۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 1100
  • 04 آگوست 2019 - 12:44
6 میلیارد ریال کمیته امداد باشت به مددجویان وام پرداخت کرد

6 میلیارد ریال کمیته امداد باشت به مددجویان وام پرداخت کرد

به گزارش امید ملت، رئیس کمیته امداد شهرستان در دیدار معاون فرمانداری باشت با کارکنان این نهاد حمایتی به ارائه گزارش عملکردی پرداخت و گفت: کمیته امداد شهرستان باشت دوهزار و 100 خانوار با جمعیت پنج هزار نفر را زیر پوشش خود دارد اما با احتساب کمک های موردی و اعطای تسهیلات حدود 12 هزار […]

به گزارش امید ملت، رئیس کمیته امداد شهرستان در دیدار معاون فرمانداری باشت با کارکنان این نهاد حمایتی به ارائه گزارش عملکردی پرداخت و گفت: کمیته امداد شهرستان باشت دوهزار و 100 خانوار با جمعیت پنج هزار نفر را زیر پوشش خود دارد اما با احتساب کمک های موردی و اعطای تسهیلات حدود 12 هزار نفر را در شهرستان پوشش می دهد و به آنها خدمات رسانی می کند.
سید عبدالحمید ولی پور گفت: باتوجه به بیکاری وعدم درآمد و نبود کارخانجات درمنطقه وظیفه کمیته امداد است که مشکلات مردم را رسیدگی و به آنها کمک کند.
وی بیان کرد: پرداخت وام اشتغال به طرح های مختلف در حوزه شهری و روستایی از خدمات کمیته امداد است و طرح های مختلفی را نیز در دستور کار داریم تا جوانان بیکار نیز شاغل شوند.
ولی پور افزود: در حوزه بهداشت و درمان به افراد زمین گیر و کودکان طرح سوء تغذیه که کمتر از پنج سال سن دارند وازطریق مراکز بهداشتی به کمیته امداد معرفی می شوند به مدت یکسال خدمات رایگان ارائه می شود .
وی ادامه داد: افراد زمین گیر نیز شناسایی و سرکشی می شوند و مبالغی به حساب انها واریز می شود و نیازهای آنها به ویلچر، تشک و عصا و … برطرف خواهد شد.
رئیس کمیته امداد باشت اظهار داشت: در سالجاری بیش از 6 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به متقاضیان و مددجویان پرداخت کرده ایم .
وی گفت: کمیته امداد در حوزه فرهنگی به دانش آموزان و دانشجویان خدمات رسانی می کند.
این مسئول عنوان کرد: کمیته امداد این شهرستان در حوزه مشارکت های مردمی و در بخش اکرام وایتام و جذب حامی و محسنین نیز بسیار فعال است.
ولی پور بیان کرد: از ماه رمضان امسال تاکنون 80 میلیون تومان از خارج کشور کمک جذب کردیم که صرف خرید گوشت قرمز، گوشت مرغ ولوازم بهداشتی شد و در اختیار خانواده های نیازمند قرار گرفت.
رئیس کمیته امداد باشت ابراز داشت: برای اینکه مراجعه به کمیته امداد کمتر شود اجناس و کالاها محله به محله و روستا به روستا درب خانه به نیازمندان داده می شود.
وی بیان کرد: کمیته امداد در حوزه ساخت مسکن، احداث آشپزخانه ،حصارکشی، تعمیرات کلی و جزئی و انشعاب گاز و برق و آب نیز به مدجویان خدمات رسانی می کند.
ولی پور عنوان کرد: در رابطه با جمع آوری زکات نیز کارهای خوبی انجام می شود و دراختیار نیازمندان قرار می گیرد.
این مسئول گفت: در سطح منطقه کمیته امداد باشت با همه ادارات ارتباط تنگاتنگی دارد که ازهمه آنها تشکر می کنیم.
معاون فرماندار باشت نیزدراین نشست گفت: شهرستان باشت باید از کمیته امداد به خود افتخار کند زیرا خدمات رسانی به قشرفقیر ومستضعف آرمانی است که امام شهدا مطالبه واجرا کرد و امروز نیز شاهد خدماتی رسانی کمیته امداد باشت به مردم بی بضاعت هستیم.
محسن ظفری بیان کرد: از اینکه آمار فقرا و مستضعفان شهرستان باشت را اعلام کنیم ناراحتیم زیرا این شهرستان زمانی به توسعه دست پیدا می کند که اشتغال در آن حرف اول را بزند و صنایع و کارخانجات و جامعه عاری از بیکار داشته باشیم.
وی بیان کرد: خدمات کمیته امداد به جامعه هدف خود جای تقدیر و تشکر دارد زیرا با توجه مستندات که در رسانه ها منتشر شد وهمچنین عملکردهایی که ارایه می شود همدرد همه شهروندان هستند .
ظفری گفت: آسیب های اجتماعی مقوله های زیادی دارد و یکی از انها افزایش طلاق است که باعث رجوع مردم به کمیته امداد می شود و طلاق های سوری نیز از دیگر مشکلات است که باید کمیته امداد در زمینه زیر پوشش قرار دادن افراد تحقیق کافی انجام دهند.
وی افزود: در زمینه اشتغال نیز خیلی از ارباب رجوع هایی که به کمیته امداد مراجه می کنند خواهان دریافت تسهیلات خود اشتغالی هستند که باید این تسهیلات با نظارت کافی در جای خود به کار گرفته وهزینه شوند.
معاون فرماندار باشت بیان کرد: در حوزه حقوق شهروندی گزارش هایی رسیده که برخورد با ارباب رجوع باید طبق آیین نامه حقوق شهروندی و میز خدمت در لوای تعامل، همکاری و دلسوزی صورت گیرد.
ظفری گفت: قانون و دستور العمل ها برای همه دستگاه ها تعریف شده و وظیفه ما خدمت به مردم است و در جایی که امکان داشته باشد می توان برخی آیین نامه ها را نادیده گرفت تا خدمات رسانی به مددجویان و مردم در کمترین زمان انجام شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.