۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 1604
  • 17 سپتامبر 2019 - 10:45
کهگیلویه و بویراحمد در طلاق جز 5 استان اول و در کودک‌همسری از استان‌های آخر

کهگیلویه و بویراحمد در طلاق جز 5 استان اول و در کودک‌همسری از استان‌های آخر

کهگیلویه و بویراحمد در میزان طلاق زندگی‌های 4 تا 10 سال جز 5 استان اول به شمار می‌رود.

به گزارش امید ملت؛ نشست شورای برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور در سالن دولت شهر یاسوج برگزار شد.

در این نشست نژادی معاون برنامه‌ریزی معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور با بیان اینکه در حوزه زنان 192 نقشه موضوعی طراحی شده است اظهار کرد: وضعیت مناطق بر همین اساس اولویت‌بندی و مورد بررسی قرار می‌گیرد که برای مثال در تفاوت میان باسوادی پسران و دختران دبیرستانی در مناطق روستایی رتبه 5 کشوری به خود اختصاص داده‌اید .

نژادی افزود: در رتبه‌بندی تعداد ازدواج از 10 تا 14 سال جز سه استان آخر هستید به عبارتی شما کودک همسری کمتری نسبت به میانگین کشوری دارید.

وی گفت: درصد طلاق‌های ثبت شده در ازدواج‌های با مدت 4 تا 10 سال جز 5 استان اول کشور هستید که باید برای تحکیم بنیان خانواده تلاش کنید.

وی به رتبه‌بندی استان در زمینه میزان زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و گفت: در استان شما رسم خوب این است که زنانی که سرپرست خانوار می‌شوند زندگی جدی را خیلی زود شروع می‌کنند و شاید دلیل دیگر آمار کم زنان سرپرست خانوار این است که بر اساس رسوم فرزند ارشد خانواده را به جای خود به عنوان سرپرست خاننوار معرفی می‌کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.