۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 1522
  • 03 سپتامبر 2019 - 8:22
یزدان پناه قبل از ریاست یزدانپناه این روزها

یزدان پناه قبل از ریاست یزدانپناه این روزها

مهرداد يوسفي تقریبا از تابستان گذشته زمزمه نارضایتی از متولیان حوزه سلامت استان به گوش می رسید و نکته جالب زمانی بود که سهم پرسنل ناراضی به مراتب بیشتر از بخش های دیگر بود. تبعیض و عدم شفافیت وجه مشترک گلایه ها بود و این و صدای اعتراضات کم کم از نجوا و زمزمه به […]

مهرداد يوسفي
تقریبا از تابستان گذشته زمزمه نارضایتی از متولیان حوزه سلامت استان به گوش می رسید و نکته جالب زمانی بود که سهم پرسنل ناراضی به مراتب بیشتر از بخش های دیگر بود.
تبعیض و عدم شفافیت وجه مشترک گلایه ها بود و این و صدای اعتراضات کم کم از نجوا و زمزمه به فریاد بدل شد.
در این میان مدیران این حوزه هم خود را در تمامی اتفاقات بی تقصیر معرفی و اختیارات خود را نزدیک به صفر بیان و انگشت تقصیر را به سمت ایلامی نشانه گرفته و وی را بانی تمامی ناهنجاری ها و رویه های اشتباه معرفی میکردند.
متخصص عفونی جوان نیز با هر یورشی به سمتش، تسلیم حلقه مشاوران بی تجربه و مغرض خود شده و فورا مسکنِ تغییر معاونین را تجویز تا شاید فرصتی عاید شود و چاره ای اندیشیده شود.
تاجگردون را می توان اولین معترض بی پروا و آشکار سیاست های ایلامی دانست، چون به گواه صفحه اینستاگرام او، اولین بار، دوسال پیشتر، در فضای مدیریتی استان، تاجگردون با مخاطب قرار دادن ایلامی با ادبیاتی که می توان عصبانیت تاجگردون را از آن استخراج کرد، خارج شدن امور از دست ایلامی را برملا ساخت.
کم کم اعترضان غلام تاجگردون مصداقی و زنجیره ای شد و مورد به مورد در صفحه شخصی خود، از سومدیریت در حوزه درمان پرده بر میداشت.
هاشمی پور که نه دولت را همراه داشت و نه مجلس را، سعی کرد با مدارا و لحن ملایم در خفا و نهان امور حوزه خود را پیش ببرد.
گرچه هاشمی پور هنگامی که متوجه شد، در مورد بیمارستان چرام دروغ تحویل گرفته و یا حداقل واقعیت به او گفته نشده و بیمارستانی که در تصور ها قرار بود پا به پای بیمارستان باشت ساخته شود، در وزارت خانه اصلا وجود خارجی ندارد، با چرخش ناگاه به جنگ ایلامی رفت.
زارعی که جنس دغدغه اش کمی متفاوت بود و به اعطا صندلی به طرفدارانش راضی بود و به ضیافت و جشنواره کرسی های مدیریتی که ایلامی برایش تدارک دیده بود چراغ سبز نشان داد و از نبود همتایانش در این بازی احساس پیروزی و خرسندی می کرد.
گرچه نماینده کنونی بویراحمد و دنا نیز در پایان راه ایلامی را تنها و خود را در بغل مخالفان متخصص عفونی انداخت.
بین گزینه هایی که برای جانشینی ایلامی در محافل مطرح می شد، تیم رایزن یزدانپناه که از کم و کیف نارضایتی ها آگاه بودند، سعی داشتن صرفا بر فسادستیزی و پاکدستی یزدانپناه تکیه کنن، تا از رهگذر ناراضیان به مدیریت ایلامی، بتوانند گزینه مورد نظر خود را دوا و مرحم دردهای حوزه سلامت معرفی کنن.
کشدار شدن رفتن ایلامی باعث شده بود تا انجا پیش رفت که چندماه آخر عملا زیردستان اورنگ به نوعی نافرمانی می کردند و سعی داشتند برای خوشایند یزدانپناه کهنه کار حتما این عملشان منعکس شود تا فردا با استناد به اینگونه نافرمانیهایی خود را راقب به آمدن وی نشان دهند.
تقریبا چهارماه اخر حکومت ایلامی بر علوم پزشکی، پرویز نیز همچون یک مدیر به گوشه و کنار حوزه درمان سرک میکشید و مدیریت ایلامی با چالش روبرو بود.
از این قصه ها که بگذریم مدیران پیاده شده از قطار ایلامی نیز پررنگتر ، در حال مانوراقتدار بودند.
در نهایت پرویز یزدانپناه در طبقه دوم ستاد علوم پزشکی مستقر شد.
حال زمان اجرای وعده ها بود. وعده هایی که خبر از پایان یکه تازی ها و حرکات ناپخته و غیرشفاف در بهداشت و درمان استان میداد.
ترس، رعب و وحشت حضور یزدانپناه پیش از نشستنش بر کرسی ریاست دانشگاه علوم پزشکی، بر پیکر ریگ در کفش ها افتاد.
تیم یزدانپناه در اوایل سکانداری تمام حرکاتی که نشان از فسادستیزی باشد را به اجرا گذاشتند، ولی رفته رفته از حجم و سرعت تحرکات کم شد و یأس و سرخوردگی در وجود آنانکه خیلی به آمدن این تیم دلخوش کرده بودند رخنه کرد.
گرچه بابویی که چندماه قبل چابک و بی پروا به بدنه مافیا موجود در سیستم تنه زده و سکته ناقصی به آنها وارد کرده بود و عدم موفقیتش ترمزهای اضطرار در قطار ایلامی بود، جز گزینه های یزدانپناه نبود، ولی آوردن جلال پورانفرد که چهره ای کاریزماتیک در مدیریت از خود نشان داد و پله های موفقیت مدیریتی را به واسطه توانایی های فردی و پاکدستی، طی کرده بود تا حدودی امید را در دل دلسوزان حوزه سلامت زنده کرد.
جلال پوران فرد نشان داد جلاد رویه های غلط و شک بر انگیز است، بطوری که در ابتدا راه روش برگزاری مناقصات را تا اوج شفافیت بالا برد و دیگر از مناقصات با اطلاع رسانی گاها کمتر از هفتادو دو ساعت خبری نیست و اطلاع رسانی به بازه زمانی بیست روز برگشت تا همه واجدین شرایط مطلع و بتوانند در شرایطی برابر به رقابت بپردازند.
گرچه این تیم با وعده هایشان فرسنگها فاصله دارند، ولی این نوع حرکتها می تواند امید بخش باشد.
باید دید در ادامه یزدانپناه و پورانفرد نیز از نام ها و نشان ها خواهند ترسید، یا سعی خواهند کرد نام خود را به نیکی بر سنگ مدیریت دانشگاه حک کنند و ” دالتونهای سیستم” حذف و فضای ایزوله و عاری از ویروس مخرب ایجاد کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.