۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 1810
  • 30 سپتامبر 2019 - 11:09
آزادی ۱۲۶ زندانی جرائم غیرعمد از زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد

آزادی ۱۲۶ زندانی جرائم غیرعمد از زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی کهگیلویه بویراحمد گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون 126 زندانی جرائم غیرعمد از زندان‌های استان آزاد شدند.

به گزارش امید ملت، اسماعیل جمیاری در نشست اعضای ستاد دیه که با حضور رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد با قدردانی از خدمات حجت‌الاسلام مزارعی با اشاره به عملکرد ستاد دیه استان اظهار داشت: خوشبختانه با همکاری و همراهی اعضای ستاد دیه استان، خیرین و نیکوکاران، منابع استانی و کشوری ستاد دیه و نیز استفاده از تسهیلات بانک‌های عامل و … از ابتدای سالجاری تا کنون تعداد ۱۲۶ زندانی جرائم غیرعمد استان با ترکیب ۱۱۸ زندانی مرد و ۸ زندانی زن از زندان آزاد شده‌اند.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی کهگیلویه و بویراحمد میزان کل بدهی افراد آزاد شده را بالغ بر ۲۷ میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: با پیگیری و مداخله کمیته‌های صلح و سازش و دعوت از طرفین، مبلغ ۱۹میلیارد تومان از شکات و طلبکاران تخفیف و رضایت اخذ شده و مابقی نیز از محل اعطای تسهیلات ارزان قیمت و کمک‌های بلاعوض تأمین و پرداخت شده است.

جمیاری تعداد زندانیان جرائم غیرعمد زندان‌های استان را ۴۸۳ نفر با ترکیب ۴۶۷ نفر مرد و ۱۶ نفر زن اعلام و اظهار امیدواری کرد با تشکیل منظم جلسات، جلب کمک خیرین و همکاری و همراهی بانک‌های عامل زمینه آزادی بخشی از این زندانیان فراهم شود.

در ادامه رئوف مدیرکل صدا و سیما، غفاری مدیرکل امور مالیاتی و دکتر مبشری مدیرکل کمیته امداد امام(ره) از اعضای هیئت امنای ستاد دیه استان آمادگی خود را برای هرگونه کمک و مساعدت و همراهی اعلام نکردند.

حسن نگین‌تاجی رئیس کل دادگستری و رئیس هیئت امنای ستاد دیه استان نیز با قدردانی از عملکرد خوب ستاد دیه خواستار شناسایی زندانیان بدهکار و نیازمند و استفاده از ظرفیت‌های قانونی همچون اعسار، تقسیط و دادن مهلت‌های قانونی در قالب مرخصی و رأی باز و تلاش برای جلب رضایت شکات شد.

مقام ارشد قضایی کهگیلویه و بویراحمد آمار زندانیان غیرعمد را بیشتر از میانگین کشوری دانست و از مدیرکل زندان‌ها خواست تا با ارائه مستمر آمارها و ارتباط و تعامل با حوزه‌های قضایی در جهت استخلاص این دسته از زندانیان جلسات مشترکی تشکیل و از تمام ظرفیت ها استفاده شود.

وی همچنین توجه ویژه به معیشت خانواده زندانیان و ایجاد زمینه اشتغال زندانیان آزاد شده را در کاهش آسیب‌های اجتماعی اثرگذار دانست و اظهار امیدواری کرد تا با تشکیل کارگروه های تخصصی ورودی زندان ها کنترل تا کاهش هدفمند جمعیت کیفری محقق شود.

در ادامه احمدی مدیر عامل ستاد دیه استان با طرح ۳۷ پرونده از زندانیان جرائم غیرعمد وضعیت فردی، اجتماعی و معیشتی آنان و نیز نحوه و چگونگی کمک به آنان را مطرح که مورد موافقت قرار گرفت.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.