۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 1328
  • 15 آگوست 2019 - 17:18
تحليل عليرضا كفايي اصلاح طلب گچساراني از نشست جبهه مخالفين تاج گردون/ نگاهی به نشست سیاسی رقیب!/

تحليل عليرضا كفايي اصلاح طلب گچساراني از نشست جبهه مخالفين تاج گردون/ نگاهی به نشست سیاسی رقیب!/

به نام خدا نگاهی به نشست سیاسی رقیب!/ علیرضا کفایی چند روز پیش اصولگرایان نشستی سیاسی داشته و بنا بر نزدیک کردن آرای خود و جلوگیری از تشتت آرا میان هوادارانشان برای ورود به انتخابات آتی مجلس داشتند و به نتایجی هم رسیدند، هرچند بعضی از مباحث حتماً محرمانه و درون گروهی است و رسانه […]

به نام خدا
نگاهی به نشست سیاسی رقیب!/

علیرضا کفایی
چند روز پیش اصولگرایان نشستی سیاسی داشته و بنا بر نزدیک کردن آرای خود و جلوگیری از تشتت آرا میان هوادارانشان برای ورود به انتخابات آتی مجلس داشتند و به نتایجی هم رسیدند، هرچند بعضی از مباحث حتماً محرمانه و درون گروهی است و رسانه ای نشده، اما صرف نشست و ایجاد همدلی خود یک موفقیت است و اینکه آیا راهکار و راهبرد آنها می تواند نتیجه دهد بحث دیگری است، اما در این مدت و درست پس از آن جلسه برخی حمله را آغاز کردند و مسائلی را مطرح کردند که در شأن نیروهای سیاسی با تجربه نبود و متاسفانه گاهی اهانتهایی هم صورت پذیرفت.
اهانت و یا بستن دروغ و تهمت به رقیب سیاسی پسندیده نیست، اصلاح طلبی و همینطور اصولگرایی باید بر پایه اخلاق مداری و در یک میدان مساوی و بدور از رانتهای قدرت و حاکمیت برنامه های خود را عرضه کنند و مردم هم در انتخاب و رای آزاد باشند و در شرایط برابر آنچه که انتخاب اکثریت مردم بود مورد پذیرش قرار گیرد.
اصولگرایان چانه زنی را از درون خود آغاز کرده اند و به دنبال راهکارهای یکپارچه هستند و این کار را به وسیله مواضع خاص و تعهد تدریجی انجام می دهند، سعی می کنند رقیب خود را به چالش کشیده و نظر مردم را جلب کنند، آنها بر مسائلی تمرکز می کنند تا انگیزه ها و نیازهای افراد را درگیر و با تمرکز بر ضعف رقیب خود، موفقیت سیاسی اجتماعی بدست آورند.
در این مقطع از انتخابات چنانکه مشهود است اصولگرایان، رقیب خود را اصلاحات نمی دانند، آنها در برابر آقای تاجگردون صف آرایی می کنند و ای بسا چشم به یاری پاره ای از اصلاحطلبان هم دوخته اند و به همین خاطر سعی می کنند وارد حریم فکری جریان سیاسی اصلاحطلب نشوند تا بلکه آرایی از درون آنها به خود جلب کنند.
از سوی دیگر آقای تاجگردون در مدت نمایندگی خدمات و کارهای بزرگ و زیربنایی انجام داده و در بخشهایی توسعه ایجاد نموده که هیچ یک از نمایندگان سابق نتوانستند انجام دهند و از مقبولیت اجتماعی بالایی هم در منطقه و هم در کشور برخوردارند ضمن اینکه از حمایت جناح سیاسی هم برخوردار است، اینطور نیست که اصلاحطلبان از وی عبور کرده باشند و یا آقای تاجگردون اصلاحات را رها کرده باشد هرچند گلایه هایی هر دو طرف از یکدیگر دارند و نیز آقای تاجگردون در میان اصولگرایان و در اردوگاه حزبی آنان هم نفوذ دارد و بعضی از آنها به وی وفا دارند.
انتخابات آینده مجلس بر اساس وضعیت امروز کشور و بخصوص منطقه مبتنی بر رای جناحی نیست و بیشتر کسی را می طلبد که به حل مشکلات و معضلات اقتصادی و ادامه روند توسعه همت گمارد و مشکل بزرگ اتاق فکر اصولگرایان تمایل مجدد مردم علیرغم ریزش آرا؛ به آقای تاجگردون است و بر خلاف بسیاری از شهرها که اصولگرایان موفق شده اند با دامن زدن به ضعفهای دولت و کسانی که در لیستهای اصلاح طلبان بوده اند به شکلی نارضایتی را میان مردم بوجود آورند، در این منطقه آقای تاجگردون موفق شده است حربه ها و شاید توطئه ها را با کارهایی که انجام داده خنثی کند و در این زمینه حرفه ای عمل کرده است.
بدون شک تاجگردون تنها نمی ماند اگر بیاید و مردم بر مبنای شاخصهایی که از توسعه در منطقه به چشم خود می بینند با او همراه خواهند شد.
اصلاحطلبان در مورد انتخابات، جلسات متعدد درون منطقه و خارج از آن داشته اند و جمع بندی نهایی در وقت مناسب اعلام خواهد شد اما انتخابات آینده دو «اگر!!» دارد که کار را برای اصولگرایان بسیار سخت می کند، “اگر” اول را نیم بند آقای تاجگردون برداشته و باید قدم را هم بردارد و «اگر!!» دوم را اصلاحطلبان در حال بررسی هستند و چنانکه به نتیجه نهایی برسند هم در سطح کشور و هم در منطقه آن “اگر” سیاسی و اساسی و چند جانبه که ناظر بر بسیاری امور خواهد بود را بیان می کنند.
رعایت اخلاق و مدارا و انصاف و استاندارهای انسانی و حرفه ای در امر سیاست ورزی و احترام متقابل همه جناحهای سیاسی موجب آرامش مردم در این اوضاع وخیم اقتصادی است. احترام همدیگر و پیش از آن مردم را یک اصل بدانیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.