۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 1459
  • 27 آگوست 2019 - 14:13
۹۰ هکتار از اراضی و مراتع گچساران طعمه حریق شد

۹۰ هکتار از اراضی و مراتع گچساران طعمه حریق شد

فرهام جلیلی امروز در گچساران اظهار کرد:  آتش سوزی در مراتع  و اراضی کشاورزی روستاهای سرآب‌ننیز و تلخاب شیرین گچساران  پس از تلاش چند ساعت در بامداد امروز مهار شد.  وی با بیان اینکه  این آتش سوزی  از پلیس راه گچساران به سمت شیراز آغاز و به مراتع و باغات روستاهای سرآب ننیز و تلخاب‌شیرین  […]

فرهام جلیلی امروز در گچساران اظهار کرد:  آتش سوزی در مراتع  و اراضی کشاورزی روستاهای سرآب‌ننیز و تلخاب شیرین گچساران  پس از تلاش چند ساعت در بامداد امروز مهار شد.

 وی با بیان اینکه  این آتش سوزی  از پلیس راه گچساران به سمت شیراز آغاز و به مراتع و باغات روستاهای سرآب ننیز و تلخاب‌شیرین  سرایت کرده بود، گفت: این آتش سوزی با تلاش و همکاری  نیروهای مردمی بومی و غیر بومی، انجمن سبزگامان، هیئت کوهنوردی، دستگاه‌های عضو ستاد بحران، شرکت نفت، منابع طبیعی، محیط زیست، آتش نشانی و هلال احمر امروز مهار شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران با بیان اینکه ۹۰ هکتار از اراضی کشاورزی و مراتع دچار حریق شد، گفت: براساس برآوردهای کارشناسی ۳۰ هکتار از اراضی زراعی و ۶۰ هکتار از مراتع این منطقه در این آتش سوزی طعمه حریق شد.

جلیلی عنوان کرد: در حال حاضر علت  این آتش سوزی از سوی کارشناسان در دست بررسی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه  این هفدهمین مورد آتش سوزی جنگل ها و مراتع گچساران  در سالجاری است، ابراز کرد:  تاکنون ۱۷ فقره آتش سوزی در منطقه‌های آبگرمو، کوه سرخ، کوه وزک، خنگ بنار و ریگو نارک، بابا کلان (بن پیر)، دیل و خامی این شهرستان امسال رخ داد.

جلیلی با اشاره به  اینکه میزان خسارت وارد شده به مراتع و جنگل‌ها قابل جبران نیست، تصریح کرد: ۸۵ درصد از این آتش سوزی در مناطق صعب العبور گچساران رخ داده بر اثر صاعقه و رعد و برق بوده است.

وی اظهار داشت: آتش سوزی‌های در عرصه‌های طبیعی این شهرستان با همکاری اقشار مختلف جامعه، دوستداران طبیعت، ورزشکاران، کوهنوردان، بسیجیان، همیاران طبیعت و اکیپ‌های اطفای حریق کنترل و مهار می‌شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: تعداد آتش سوزی عرصه‌های منابع طبیعی این شهرستان امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل  بیش از ۹۳ درصدافزایش داشه است.

 به گزارش فارس، ۹۰ درصد از اراضی شهرستان گچساران را عرصه‌های ملی تشکیل می‌دهد که از این میزان ۷۰ درصد مرتع و جنگل است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.