۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 1277
  • 13 آگوست 2019 - 1:56

واكنش برادر حجت السلام والمسلين حجازي امام جمعه گچساران به منتقدين تاج گردون/ تاج گردون همان سوزن در انبار کاه است که مردم گچساران پیدایش کرده اند و محال است دوباره گمش کنند

… دو صد گفته چون نیم کردار نیست… آن چه در عرصه ی سیاست ِ ایران، به شدت، جای خالی آن احساس می شود “کردار نیک” است. سیاست، مانند فلسفه و اخلاق یک مقوله ی نظری نیست بلکه جولانگاه عمل است. هرکس عملگراتر، سیاسی تر! ممکن است سیاستمدار به لحاظ فن بیان چندان انسان چیره […]

… دو صد گفته چون نیم کردار نیست…

آن چه در عرصه ی سیاست ِ ایران، به شدت، جای خالی آن احساس می شود “کردار نیک” است. سیاست، مانند فلسفه و اخلاق یک مقوله ی نظری نیست بلکه جولانگاه عمل است. هرکس عملگراتر، سیاسی تر! ممکن است سیاستمدار به لحاظ فن بیان چندان انسان چیره دستی نباشد و به اصطلاح سخنران خوبی نباشد اما سخنان او بر دل می نشیند زیرا یک سیاستمدار واقعی و عملگرا، آنگاه که زبان به سخن می گشاید دغدغه ای جز عرصه ی عمل ندارد و می داند که “عمل” در واقعیت بیرون از او و در جامعه ی شهری او و در ارتباط با شهروندان او معنا پیدا می کند. بنابراین جز از واقعیت های موجود، از چیزی سخن نمی گوید؛ حاشیه نمی رود، مقدمه چینی نمی کند، ملاحظه نمی کند، وراجی نمی کند، گزارش نمی دهد، شعر نمی خواند، نصیحت نمی کند، مانیفست صادر نمی کند و حتی جبهه نمی گیرد. او تنها نگران واقعیت های نگران کننده ی موجود است و در اندیشه ی تغییر آن ها.
در فضای موجودِ ایران که پول و سیاست دست به دست هم داده اند و همه چیز حتی فرهنگ را تحت الشعاع قرار داده اند، یک سیاستمدار واقعی می بایست پول و نقش آن را و چگونگی به دست آوردن و هزینه کردن آن را به خوبی بداند. مراد از سیاستمدار، سیاست باز نیست. سیاستمدار نمی خواهد سیاسی کاری و عوام فریبی کند. او دغدغه ی پول و قدرت و شهرت و شهوت ندارد. نه پیشانی اش ز داغ مهر نماز پینه بسته است و نه بهر فریب خلق، خدا خدا می گوید. آن چه یک سیاستمدار واقعی را به عملِ بیشتر هدایت می کند و به مردم نزدیکتر، نه دغدغه ها و امیال شخصی، که اندیشه های انسانی و آرمانشهری است. او توانایی، فکر، وقت و زندگی خود را به تمامی صرف ساختن و آبادانی شهری می کند که در آن زیست می کند….

این روزها اما بازار سیاست بازان و بندبازان و مکاره های سیاست، آنچنان داغ و شلوغ است که یافتن یک سیاستمدار واقعی به پیدا کردن سوزنی ماند در انباری پر از کاه.
تاجگردون، همان سوزن است که مردم فهیم و جستجوگر گچساران پس از سالها جستجو، او را یافته اند. سوزنی، اما که در انبار پر از کاه یافته شود محال است دوباره گم شود!!

من بانگ می زنم از آستان یأس (بخوانید از توی کاهدان) :
آه ای یقین یافته! بازت نمی نهم!

رهزاد خدیش

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.