۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 1104
  • 06 آگوست 2019 - 10:06
روایتی که همچنان سری دراز دارد/تعرض به حریم رود بشار در قلب شهر یاسوج؛ زمین‌خواری با طعم برنج محلی

روایتی که همچنان سری دراز دارد/تعرض به حریم رود بشار در قلب شهر یاسوج؛ زمین‌خواری با طعم برنج محلی

به گزارش امید ملت، در سال‌های اخیر  و با افزایش سیل جمعیت مهاجرت‌ها به شهر  یاسوج شاهد افزایش شدید ارزش املاک در  حاشیه این شهر مهاجرپذیر هستم. خرید و فروش زمین‌های زراعی و مسکونی از  یک سو و زیاده‌خواهی برخی از زمین‌خوارن سبب شد که عده‌ای سودجو با ترفندهای مختلف دامنه حرص و طمع خود […]

به گزارش امید ملت، در سال‌های اخیر  و با افزایش سیل جمعیت مهاجرت‌ها به شهر  یاسوج شاهد افزایش شدید ارزش املاک در  حاشیه این شهر مهاجرپذیر هستم.

خرید و فروش زمین‌های زراعی و مسکونی از  یک سو و زیاده‌خواهی برخی از زمین‌خوارن سبب شد که عده‌ای سودجو با ترفندهای مختلف دامنه حرص و طمع خود را تا بستر رودخانه خروشان بشار بگسترانند.

این روزها اکثر رهگذران با نگاهی اجمالی  شاهد این تصرفات و تعرضات به حاشیه رود بشار هستند به گونه‌ای که حتی بیخ گوش مسئولان در یاسوج بر پیکر نحیف بشار زخم می‌زنند و مدیران و متولیان در خواب غفلت همچنان به سر می‌برند.

برنج‌کاری و کاشت درختان مثمر در بستر و محدوده رودخانه بشار از روش‌های اصلی و ترفندهایی بوده که زمین‌خوران برای تصرف بستر رودخانه به کاری می‌بندد و با آغاز فصل برنج‌کاری بخش‌های زیادی از بستر این رود زیبا به زیر کشت برنج می‌رود.

بدون شک با ادامه این روند و تصرفاتی که گاها در سایه سکوت و چراغ سبز متولیان امر صورت می‌گیرد تا چند سال آینده شاهد تنگ شدن عرصه بر رود بشار خواهیم بود، رودی که هر روز با ساخت و ساز ابنیه‌ها و توسعه باغات عرصه بر آن تنگ شده و نایی برای ادامه مسیر خود ندارد.

سئوال دیگری که ذهن دوستداران محیط زیست  را به خود مشعول کرده این است که چرا با این گونه تخلفات محرز و بدیهی آن هم در  حاشیه رود بشار و قلب شهر یاسوج برخورد نمی‌شود.

حال باید به انتظار نشست دید که  در رقابت بین اجرای قانون و طمع  زمین‌خواران کدام یک پیروز می‌شوند.

انتهای پیام/ش

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.