۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 1478
  • 31 آگوست 2019 - 14:17
۷ پروژه بزرگ بهداشتی و درمانی در کهگیلویه و بویراحمد به بهره‌برداری می‌رسد

۷ پروژه بزرگ بهداشتی و درمانی در کهگیلویه و بویراحمد به بهره‌برداری می‌رسد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح ۷ پروژه بزرگ درمانی تا پایان امسال خبر داد و گفت: این پروژه‌ها شامل بیمارستان‌های نرگسی گچساران و بهمئی، ۳ کلینیک تخصصی، مرکز غربالگری سرطان و درمان ناباروری یاسوج است.

به گزارش امید ملت؛ پرویز یزدانپناه پیش از ظهر امروز در آئین گرامی‌داشت روز پزشک با اشاره به بهره برداری از پروژه‌های مختلف کوچک و بزرگ در حوزه بهداشت و درمان تا آخر امسال اظهار داشت: بیمارستان نرگسی و بهمئی ، سه کلینیک تخصصی در شهرهای یاسوج، دوگنبدان و دهدشت، بهره برداری از مرکز غربالگری سرطان، درمان ناباروری یاسوج، راه اندازی بخش‌های تخصصی بیمارستان‌های باشت و شهید جلیل یاسوج از جمله این پروژه‌ها است.

وی با تبریک روز پزشک و داروساز  گفت: هم اکنون 97 درصد داروهای مرود مردم ایران اسلامی تولید داخل هستند که این مهم با همت و تدبیر فعالان و متولیان امر داروسازی و مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی محقق شده است.

یزدانپناه با اشاره به اینکه برای تامین 3 درصد داروهای مورد نیاز مردم در خارج از کشور یک میلیارد و 800 میلیون دلار هزینه می‌شود، عنوان کرد: به میمنت انقلاب اسلامی کارهای بزرگی در حوزه‌های مختلف بهداشت و درمان انجام شده به گونه‌ای که شاهد کاهش چشمگیر مرگ و میر و افزایش امید به زندگی و دسترسی به خدمات هستیم.

وی با تاکید بر اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم خدمات چشمگیری در حوزه بهداشت و درمان استان انجام شده است، ادامه داد: افزایش تخت‌های بیمارستانی از 870 به یک هزار و 1400، افزایش پزشکان متخصص در مراکز بهداشتی، درمانی و بیمارستانی و تامین تجهیزات پزشکی -درمانی به مبلغ 3 هزار میلیارد ریال از جمله بخشی از خدمات انجام شده در دولت تدبیر و امید است

یزدانپناه با اشاره به اینکه افزایش بیمارستان‌های دانشگاهی از 5 مورد در سال 92 هم اکنون به 8 مورد رسیده است، افزود: با افتتاح بیمارستان‌های نرگسی و بهمئی تعداد بیمارستان‌های دانشگاهی به 10 می‌رسد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: افزایش رشته‌ها، جذب رشته‌های دستیاری و افزایش خانه‌های بهداست در روستاها نیز بخشی دیگر از خدمات اجرایی شده در سال‌های اخیر است.

یزدانپناه مهمترین سرمایه دانشگاه علوم پزشکی استان را وجود نیروهای انسانی ماهر و متعهد و اعتماد مردم دانست و ادامه داد: هم اکنون تاخیر کارانه 12 تا 16 ماهه در بیمارستان‌های استان داریم که کاهش این میزان جزو اولویت‌ها است.

وی بیان کرد: افتتاح و راه اندازی سه کلینیک تخصصی در شهرهای یاسوج، دوگنبدان و دهدشت، بهره برداری از مرکز غربالگری سرطان، درمان ناباروری یاسوج، راه اندازی بخش‌های تخصصی بیمارستان‌های باشت و شهید جلیل یاسوج و افتتاح بیمارستان نرگسی و بهمئی در دستور کار بوده و در این زمینه هیچ قصوری پذیرفتنی نیست.

یزدانپناه با بیان اینکه 55 پروژه بهداشتی و درمانی با پیشرفت فیزیکی مختلف در دست ساخت داریم، تصریح کرد: بخش زیادی از این پروژه‌های دارای پیشرفت فیزیکی مطلوبی هستند که امیدوارم در کمترین زمان ممکن وارد مدار خدمات دهی به مردم شوند.

وی با بیان اینکه در ماه‌های اخیر آرامش به دانشگاه بازگردانده شده و دخالت‌ها از بیرون به حداقل رسیده است، تاکید کرد: بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد اعتماد مردم به این حوزه روز به روز در حال افزایش بوده و قانونگرایی و پایبندی به قانون برای مدیران و کارکنان تمام  حوزه‌ها اجبازی است.

یزدانپناه با بیان اینکه بدون شک در انتصاب مدیران شایسته سالاری و عدالت منطقه‌ای مد نظر قرار می‌دهم، گفت: ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب به مردم تمامی نقاط استان بویژه شهرستان‌های کمتر برخوردار در دستور کار است.

وی از جذب 170 میلیارد ریال اوراق خبر داد و خاطرنشان کرد: تجهیزات کلینک‌های سه گانه، بیمارستان‌های مختلف در دست ساخت و نزدیک به افتتاح و همچنین بیمارستان‌های افتتاح شده ناقص تامین و در حال انتقال است

یزدانپناه پرونده الکترونیک سلامت و حرکت به سمت سیستم ارجاع را ضروری دانست و افزود: اجرای برنامه‌های انضباط مالی وافزایش بهره وری جزو اهداف و اولویت‌ها مدیریت جدید دانشگاه است.

وی ابراز کرد: راه اندازی کامل بیمارستان‌های جلیل و باشت، جذب 30 هیئت علمی، پرداخت مطالبات پزشکان، پرستاران و پرسنل و همچنین افزایش کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی و رضایتمندی مردم و پرسنل جزو اولویت‌ها است.

یزدانپناه خواستار رعایت حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع به بهترین نحو ممکن شد و گفت: پیگیر راه اندازی ام.آر.آی و سی تی اسکن در بیمارستان شهید جلیل یاسوج هستیم و بزودی راه اندازی می‌شوند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.