۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 1621
  • 17 سپتامبر 2019 - 12:14
کشف لاشه ۲۰ قطعه کبک و یک قلاده گراز در کهگیلویه و بویراحمد

کشف لاشه ۲۰ قطعه کبک و یک قلاده گراز در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۰ قطعه کبک شکار شده و لاشه یک قلاده گراز از ۲ متخلف در منطقه حفاظت شده دنای شرقی کشف و ضبط شد.

به گزارش امید ملت؛ محسن جعفری نژاد اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان و شهرستان بویراحمد پس از چهار ساعت پیاده روی و پایش منطقه حفاظت شده دنای شرقی موفق می شوند یک نفر متخلف را به همراه لاشه ۲۰ قطعه کبک شکار شده دستگیر کنند. 

وی افزود: یک قبضه اسلحه از این متخلف ساچمه زنی مجاز کشف و ضبط شده که به همراه پرونده برای اعمال قانون به مراجع قضایی استان ارسال شده است. 

جعفری نژاد با اشاره به دستگیری متخلف شکار یک قلاده خوک وحشی (گراز)، بیان کرد: در پی گزارش مردمی ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان موفق شدند از یک دستگاه خودروی سواری پوست یک قلاده گراز و یک قبضه اسلحه ساچمه زنی غیرمجاز را کشف و ضبط کنند. 

وی عنوان کرد: برای هر دو متخلف پرونده تشکیل شده و به همراه آلات جرم مکشوفه جهت اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی شدند.

هفت منطقه حفاظت شده دنا با وسعت ۹۳ هزار و ۶۶۰ هکتار، دنای شرقی با وسعت ۲۸ هزار و ۲۰۲ هکتار، خاییز سرخ با مساحت ۳۳ هزار و ۲۳۵ هکتار، خامین با وسعت ۲۵ هزار ۶۷۱ هکتار، دیل با ۱۰ هزار و ۳۸۱ هکتار، سولک با دو هزار ۴۲۸۷ هکتار و سیوک با ۱۲ هزار ۸۵۸ هکتار در استان وجود دارد. 

در راس آن ها پارک ملی و منطقه حفاظت شده دناست که با وسعتی معادل ۹۳ هزار و ۶۶۰ هکتار دارای ۱۵۵ گونه جانوری پرنده، ۲۴ گونه جانوری پستاندار، ۲۰ گونه آبزی و ۳۹ خزنده است. 

منطقه حفاظت شده دنا یکی از غنی ترین مناطق زیستی از لحاظ تنوع گیاهی و جانوری در ایران و دنیاست که در سال ۲۰۱۰ میلادی از سوی سازمان یونسکو به عنوان اولین ذخیره گاه بعد از انقلاب، دهمین ذخیرگاه بیوسفری ایران و پانصد و پنجاهمین ذخیره‌گاه دنیا به ثبت رسید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.