۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 1011
  • 30 جولای 2019 - 12:41
کهگیلویه و بویراحمد نیازمند سه خانه ورزش است

کهگیلویه و بویراحمد نیازمند سه خانه ورزش است

مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فعال شدن هیأت‌ بسکتبال به لزوم استفاده از ظرفیت‌های ورزشی دستگاه‌های اجرایی نیز اشاره کرد و گفت: باید از امکانات دستگاه‌هایی همچون شهرداری، نوسازی مدارس، آموزش پرورش برای توسعه ورزش همگانی و ورزش قهرمانی استفاده کنیم. سید محمد تقی علوی اظهار کرد: همان طور […]

مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فعال شدن هیأت‌ بسکتبال به لزوم استفاده از ظرفیت‌های ورزشی دستگاه‌های اجرایی نیز اشاره کرد و گفت: باید از امکانات دستگاه‌هایی همچون شهرداری، نوسازی مدارس، آموزش پرورش برای توسعه ورزش همگانی و ورزش قهرمانی استفاده کنیم.

سید محمد تقی علوی اظهار کرد: همان طور که در روز مجمع اعلام کردیم در حضور رئیس فدراسیون خواستار این بودیم که تمام هیأت‌های بسکتبال شهرستان‌های تابعه فعال شوند و دارای تیم‌های مجزایی باشند.

علوی در ادامه گفت: این کمی زمان بر است، با روندی که در بسکتبال داریم پیش می‌رویم انشالله با وجود پیشکسوتان، و مربیان اتفاق خواهد افتاد.

علوی خاطرنشان کرد: با وزارت ورزش و جوانان انتهای سال ۹۷ نشستی داشتیم و اعلام کردیم سه خانه ورزشی نیاز داریم و یکی را برای خانه بسکتبال در نظر گرفتیم.

وی بیان کرد: سالن علی‌آباد را معرفی کرده‌ایم که بروکراسی‌های اداری و پروسه‌های اداری خود را دارد طی می‌کند، ابعاد و استانداردهای لازم این سالن را از کفپوش گرفته تا ارتفاع سقف ایجاد کرده‌ایم.

علوی ابراز کرد: به محض تأیید این سالن از تهران، انشالله بتوانیم از تخته‌های الکترونیکی و مدرن استفاده کنیم و ظرفیت خوبی را برای ورزش استان ایجاد کنیم، همچنین این سالن دارای اسکوربوردهای مسابقاتی نیز هست.

علوی تصریح کرد: خاطرمان باشد که استان ما اولین تیم‌های بسکتبال کشوری را داشته است و پیش از این نیز در مسابقه با تیم‌های مقتدری مثل تهران نیز خوب ظاهر شدیم و توانستیم آنها را از پای درآوریم.

علوی با اشاره به رویکرد جهانی به ورزش گفت: ورزش یک فرهنگ است و الان بخشی از اقتصاد است و با توجه به اینکه جهان به ورزش به عنوان یک مقوله مهم نگاه می‌کند و از ورزش به عنوان یک ابزار مهم در جهت ارتقای توانمندی‌های خود، در جهت ارتقای جوانان، پیشبرد سیاست‌هایش استفاده می‌کنند.

علوی در رابطه با استفاده بهینه از ظرفیت‌های ورزشی دستگاه‌های اجرایی بیان کرد: نباید این تصور را کنیم که در استان فقط سازمان ورزش و جوانان باید در زمینه ورزش فعال باشد، ادارات و دستگاه‌های اجرایی که اماکن ورزشی و ظرفیت و امکانات دارند و بایستی برابر مقررات پروانه بهره برداری کمیسیون ماده پنج را از ما بگیرند و به فعالیت بگیرند، این قاعده و قانون وجود دارد که دستگاه‌ها اماکن خود را در اختیار هیئت‌های ورزشی قرار دهند. این تعامل باید وجود داشته باشد.

علوی خاطرنشان کرد: امروز سرانه ورزشی ما به ۸۸ صدم مترمربع رسیده و خدا را شکر می‌کنیم چون اینها هدیه انقلاب اسلامی است، تلاش و تدبیری که دولت در زمینه ارتقا فرهنگ سلامتی بر مبنای منویات مقام معظم رهبری صورت داده ارزشمند است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: اما اینها کافی نیست و باید از امکانات دستگاه‌هایی همچون شهرداری، نوسازی مدارس، آموزش پرورش استفاده کنیم و هم توسعه ورزش همگانی و هم ورزش قهرمانی داشته باشم.

علوی گفت: در سال ۹۶، ۹۷ اگر دقت کنید اعتبارات خوبی به استان آمده، بهمئی که دورترین شهرستان استان است نسبت به سالهای گذشته افزایش اعتبار داشته است.

وی تصریح کرد: قاعدتاً برخی هیأت‌هایی که کمتر فعالیت می‌کنند بودجه کمتری می‌گیرند و فرصت زمانی هم به آنها داده‌ایم که خود را اصلاح کنند.

علوی بیان کرد: ما باید پاسخگوی اعتماد مردم باشیم و لذا تلاش کرده‌ایم اعتبارات را به درستی تقسیم کنیم.

علوی با اشاره به مسابقات المپیک ۲۰۲۰ گفت: در بحث ۲۰۲۰ حساسیت‌های انتخابی المپیک زیاد است مثل بازی‌های آسیایی جاکارتا باید هوشمندانه عمل شود و اتفاق خوبی را رقم بزنیم.

وی ابراز کرد: در حال حاضر درگیر المپیاد ستاره برتر هم هستیم، و تلاش خودمان را داشتیم که با یک دوراندیشی برای المپیک ۲۰۲۰ جوانان نفرات خوبی را در مسابقات داشته باشیم و کسب جایگاه کنیم.

وی گفت: ولی نباید از ستاد بازیهای المپیک ۲۰۲۰ غافل باشیم فعالیت‌هایی انجام داده‌ایم ولی فعلاً اظهار نظری ندارم، شناسایی و معرفی بازیکنان در حال حاضر ممکن است لطمه به برخی ورزشکاران داشته باشد و این فکر را کنند که توانایی‌های لازم را برای شرکت در مسابقات ندارند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.