۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 1756
  • 26 سپتامبر 2019 - 18:10
آرزوی ۳۵ ساله اهالی روستای غرب خانه دهدشت تحقق یافت

آرزوی ۳۵ ساله اهالی روستای غرب خانه دهدشت تحقق یافت

جاده ارتباطی روستای غرب‌خانه که در فاصله یک کیلومتری از شهر دهدشت قرار دارد، پس از گذشت ۳۵ سال احداث می‌شود و آرزوی دیرینه اهالی روستا محقق می‌شود.

به گزارش امید ملت؛ عملیات زیرسازی جاده ارتباطی روستای غرب‌خانه پس از گذشت 35 سال در حال انجام است و آرزوی اهالی این روستا رنگ واقعیت می‌گیرد.

روستای “غرب‌خانه” از توابع بخش مرکزی شهرستان کهگیلویه واقع در فاصله یک کیلومتری از شهر دهدشت با جمعیتی افزون بر دهها خانوار از نبود نعمت گاز و جاده ارتباطی به شدت رنج می‌برند.

روستای “غرب‌خانه” در حومه دهدشت شرقی قرار گرفته و بخشی از اهالی این روستا به دلیل نبود امکانات اولیه زندگی ناچار به مهاجرت از روستا شدند و همین عامل باعث کاهش جمعیت این روستا شده است.

محمد عادلی یکی از اهالی این روستا به خبرنگار تسنیم گفت: ما اهالی این روستا گویا از چشم همه مسئولان شهرستانی و استانی دور مانده‌ایم و هیچ مسئولی حتی به فکر اهالی این روستای محروم نبوده و نیست.

عادلی گفت: بعد از انتخابات دور هشتم مجلس شورای اسلامی و به دستور حجت‌الاسلام بزرگواری نماینده وقت شهرستان، این روستا از نعمت آب‌شرب و برق برخوردار شد در حالی که تا قبل از آن ناچار بودیم آب آشامیدنی خود را با کمک چهارپایان و باسختی و مشقت زیاد از شهر دهدشت تأمین کنیم.

یکی دیگر از روستائیان درباره مشکلات روستا به خبرنگار تسنیم گفت: از گذشته تاکنون یکی از مهمترین مطالبات اهالی این روستا نبود جاده ارتباطی مناسب بوده و همیشه در این زمینه مشکل داشتیم.

مجید عادلی گفت: در فصل پاییز و زمستان با اولین بارش جاده ارتباطی روستا قطع می‌شود و به سختی می‌توان سوخت مصرفی و مایحتاج مورد نیاز خود را از شهر تأمین کرد، در فصل بارش باید مسیر یک کیلومتری شهر تا روستا را در گل و لای به صورت پیاده‌روی طی کنیم و هیچ فریادرسی هم نداریم.

یکی دیگر از روستاییان در این باره گفت: روستای ما هیچگونه‌ای مدرسه‌ای ندارد و باتوجه به اینکه دخترم در مقطع ابتدایی درس می‌خواند هر روز باید در سرما و گرما مسیر روستا را طی کند تا بتواند به مدرسه برود.

 روستای “غرب‌خانه” در فاصله یک کیلومتری شهر دهدشت با جمعیتی بالغ بر 100 نفر قدمتی بیش از 38سال دارد و یک شهید به انقلاب تقدیم نموده است، اهالی این روستا نبوده جاده ارتباطی مناسب، عدم گازکشی و نبود معلم و مدرسه را از مهمترین مشکلات خود دانسته و از مسئولان تقاضای حمایت و توجه دارند.

براساس گزارشات میدانی از این روستا، درصد زیادی از اهالی این روستا به دلیل فقر شدید مالی دچار سوء‌تغذیه بوده و از حداقل امکانات بهداشتی نیز محروم هستند که انتظار می‌رود مسئولان در این زمینه چاره‌اندیشی کنند.

فرماندار کهگیلویه در این باره گفت: باتوجه به بازدیدی که از این روستا داشتم در حال حاضر مهمترین مطالبه اهالی این روستا ترمیم و آسفالت جاده ارتباطی است.

علیرضا اتابک افزود: باتوجه به فرارسیدن فصل پاییز و آغاز بارش‌ها و نیاز اهالی روستا به جاده ارتباطی هم‌اکنون اداره راهداری شهرستان کهگیلویه در حال انجام عملیات زیرسازی جاده ارتباطی روستای غرب‌خانه است و پس از انجام عملیات زیرسازی تلاش می‌کنیم آن را نیز آسفالت کنیم.

وی عنوان کرد: اعتبار این پروژه از محل پروژه‌های ملی اداره راهداری تأمین می‌شود.

اتابک خاطرنشان کرد: برخورداری از نعمت گاز حق اهالی این روستا است اما عملیات گازکشی روستا به یک برنامه‌ریزی درست نیاز دارد و تلاش می‌کنیم که در سال‌های آینده آن را محقق کنیم.

گزارش: سید‌ مصطفی گنجی

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.