنترل ایدز، تعداد زنان آسیب پذیر زیر پوشش خدمات بهداشتی این شهرستان را ۵۱۷ نفر اعلام کرد.

وی بیان کرد: بهداشت باروری، روانشناختی، تشخیص بیماری ها، آشنایی با بیماری های آمیزشی، سنجش ایدز، توانمندسازی، متادون درمانی، مددکاری، اردوهای آموزش و تفریحی از جمله خدماتی است که به صورت رایگان در سال جاری به زنان آسیب پذیر ارایه شده است.
صیدی اظهار داشت: تشکیل پرونده برای ۵۱۷ مراجعه کننده، توزیع ۲۹ هزار وسیله پیشگیری بیماری ایدز از طریق جنسی(کاندوم)  و توزیع ماهانه ۵۰۰ عدد سرنگ از جمله خدمات ارائه شده این مرکز است.

وی تصریح کرد: سه هزار ۵۰۰ نفر امسال زیر پوشش آموزشی مشاوره ایدز در این شهرستان قرار گرفتند.

صیدی ابراز کرد: گروه های پرخطر همچون معتادان تزریقی، افراد با روابط جنسی محافظت نشده، همسر افراد آلوده یا همسر معتادان تزریقی، دریافت کنندگان مکرر خون، شاغلان در مراکز ارائه دهنده خدمات بهداشتی درمانی که با خون و تزریقات سروکار دارند مانند جراحان، دندانپزشکان، کارکنان آزمایشگاه در معرض خطر ابتلا به بیماری قرار دارند.
وی گفت: لازم است که همه مردم به ویژه افراد در معرض خطر از آزمایش رایگان ایدز استقبال کنند.
صیدی ابراز کرد: آموزش و مشاوره در خصوص پیشگیری از ابتلا به بیماری ایدز و انجام تست رایگان و ارجاع به مراکز مربوطه از جمله خدمات واحد اطلاع رسانی ایدز است.

کارشناس برنامه ایدز شبکه بهداشت و درمان گچساران، راه های انتقال ایدز را تماس جنسی، مادر به فرزند(در دوران بارداری و شیردهی) و خون آلوده اعلام کرد و گفت: خطر انتقال ایدز از طریق مدفوع، ترشحات بینی، بزاق، خلط، عرق، اشک، ادرار یا استفراغ وجود ندارد.

سید صدرالله موسوی گفت: همچنین این بیماری از طریق گزش حشرات،دست دادن،روبوسی،از طریق خوراکی (غذا و دارو)،استفاده از لباس،ظروف و توالت مشترک قابل انتقال نیست.

شهرستان ۱۵۰ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.