۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 1957
  • 08 اکتبر 2019 - 12:49
افزایش اجاره بهای محل کسب بهانه گرانفروشی در کهگیلویه و بویراحمد

افزایش اجاره بهای محل کسب بهانه گرانفروشی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اجاره بهای محل های کسب و درآمد در این استان بسیار بالاست و این موضوع بهانه ای برای گران فروشی برخی اصناف به ویژه میوه فروشان شده است.

به گزارش امید ملت؛ براتعلی صالحی اظهار داشت: گران فروشی در استان به ویژه در حوزه کالاهای اساسی بسیار مشاهده می شود و مبارزه با این گران فروشی ها و تشدید نظارت ها به جد در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: گران فروشی در خصوص قیمت های میوه در استان، با راه اندازی هر چه سریع تر میدان میوه و تره بار استان کنترل می شود و با ایجاد این مکان قیمت میوه در استان به طور چشمگیر کاهش خواهد یافت.

صالحی بیان کرد: در شرایط کنونی که بازار ویژه و مشخصی برای میدان میوه و تره بار استان وجود ندارد کار نظارت دشوار است و سودجویان گران می فروشند و تقلب می کنند.

وی از شهرداری یاسوج خواست نسبت به راه اندازی هر چه سریع ترمیدان میوه و تره بار اقدام کند و تعزیرات حکومتی در این زمینه همکاری لازم را با شهرداری انجام می دهد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در صورتی که شهرداری ها در دراز مدت بازار هایی برای اصناف مختلف جانمایی و ایجاد کنند، آن گاه کار نظارت بر عملکرد بازاریان بهتر انجام می شود و راه قانون شکنی و سود جویی بر افراد زیاده خواه بسته می شود.

وی ابراز داشت: نظارت ها باید مدیریت شده و با برنامه ریزی دقیق باشند و در برخورد با سود جویان به شیوه های مختلف از جمله پلمپ و تعطیلی صنف، ابطال پروانه و نصب پلاکارد اغماضی نشود.

صالحی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه نیاز است حوزه اقتصادی استان در راستای رفع مشکلات مردم و بهبود وضعیت اقتصادی آن ها فعال تر شود.

 مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: قیمت های واقعی باید از سوی سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان اعلام شود تا اختلاف قیمت ها سبب عدم ثبات در بازار نشود و هر کسی با نرخ دلخواه نتواند اجناس خود را به فروش برساند.

وی بیان کرد: برای نمونه در ماه های اخیر موضوع عرضه و قیمت مرغ در بازار کهگیلویه و بویراحمد به خوبی مدیریت شد و حتی کاهش قیمت حدود ۴ هزار ریالی نسبت به استان های همسایه در استان رخ داد.

صالحی تصریح کرد: به طور روزانه در سراسر استان یک تا ۲ اکیپ کار نظارت بر بازار را برای برخورد با متخلفان در زمینه های مختلف انجام می دهند و این گشت ها بیشتر متشکل از نیروهای دادستانی، تعزیرات، سازمان صنعت و معدن و نیروی انتظامی هستند.

وی افزود: ۱۸۵ اکیپ نظارت در کهگیلویه و بویراحمد فعال هستند که امسال یک هزار و ۵۱۵ مورد بازرسی داشته اند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: تاکنون ۹۱۱ پرونده در حوزه های مختلف توسط ماموران گشت استان تشکیل شده است.

صالحی گفت: امسال تفاهم نامه هایی با نیروی انتظامی استان و دادستانی در خصوص همکاری بیشتر و حضور در گشت های مشترک منعقد شده است.

مدت زمان متوسط رسیدگی پرونده ها به ویژه پرونده های قاچاق کالا در این استان ۱۰ تا ۱۱ روز است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.