۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 1499
  • 31 آگوست 2019 - 22:22
فعالیت ۱۶۰ هیات مذهبی دارای مجوز در ماه محرم در گچساران

فعالیت ۱۶۰ هیات مذهبی دارای مجوز در ماه محرم در گچساران

حجت الاسلام عبدالرحیم ملکوتی با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم حرام اظهار کرد: طلیعه محرم دروازه‌ای است که ما را به عاشورا می‌خواند. وی ادامه داد: برگزاری مراسمات مذهبی از جمله برگزاری عزاداری سید شهیدان یک ظرفیت است که به کاهش آسیب های اجتماعی و به سلامت جامعه کمک خواهد شد.  رئیس سازمان تبلیغات اسلامی […]

حجت الاسلام عبدالرحیم ملکوتی با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم حرام اظهار کرد: طلیعه محرم دروازه‌ای است که ما را به عاشورا می‌خواند.

وی ادامه داد: برگزاری مراسمات مذهبی از جمله برگزاری عزاداری سید شهیدان یک ظرفیت است که به کاهش آسیب های اجتماعی و به سلامت جامعه کمک خواهد شد.

 رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گچساران  با بیان اینکه حضور جوانان در مراسمات عزاداری گویایی این حقیقت است گفت: امسال سازمان تبلیعات اسلامی در حد توان برنامه‌هایی را در دستور کار قرار داده است.

  ملکوتی ابراز کرد : امسال به مناسبت ماه محرم و صفر  تعداد ۵۰ روحانی مبلغ دینی به منظور ترویج فرهنگ عاشورائی در ایام محرم و صفر در مساجد و هیات مذهبی این شهرستان فعالیت دارند.

وی ادامه داد : این تعداد مبلغ روحانی ۲۸ نفر از استان های قم، کاشان و اصفهان به این شهرستان اعزام شدند.

 رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گچساران نشست با روحانیون با موضوع فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در ایام محرم از دیگر برنامه‌های این سازمان خواند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گچساران با بیان اینکه این شهرستان دارای ۱۶۰ هیات مذهبی دارای مجوز رسمی(شناسنامه دار) هستند، بیان کرد: شناسنامه صادره برای هیات‌ها مانند یک گواهینامه است که قوانین فعالیت هیات‌ها در آن درج شده و اعضای هیأت‌ها را ملزم به رعایت این قوانین می‌کند.

 وی ادامه داد: از مجموع این تعداد هیات مذهبی دارای مجوز تعداد ۱۱۰ هیئت مذهبی برادران و تعداد ۵۰ هیئت مذهبی خواهران که در دهه اول محرم در مکان‌هایی از جمله حسینه‌ها، مساجد، تکایا و هیئت های خانگی و خیابانی به فعالیت می‌پردازند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گچساران در ادامه تصریح کرد : از مجموع این تعداد هیات مذهبی دارای مجوز تعداد ۱۰۰ هیات در سطح شهر و ۶۰ هیات مذهبی در سطح روستاها در ایام ماه محرم به مراسم عزاداری و سوگواری ابا عبدالله حسین (ع) می‌پردازند.

 ملکوتی در ادامه به تعداد مداحان  و نوحه سرایان شهرستان اشاره و عنوان کرد: این شهرستان دارای ۲۰۰ نفر مداح و شاعران آیینی است که از این  تعداد ۷۸ نفر مداح و نوحه سرای فعال بانوان هستند.

وی خاطرنشان کرد : تاکنون ۱۵۰ نفر از مداحان و شاعران آیینی این شهرستان کارت شناسایی مداحی دریافت کردند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.